ossanica
ossanica (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Tüm Çıplaklığımla Sana Geliyorum...

fotoğrafımın siteden silinmesine çok üzüldüm...
gerçekten fotoğrafçı zihniyeti o fotoğrafı okuyabilmeliydi.......

ne bir saldırı... nede bir kasıt... belki de benim silinen bu fotoğrafım size bişeyler anlatmaya çalışıyordu...

tanrı ya saygısızlıkmı diye düşündünüz...
tanrı ya sadece dua mı edilir... sadece birşeyler dileyip kendiniz için iyi şeyler mi istersiniz...

siz sevginizi nasıl nasıl belli edersiniz.. yada karşılıksız sevgi nedir bilmezmisiniz...

siz tanrınızı cenneti içinmi seversiniz yada öyle görünürsünüz...

tanrı sevgisini basamak gibi kullanıp üzerine basıp cenneti isteyenler için diyorum...
siz tanrı sevgisi nasıl bişeydir bilirmisiniz...
karşılıksız.. ne cennetini ne de cehennemini uman...
vaad ettiği tüm güzellikleri red edip sadece sevgisini isteyen... cehennemin bile onun sevgisiyle cenneten daha da güzel düşleyen....

siz sevgi nedir bilirmisiniz...
tanrı'nın yarattığını tanrıdan gizlemeye çalışmak mantıklı bir davraşmıdır...
benim sevgim öyleki ne cehennemi ne de cenneti umurumda... ben tanrıyı tanrı olduğu için seviyorum, cenneti olduğu için değil...
ben tanrıyı öyle seviyorum ki, cehennemi beni bir an bile korkutmaya yetmez... aksine cehennemde bile oun sevgisiyle cennetten dahada iyi olacağım....

siz sevmek nedir bilirmisiniz...
çıkar gözetmeksizin... hiç bir şeyi gözünüz görmeyecek kadar....

....fotoğrafa ''saldırı'' diye takıştıranlar...
cennete gitmek için her fırsatı değerlendirdiğinizi tanrı bilmiyormu... o'u bu kadar küçük mü sanıyorsunuz....
siz ne kadar küçük olduğunuzun farkında bile olamayacak kadar küçük beyinlilersiniz...

siz sevgi nedir bilmezsiniz....

http://www.fotografim.com/modules.php?op=modload&name=My_eGallery&file=index&do=showpic&pid=45446

#ossanica' tarafından 02.03.2007 14:09:05 tarihinde düzenlendi.
tüm çıplaklığımla sana geliyorum

#ossanica' tarafından 02.03.2007 15:16:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2007, 13:55 - İp: 81.***.**0.221
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

yalnız baktıkça bakasım geliyor (yanlış anlaşılmasın)

çalışma gerçekten kaliteli...düşünce felan...

farklılık güzeldir.. bir kalıpp vardır şu anda insanların kafasında işte o kalıbın dışına çıktığın an sen kotusundur..

ama onemli olan o kalıbın dışına çıkabilmektir...farklı düşünebilmektir..farklı algılayabilmektir.....

üstadlardan da tam not almışsın zaten...burda

bence ne olay biliyomusun bu kadar güzel bir çalışmayı kendileri düşünemediklerinden kıskanıyorlar...

Tarih: 2 Mart 2007, 14:53 - İp: 85.***.**7.220
ossanica
ossanica (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

http://www.fotokritik.com/photos/orig/0/7/0/070110/e4dab6f39fc5226a4d039e20c0d78c60.jpg

fotoğrafı buradan da görebilirsiniz...

Tarih: 2 Mart 2007, 15:17 - İp: 81.***.**0.221
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

Tarih: 2 Mart 2007, 17:11 - İp: 85.***.**7.220
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

bu fotoyu eklerken YARATICI ile alay etmediğini herhangi bir kasıt kin ve düşmanlığının olmadığını söylemişsin ama bir Tanrı'dan bahsediyorsun kim ki O. Tanrı isimli bir yaratıcı mı var, yoksa sen TEK YARATICI OLAN ALLAH' tan mı bahsediyorsun iyide O yaratıcının Tanrı diye bir ismi yok ki...( burda sana bir tepki yok yanlış anlama genel olarak yaptığımız bir hata bu ne HZ İSA'nın yaratıcısı nede diğerlerinin yaratıcısının ismi Tanrı değil ki )

işte sen eklerken silenlerde silerken bir art niyetle yaptığını sanmıyorum NASRETTİN HOCA' nın dediği gibi herkes haklı burda haksız olan yok ki sen eklerken onlar silerken bu bakış açısıdır ben köyümüzün minaresini çıplak dayanmış bir kadını fotoğraf çektirirken görsem tartaklardım ama fotonu görünce hoşuma gitti...

birde kendini öyle savunmuşsun ki BARDAKOĞLU sandım sizi ya...kimsenin YATATICI senin tabirinle tanrı inancına basite aldığı cennet için sevdiği yok...ama kimse ben seni seviyorum başka şey istemem dicek kadar da olamaz, olanlar yokmu tabiki var inşallah sende onlardan birisindir tepkini çok acayip dile getirmişsin ilğinç geldi bana...

