ossanica
ossanica (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Tüm Çıplaklığımla Sana Geliyorum...

fotoğrafımın siteden silinmesine çok üzüldüm...
gerçekten fotoğrafçı zihniyeti o fotoğrafı okuyabilmeliydi.......

ne bir saldırı... nede bir kasıt... belki de benim silinen bu fotoğrafım size bişeyler anlatmaya çalışıyordu...

tanrı ya saygısızlıkmı diye düşündünüz...
tanrı ya sadece dua mı edilir... sadece birşeyler dileyip kendiniz için iyi şeyler mi istersiniz...

siz sevginizi nasıl nasıl belli edersiniz.. yada karşılıksız sevgi nedir bilmezmisiniz...

siz tanrınızı cenneti içinmi seversiniz yada öyle görünürsünüz...

tanrı sevgisini basamak gibi kullanıp üzerine basıp cenneti isteyenler için diyorum...
siz tanrı sevgisi nasıl bişeydir bilirmisiniz...
karşılıksız.. ne cennetini ne de cehennemini uman...
vaad ettiği tüm güzellikleri red edip sadece sevgisini isteyen... cehennemin bile onun sevgisiyle cenneten daha da güzel düşleyen....

siz sevgi nedir bilirmisiniz...
tanrı'nın yarattığını tanrıdan gizlemeye çalışmak mantıklı bir davraşmıdır...
benim sevgim öyleki ne cehennemi ne de cenneti umurumda... ben tanrıyı tanrı olduğu için seviyorum, cenneti olduğu için değil...
ben tanrıyı öyle seviyorum ki, cehennemi beni bir an bile korkutmaya yetmez... aksine cehennemde bile oun sevgisiyle cennetten dahada iyi olacağım....

siz sevmek nedir bilirmisiniz...
çıkar gözetmeksizin... hiç bir şeyi gözünüz görmeyecek kadar....

....fotoğrafa ''saldırı'' diye takıştıranlar...
cennete gitmek için her fırsatı değerlendirdiğinizi tanrı bilmiyormu... o'u bu kadar küçük mü sanıyorsunuz....
siz ne kadar küçük olduğunuzun farkında bile olamayacak kadar küçük beyinlilersiniz...

siz sevgi nedir bilmezsiniz....

http://www.fotografim.com/modules.php?op=modload&name=My_eGallery&file=index&do=showpic&pid=45446

#ossanica' tarafından 02.03.2007 14:09:05 tarihinde düzenlendi.
tüm çıplaklığımla sana geliyorum

#ossanica' tarafından 02.03.2007 15:16:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2007, 13:55 - İp: 81.***.**0.221
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Bir de fotoğrafı görebilseydim...
Verilen linklerde bulamadım,başka link var mı elinizde.
Selamlarımla...

Tarih: 1 Ağustos 2007, 18:39 - İp: 85.***.**8.84
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Hala daha bunu mu tartışıyorsunuz..Allah aşkına bırakın yahu..

Tarih: 2 Ağustos 2007, 00:06 - İp: 195.***.**7.175
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

başka konulardan birinde, ne sataşma olursa olsun.. bu konuya cevap yazılmamasını rica etmiştim.. değerli arkadaşlarım beni kırmamıştı..

konuyu açan kayboldu.. hala bu konuya cevap yazılıp o gibilere prim verilmesini doğru bulmuyorum..

bu konuya ilk ve son cevabımdır.. arka sayfalara gönderilmesi gereken.. unutulması gerekn bir muvzu olduğunu düşünüyorum..

nokta [>

Tarih: 2 Ağustos 2007, 10:58 - İp: 85.***.**4.128
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

arkalara gitmesini istemeyenler varki sürekli savunup duruyorlar resimler bu başlığa bir daha yorum yazmayacağım ve okumayacağım sevgili gaijin zahmet edip o değerli zamanını bana cevap yazmak için kendini yorma adam benim inanç ve değerlerime hakaret ediyorsa ....fotoğrafa ''saldırı'' diye takıştıranlar...
cennete gitmek için her fırsatı değerlendirdiğinizi tanrı bilmiyormu... o'u bu kadar küçük mü sanıyorsunuz....
siz ne kadar küçük olduğunuzun farkında bile olamayacak kadar küçük beyinlilersiniz...

siz sevgi nedir bilmezsiniz....
layıkını bulacaktır buna eminim

Tarih: 2 Ağustos 2007, 11:17 - İp: 81.***.**7.150
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

saçmalama
kisa keselim aydin havasi olsun
sizi kabak gibi oyarlardi
senin gibi ahmakça değil
yavas gel...
Büyük beyinli ossanica

bunlar sadece iki uc sayfadan cıkan hıtaplar..

