ossanica
ossanica (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Tüm Çıplaklığımla Sana Geliyorum...

fotoğrafımın siteden silinmesine çok üzüldüm...
gerçekten fotoğrafçı zihniyeti o fotoğrafı okuyabilmeliydi.......

ne bir saldırı... nede bir kasıt... belki de benim silinen bu fotoğrafım size bişeyler anlatmaya çalışıyordu...

tanrı ya saygısızlıkmı diye düşündünüz...
tanrı ya sadece dua mı edilir... sadece birşeyler dileyip kendiniz için iyi şeyler mi istersiniz...

siz sevginizi nasıl nasıl belli edersiniz.. yada karşılıksız sevgi nedir bilmezmisiniz...

siz tanrınızı cenneti içinmi seversiniz yada öyle görünürsünüz...

tanrı sevgisini basamak gibi kullanıp üzerine basıp cenneti isteyenler için diyorum...
siz tanrı sevgisi nasıl bişeydir bilirmisiniz...
karşılıksız.. ne cennetini ne de cehennemini uman...
vaad ettiği tüm güzellikleri red edip sadece sevgisini isteyen... cehennemin bile onun sevgisiyle cenneten daha da güzel düşleyen....

siz sevgi nedir bilirmisiniz...
tanrı'nın yarattığını tanrıdan gizlemeye çalışmak mantıklı bir davraşmıdır...
benim sevgim öyleki ne cehennemi ne de cenneti umurumda... ben tanrıyı tanrı olduğu için seviyorum, cenneti olduğu için değil...
ben tanrıyı öyle seviyorum ki, cehennemi beni bir an bile korkutmaya yetmez... aksine cehennemde bile oun sevgisiyle cennetten dahada iyi olacağım....

siz sevmek nedir bilirmisiniz...
çıkar gözetmeksizin... hiç bir şeyi gözünüz görmeyecek kadar....

....fotoğrafa ''saldırı'' diye takıştıranlar...
cennete gitmek için her fırsatı değerlendirdiğinizi tanrı bilmiyormu... o'u bu kadar küçük mü sanıyorsunuz....
siz ne kadar küçük olduğunuzun farkında bile olamayacak kadar küçük beyinlilersiniz...

siz sevgi nedir bilmezsiniz....

http://www.fotografim.com/modules.php?op=modload&name=My_eGallery&file=index&do=showpic&pid=45446

#ossanica' tarafından 02.03.2007 14:09:05 tarihinde düzenlendi.
tüm çıplaklığımla sana geliyorum

#ossanica' tarafından 02.03.2007 15:16:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2007, 13:55 - İp: 81.***.**0.221
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben yazdim ama tinlayan yok sole hanim pardon aslihan hanim gercekten özür dilerim
bak 3 kattan atacagim kendimi simdi
sonra cikacak alman bild gazetesinde türkün biri ucmak istedi diye manset olucam

Tarih: 3 Mart 2007, 03:16 - İp: 85.***.**3.181
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

naptınız siz ya çekenin de sileninde eline sağlık...

Tarih: 3 Mart 2007, 03:25 - İp: 85.***.**7.220
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili nedimy

"lazut abim saygı duyduğum insan ahmağı ifade edecek(bu nasıl oldu ben anlayamadım çünkü çok saygılı bir insandır)(yada tamamen yanlış anlama) yazı yazıyor... "
Öncelikle kişisel düşüncelerin için sağolasın.Yukarıdaki cümle ile başlayan uzun yazınızdaki çoğu fikirlerinize katılıyorum.Ama bu konuya ilk yazdığım mesajı da okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Ben bu tür girişimleri "saldırı" olarak görüyorum.aşağılama olarak görüyorum.Ve tepkim de ondan.
Öte yandan bunu çeken şahsa ahmak demedim küfür içeren söz de etmedim.Ahmak kelimesini sevgili solenin kısaca tepki vermemek sözlerine karşılık "hem rahatsız olacçağım hem tepki vermeyeceğim.Bu ahmaklımtır" şeklinde kullandım.

Öte yandan "siz ne kadar küçük olduğunuzun farkında bile olamayacak kadar küçük beyinlilersiniz... " cümlesi içinde sonsuz tarif edilemez tanrı sevgisi taşıyan birinin ağzına yakışıyor mu.siz bu sözlerden dolayı ossanica da tezatlık gör müyor musunuz..Ama kızınca insan kontrolü de elden kaçırabiliyor.Bunun da farkındayım.Birileri de zaten böyle kontrolsüz bir toplum oluşturmuk istemiyo mu ki?

Eminakcanın tüm sözlerine katılıyorum.hepsine imzamı da atarım.

