ossanica
ossanica (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Tüm Çıplaklığımla Sana Geliyorum...

fotoğrafımın siteden silinmesine çok üzüldüm...
gerçekten fotoğrafçı zihniyeti o fotoğrafı okuyabilmeliydi.......

ne bir saldırı... nede bir kasıt... belki de benim silinen bu fotoğrafım size bişeyler anlatmaya çalışıyordu...

tanrı ya saygısızlıkmı diye düşündünüz...
tanrı ya sadece dua mı edilir... sadece birşeyler dileyip kendiniz için iyi şeyler mi istersiniz...

siz sevginizi nasıl nasıl belli edersiniz.. yada karşılıksız sevgi nedir bilmezmisiniz...

siz tanrınızı cenneti içinmi seversiniz yada öyle görünürsünüz...

tanrı sevgisini basamak gibi kullanıp üzerine basıp cenneti isteyenler için diyorum...
siz tanrı sevgisi nasıl bişeydir bilirmisiniz...
karşılıksız.. ne cennetini ne de cehennemini uman...
vaad ettiği tüm güzellikleri red edip sadece sevgisini isteyen... cehennemin bile onun sevgisiyle cenneten daha da güzel düşleyen....

siz sevgi nedir bilirmisiniz...
tanrı'nın yarattığını tanrıdan gizlemeye çalışmak mantıklı bir davraşmıdır...
benim sevgim öyleki ne cehennemi ne de cenneti umurumda... ben tanrıyı tanrı olduğu için seviyorum, cenneti olduğu için değil...
ben tanrıyı öyle seviyorum ki, cehennemi beni bir an bile korkutmaya yetmez... aksine cehennemde bile oun sevgisiyle cennetten dahada iyi olacağım....

siz sevmek nedir bilirmisiniz...
çıkar gözetmeksizin... hiç bir şeyi gözünüz görmeyecek kadar....

....fotoğrafa ''saldırı'' diye takıştıranlar...
cennete gitmek için her fırsatı değerlendirdiğinizi tanrı bilmiyormu... o'u bu kadar küçük mü sanıyorsunuz....
siz ne kadar küçük olduğunuzun farkında bile olamayacak kadar küçük beyinlilersiniz...

siz sevgi nedir bilmezsiniz....

http://www.fotografim.com/modules.php?op=modload&name=My_eGallery&file=index&do=showpic&pid=45446

#ossanica' tarafından 02.03.2007 14:09:05 tarihinde düzenlendi.
tüm çıplaklığımla sana geliyorum

#ossanica' tarafından 02.03.2007 15:16:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2007, 13:55 - İp: 81.***.**0.221
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Alinti
sayın emin bey yazıyor yazıyor ondan sonra sizlere birşey söylemiyorum diyor dalga geçer mahiyette bitiriyorsunuz yazınızı..

Ne yapmami isterdiniz bende örnekler verdim avrupadan sert bir tavirla küfür falanmi etseydim alayci bir yaklasimla yaklastim niye demokratik bir ortamda yasiyoruz herkez istedigini yapmakta serbest
Yoksa siz gibi degerli fotograf sanatcilarin bakis acilarindan bakmadigim icin ben zaten amatörün amatörüyüm yani caylak ben bir fotografa baktigimda o fotografta bir anlam ararim ama bu herkes icin farklidir benim sizin gözünüzden bakmami bekleyemezsiniz

Alinti

cem karaca çocukken bir gun camiye gittiğinde camide bir dededen tokat yer(herhalde şortla gittiği için) ve dışarıya atılır..ondan sonrada ne camiye uğrar ne bişey.. ve gençliğinde de azılı koministlerden olup bizim peder efendiyle omuz omuza izmirde sol kolarını havaya kaldırarak namee atarlar

Simdi benim babamda zamaninda türkesle balikesir ve izmir mitinglerinde sag yumruklarini havaya kaldirmislar ve abim 18 yasinda bu tür sag sol olaylarindan dolayi rahmetli olmustur simdi sag sol olayinami dönecek burasi

kkonu nerelere çekilmş.. durum fotoğraflara yapılan yorumlarda daha vahim..
şehitlerden ornekler verilmiş.. müezzinle imamlar girmiş işin içine...