----------

efecana katılıyorum..

yazdıklarımı okursan bu kişinin laf ve tavrını yanlıs buldugumu ama fotografı ıcın bu sekilde eleştirilemeyecegini soyledıgımı gorursun..tabı gormek istersen..
trıpodunu bıryerıne sokmasını tavsıye ederken de kişinin kişisel haklarına hakaret ve saldırı var..peki soralım madem bu kadar duyarlısınız ,yukarıdaki bu lafları eden kişileri arkadasım tamam karsısın bu olaya,bende karsıyım ama bu sekilde konusmak hakaret etmek birşey saglamaz dedinizmi???
hayır tam tersine tripodunu alıp... dediniz..
cunku sizde aslında bu kişiye hakaret etmek istiyorsunuz..

neyse işte..
-------------
islamı ve degerlerini savunurken bile, dogru duzgun ve islamın emrettigi cercevede tartısamazken,dustugunuz celişkinin farkında bile degilsiniz..
cocukken soylerlerdi "lan deme lan babam kızıyo" diye..
sizin yaptıgınızda sozde islamı savunurken,islamın emrettigi butun degerleri cignemek...

bazılarının Allah ona herzaman ıbadet etmemizi emreder vs gibi laflarıda bu konuyla alakasız ve komık kacmıs acıkcası..
Allah'a ibadet gonulden olmalı,Allah emretmiş diye degil..
cennete gitmek için degil Allah rızası için yapılır ıbadet,gerisi kendini zorunluymus gıbı hıssetmek ve bır zorunlulugu yerine getirmekten baska birşey deigildir.allah emrediyor diye degilde Allaha kendini adamak için ibadet eden müslüman asıl müslümandır...

Allah'tan korktugun için degil Allah'ı sevdigin için ibadet etmeli..

---------------------

içine dustugumuz,
"herkes bize karsı","herkes degerlerimize saldırıyor","herkes turkiyeyı bolmek istiyor" (evet bu fotografı turkluge saldırı dıye nıteleyenlerde var) diye gorursek eger,içine dustugumuz paranoyada bogulur gideriz..artık bu kompleks ve korkulardan kurtulmalıyız..

bu fotografın islama saldırı oldugunu dusunebilirsiniz,zarar verdiginide dusunebilirsiniz.rahatsızda olabilirsiniz,normaldir. herkesin tabuları var..
ama nasılkı herkesin yuzu gozu huyu farklı ise herkesin deger yargıları ve tutumlarıda farklıdır..
sen elini acarak dua edersin Allah'a baskası ellerini birleştirerek..sen tanrı dersin baskası Allah der,bir baskası god der bir baskası rab der bir baskası lord der..sonucta hepsi aynı Allaha aynı duygularla dua etmiyor yakarmıyormu???ozaman ne dediginin ne onemi var???
Allaha ne sekilde hitap ettigin degil Allah ınancın onemlidir..gerisi sekilciliktir..altın kaplama tesbihin olursa daha cokmu sevabın olur mesela??
allahın 99 ismini bilip,hak yiyorsan,haram yiyorsan,allaha tanrı dıyenden dahamı temiz olursun???

bu kişinin fotografının adı,butun cıplaklıgımla sana geliyorum,bir digeride tanrıya serenat..
bunlara dayanarak bu kişinin niyetinin kotu oldugunu cıkarıyorsanız eger art nıyetlisiniz demektir...

evet karsı cıkın,minarede cıplak kadın gormek istemiyorum diyin, ama sen ne salak adamsın,ne ahmak adamsın demekde nesi???

muslumanlıgı terorizmle eşdeger gostermeye calısan bir batı dunyası,sakalı,yobazlık işareti olarak gostermeye calısan kişiler,sırf musluman oldugu için işkence goren hapislere atılan oldurulen,ikinci sınıf ınsan muamelesi gorenler varken sesi cıkmayanların bir fotografı islamıyetı yıkmaya yonelik sldırı olarak gormesi sacmalıgın danıskasıdır...

kurtardınız islamın şanını,cennette 40 huri sizi bekliyor..

Tarih: 2 Ağustos 2007, 13:38 - İp: 88.***.**8.202
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Bizlerde en baştan yakışan uyarıları yaptık efe.Burada çok provakasyonlar yapılıyor.Benim hakkımda yazdığın yorumlarıda konunun bütün akışını takip ederek değerlendirmeni yavsiye ederim.Muhakkak sembollerle yada özlü sözlerle tam dindar olunmaz ama ben avatarımdaki kişiyi seviyor yada hat sanatını seviyorum diye beni yargılayamazsın.Aslında bu fotonun hakkında söylenecek tek söz var ama onada dilimiz varmaz.İrticacı damgası yeriz..

Tarih: 2 Ağustos 2007, 23:33 - İp: 88.***.**4.4
kasiff
kasiff (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

fotografini görmedim (iyiki de görmemisim) ama yorumlardan ne oldugu anlasiliyor.

sen islama hakareti, müslümanlari tahrik etmeyi erdem mi sayiyorsun sanatmi?

Eger forumdan atilmayacagimi bilsem sana gerekenleri yazardim, ama anladin sen onu...

Tarih: 3 Ağustos 2007, 01:03 - İp: 172.***.**7.221
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kasiff fikri olmadan konusmak baskasının emir erligini yapmaktan baska bişey degildir..
zaten onyargılı yaklastıgın bır konuda birde fotografı gorsen neler soylerdin merak ediyorum...
once fikir sahıbı ol ardından fikir beyan et..

Tarih: 3 Ağustos 2007, 01:28 - İp: 88.***.**8.125
kasiff
kasiff (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

sayin gaijin minaredeki ciplak bir kadinin bende baska bir fikir olusturmasina imkan ve ihtimal yok...

Tarih: 3 Ağustos 2007, 01:47 - İp: 172.***.**7.221
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotografı gordunuzmu???

Tarih: 3 Ağustos 2007, 02:51 - İp: 88.***.**4.232