Neyse ben mabedimde ne amaçla olursa olsun ne başka bir bayrak ne "çıplak" bir insan görmek istemiyorum.Bu arkadaş bu tür sanat eserini bizim gibi beyinsizlerle paylşmasın..
Saygı ve sevgilerimle

Tarih: 3 Mart 2007, 11:28 - İp: 212.***.**2.185
photodesng
photodesng (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Tarih: 3 Mart 2007, 11:36 - İp: 88.***.**7.154
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

yakuprai Tartışma dili, tartışma terbiyesi konusunda örnek teşkil ediyorsun. Eleştiriyor karşı koyuyor hatta camide böyle kadın görsem tartaklardım diyorsun.
Yani söyleyeceklerini söylüyorsun ama kırmadan dökmeden.
Kısaca uslubun için teşekkür ediyorum... Bunu diğerlerinin tümü bilmiyor anlamında söylemiyorum...
Son bir ay içerisinde sadece düşüncelerimi yazdığım için bana sylenenlerden bazıları: Ajan, vatan haini,provokatör, bölücü din düşmanı,kaçak, çıkarcı, art niyetli vb..vb..
Küfür olarak söylenen ama benim öyle algılamadığım ermeni, yahudi vb..vb..hariç...

Tarih: 3 Mart 2007, 13:15 - İp: 85.***.**4.72
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Konuya gelirsek; Herkesin katıldığı ortak olduğu konuda benzer görüşleri söylemek aslında hiç bir şey söylememektir.Önemli olan farklılığı dile getirmektir, birileri gene kızacak ama önemli olan müslüman mahallesinde salyangoz satmaktır. Salyangozun rahatça yenilip içildiği bir yerde salyangoz satmak kolaydır. Üstelik parada kazandırır!!!!!!
Demokraside bunun için gereklidir.
Çoğunluğun demokrasisi olmaz. Demokrasi azınlık içindir. azınlığın hakları içindir.
Bunun için ossanica'nın yaptığına yaratıcılık- cesaret dedim.

Dinin dogma olduğunu ben değil din adamları da söylüyor. Sadece bu konudaki tartışmalar bile bunu doğrulamıyor mu??
Sevgiyle Kalın!!

#ahmetçiçek' tarafından 03.03.2007 13:25:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2007, 13:17 - İp: 85.***.**4.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buffalo kontor gelmedi,tekrar yollarsan sevinirim, bekliyorum..

eminakca k10d hakkındaki topicte sanırım 72. sayfada bısquitin hdr hakkında yukledigi bir video var dene istersen...

lazut hocam evet ossanıcanın fotografından rahatsız olmadım ama tavrı gercekten rahatsız etti.ozellikle bu soyledigin ifade bence terbiyesizlikten baska birşey degil..sanatını savunmakla,begenmeyeni kucumsemek ayrı seyler...nedimy ye yazdıgın cevaba cevaptır yanlıs anlama olmasın

neyse işte,bu kadar yazmaya bile degmez aslında ama yazmısız..dusunceler celişir,catısır,saglıklı olanda budur..degişik fikirleri karsıkarsıya getiren bir fotograf cekmek bile basarıdır aslında..saygılar...

Tarih: 3 Mart 2007, 17:16 - İp: 88.***.**3.117
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

lazut abi sizin gibi üstadlara karşı birşey söylerken gerçekten çok zorlanıyorum ya sen kimsin arkadaş diyorum kendi kendime .. burda boyle değerli insanlara cevap veriyorsun..
yanlış anlaşılmış birde ilk yorumunu okumamıştım.. kusura bakma özür dilerimmm

bu arada bende kontor istiyom öğrenciyiz burda...
öğrenciyiz ama yine yapacağımızdan da geri kalmıyoruz.. elektro gitar almayı düşünüyorum bakalım.. yaz sonuna kadar size bir resitalll veririm

gaijinnle zaten bu konuda hem fikirizz ona selam gonderem bare başka bişey yapamıyorum aklıma gelmedi

Tarih: 3 Mart 2007, 20:56 - İp: 85.***.**7.220
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

SALYANGOZ SATACAKSAN KİMSE KARIŞMAZ SATABİLİRSİN AMA BUNU NERDE YAPTIGIN ÖNEMLİ HATIRLARSAN TAYAD ÜYELERİDE TRABZONDA SALYANGOZ SATMAYA KALKIŞMIŞLARDI

Tarih: 3 Mart 2007, 22:40 - İp: 88.***.**9.136
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

kurşunu yediler sonunda..yanlız bu konuyu acan vatandaş nerede ya.konuyu actı kayboldu..cakal bu ya.milleti birbirine düşürdü..

Tarih: 3 Mart 2007, 22:41 - İp: 88.***.**1.214