kendiniz demissiniz iki denklemli cümleler kurmussunuz

burada iki cevap verdik diye saldirganmi olduk yada irticaci
demissinizki bu fotografi ceken vatandas ben saygisizlik yapmadim diye haykiriyormus siz ne kadar bu vatandasi taniyor ve söylediklerinde dürüst oldugundan eminmisiniz
Saygilar

Tarih: 3 Mart 2007, 01:55 - İp: 85.***.**3.181
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

nedimy cok guzel ozetlemiş konuyu..
burada islama yada turklugumuze saldırı yok..
fotograf ilk bakısta benıde rahatsız etti ancak bu,fotografa mesafeli yaklasmam anlamına gelmiyor yada gerektirmiyor..teknik olarak cok basarılı bir kare..eger sizin anlayısınıza uymuyorsa bu konuda fikrinizi belirtir,bakmaz,reyting vermezsiniz..ancak asalım keselim dinsiz imansız diye saldırmak yanlıs..sanat toplumu rahatsız etme işidir bir nevi..ve sanatta herkesin hemfikir olmasıda beklenemez zaten..ne begenen dinsiz,imansız,ne begenmeyen gerici yada yobaz..begenmediyse degerlerine aykırıdır yada sınırlarını gecmiştir yada begenisini kazamıstır,niyetıne vakıftır vs...ama egerki bu begeni fotografı savunmak için baskasını kucumsemeye girerse terbiyesizlik,yada begenisizlik fotografı yermek için,fotografcıyı linç etmek için saldırıya donerse vandallıktır...

iki taraftanda bakmak gerek olaya..herseyi komplo saymak,herseyi ikilik yaratma amacında sanmak yanlış arkadaslar..bır arkadas demişki dinimize turklugumuze saldırı var..yahu hadi dini anladık turkluge saldırı nerede..herseyi bıze saldırı,herseyi duzene baskaldırı gormemek,bu paranoyadan kurtulmak lazım..

bunu fotograf olarak yorumlayalım,dine saldırı olarak degil..inanc kişiden kişiye degişir,inancın sınırları,kaideleri kişiden kişiye degişir..dinin belli kuralları rituelleri vardır kişisel inancın degil..fotograftan inanc tartısması yaratmak yersiz..fotografı begenmemenizi ve itici bulmanızı anlıyorum ancak saldırmanızı anlamıyorum..dunyada tek fikir tek dogru yok,dusuncelerimiz ve dogrularımız herkese dogru degil,kaldıkı hersey siyah ve beyazdan ibarette degil..bıze uymayan herseye yokolsun demek yanlış

fakat sunuda belirteyim,fotograf sahıbının acıklaması ve sikayetindede dikkat ceken bazı noktalar varki,kullandıgı uslup ve ders verme niteligi tasıyan anlatım tarzı yanlış ve niyetiyle bagdasmıyor...

Tarih: 3 Mart 2007, 01:55 - İp: 88.***.**3.27
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

ilk yorumunu okumamıştım.ve senide azcok taıyorum son yorumun biraz düşündürdü beni ondan sordum.herne olursa olsun bence bu tarz fotograflar ters ..böyle bir anlatım tarzı olurmuya fotografcı zihniyeti şimdi bu fotografa saygımı göstermeli valla ozamanm ben fotografcı degil ticaretciyim.

Tarih: 3 Mart 2007, 01:55 - İp: 88.***.**7.201
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

NEDİMY İLK YORUMLARINDAN ALINTIDIR BENCE YAZILARIN ÇELİŞİYOR
BU ARADA BÜYÜK HARFLER BENİM KÜÇÜK HARFLER NEDİMY ARKADAŞIMIN YAZDIKLARIDIR.

tamam şte fotoğrafı çeken o.. fotoğrafa bu başlıkla bakmak gerek. sonuçta sahibi boyle bakmanızı istiyor...NEDEN Kİ BEN İSTEDİGİM YERDEN BAKARIM HERKES ONUN İSTEDİGİ YERDEN BAKMAK ZORUNDAMI

ama onemli olan o kalıbın dışına çıkabilmektir...farklı düşünebilmektir..farklı algılayabilmektir.....SİZ BURDA FARKLI DÜŞÜNMEMİZ GEREKTİGİNİ SÖYLÜYORSUNUZ

herkesin sizin düşünce tarzınızda düşünme zorunluluğu yoktur.... BU SADECE SİZEMİ GEÇERLİ.

cem karaca çocukken bir gun camiye gittiğinde camide bir dededen tokat yer(herhalde şortla gittiği için) ve dışarıya atılır..ondan sonrada ne camiye uğrar ne bişey.. ve gençliğinde de azılı koministlerden olup bizim peder efendiyle omuz omuza izmirde sol kolarını havaya kaldırarak namee atarlar.. SENCE ALTTAKİ YORUMUNLA ÜSTTEKİ YORUMUN SANA AİT OLAN KISMI ÇELİŞMİYORMU YAZILARIN

BUDA SENİN YAZMIŞ OLDUGUN YAZI biren aklıma meşhur hocalarımızın düşünceleri geldi..
ne diyorlardı çıplak namaz kılınabilir..!!
bu düşünceye karşıyım!!
bunuda açıklayayımm. o sozum ona meşhur hocaların tamamen dini yozlaştırmak iiçin yaptıkları açıklama tuıtum ve davranışlar...
din bir kurallar bütünüdür.. o kurallarla oynamakk yada onları eleştirmek yasaktır....

BUDA SENİN YAZIN FARKLI DÜŞÜNMEMİZİ İSTİYORSUN SONRADA ADAM BURDAN BAKMANIZI İSTİYOR DİYORSUN.
bu farklılıktır sadece ve daha oncede dediğim gibi farklılığı algılama meselesidir...
farklılığı algılamayıp kabullenmeyip bir kenara atarsanızz..
cem karaca gibi bir durum ortaya çıkar...

Tarih: 3 Mart 2007, 02:04 - İp: 88.***.**0.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

emınakca sen nekadar tanıyorsun yada islama saldırıyor diyen herhangibiri nekadar tanıyor bu arkadasıki niyetının kotu oldugunu dusunuyorsunuz desem???belki iyidir???

nedime katılıyorum bende..bakıs acısı cok guzel..iki tarafıda goren anlayan biri işte..
fotografın size ters gelmesi normal,bu kişisel bakıs acısına baglı,ama burada kalbur ustu hatta teknik olarak basarılı bir kare var,bu inkar edilemez..sana ters olsun begenme ama saygı duy
benim fkrim sana ters olsun seninki bana ama ben sana saygı duyayım sen bana...

bu fotograftaki anlatım sana ters gelsin ama teknigine bak super bir siluet,saygı duy..sana gore islama allaha saldırı ama bu adama gore allaha yakarmanın bir yolu..dua ederken ellerini yukarı acmak yada acmamak gibi birsey bu..sen farklı yakarıyorsun bu adam farklı..

kendi fikrim, kotu niyet olmadıgını dusunuyorum,fotograf cogu kişiyi rahatsız edebilecek bir fotograf katılıyorum ama sansurlenmesi silinmesini gerektirecek birşey yok bence..cok ornegi olmasına ragmen sanat olarak nüyü basıt gormek,ahlaksızlık olarak gormemek gerek

iyi geceler hepinize

Tarih: 3 Mart 2007, 02:05 - İp: 88.***.**3.27
_sole_
_sole_ (üye)
İstanbul / Amatör

#_sole_' tarafından 04.03.2007 13:34:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2007, 02:18 - İp: 88.***.**9.34
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bu konuyu sen acmadınki neden sen siliyorsun zaten sen silemezsin acan kişi silsin..

Tarih: 3 Mart 2007, 02:20 - İp: 88.***.**7.201
_sole_
_sole_ (üye)
İstanbul / Amatör

#_sole_' tarafından 04.03.2007 13:35:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2007, 02:23 - İp: 88.***.**9.34
_sole_
_sole_ (üye)
İstanbul / Amatör

#_sole_' tarafından 04.03.2007 13:35:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2007, 02:23 - İp: 88.***.**9.34
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fdikere yada flassv ye mesaj atarsanız silerler..kendiniz silemiyorsunuz malesef konuları benim bildigim kadarıyla...

Tarih: 3 Mart 2007, 02:24 - İp: 88.***.**3.27