Tarih: 2 Mart 2007, 17:22 - İp: 85.***.**7.220
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Fotoğrafın için; İşte tasarım harikası. İşte yaratıcılık. İşte cesaret.
Bazılarının tepki göstermesi doğal. Çünkü din dogmadır.
Yazdıkların içinse; Yazılacak çok şey var. Anlattığın gibi müslüman o kadar az ki!!! Belkide yok. Evet belkide yok.
nedimy'nin 'onemli olan o kalıbın dışına çıkabilmektir...farklı düşünebilmektir..farklı algılayabilmektir' sözüne katılmamak mümkün mü??
İnsanlık farklı düşünen ve FARKLI DÜŞÜNCELERİNİ AÇIKLAYABİLEN insanların sayesinde gelişmiştir.

Tarih: 2 Mart 2007, 18:33 - İp: 88.***.**6.100
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Fotografiniz ilk bakildiginda ilginc gelebilir herkese cünkü yasadigimiz türkiyede bu sekil bir ciplaklikla ibadet yerini bir yere getirebilecek cok az sayida insan vardir ve sunuda cok iyi biliyoruzki yüzyillardan beri süre gelmis bazi tabularimiz var bunlari yikmaya kimsenin gücü yetmez bazi manevi duygular vardir sizler belki tanri diyorsunuz belki benim gibi sizin tabirinizle geri kalmis zihniyet Allahu Teâlâ ya 99 isminle hitab ederiz
Resûlüllah (s.a.v) buyurdular ki:
"Süphesiz ki, Allahü Teâlâ'ya mahsus isimler vardir. Her kim, bu (güzel) isimleri ihsâ eder (sayar, ezberler ve dilinin tesbihi haline getirirse) Cennete girer."
Neyse kisa keselim aydin havasi olsun
sizlerin gibi kendilerine sanatci gecinen zihniyet bu devri alemde her zaman olacaktir fizik kurallari gibi iyi kötü hafif agir v.s
ben bu fotografinizi bir saldiri olarak degilde su sekil yorumlarim
affiniza siginarak sizin bu kareyi cekerken deklansöre bastiginizda icinde bulundugunuz ruhsal duruma bakarsak gercekten bir boslukta ve sizin tabirinizle tanriya nasil yaksacaginizi bilememenini bir kisir döngüsünü yasiyorsunuz yada ona olan sevgini her yerde oldugu gibi verilen kurallara uymayarak kendi fantezi düsüncelerinizle bir sekilde yaklasmaya calisiyorsunuz bence bu sekil bir yaklasimla fotograf cekerken icinde bulundugunuz toplumun örf ve adetlerine biraz dikkat etmeniz gerekir
ben yurtdisinda yasiyorum onu burda bir kilisede cekmeye kalksaydiniz katolik ve protestan kesim inanki size nurada müslüman kesimin size olan yaklasimindan daha sert bir yaklsimla karsilasiz tabiri yerindeyse sizi kabak gibi oyarlardi afaroz edilmeniz haric
sacmalamadigima inaniyor ve sizide saygiya davet ediyorum
saygilarimla

Tarih: 2 Mart 2007, 18:35 - İp: 85.***.**7.104
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

selam arkadaşım inadına tanrı yazacaksın sonra minareye çıkartıp çıplak kadın resmi çekeceksin adını yakarış ibadet koyacaksın sonrada ben allahımı çok seviyorum yazacaksın buna sanatdiyeceksin bence çok yanlış.

yakuprai kardeş demişki ben köyümün minaresine çıplak dayanmış birini görsem tartaklarım demiş çok haklı valla belkide toplumsal infial olurdu çok sevdiginden dolayı böyle bir yorum yazılmasınada sebep oldun yani

Re: Tüm Çıplaklığımla Sana Geliyorum...
ahmetçiçek

üye
(Amatör )
Kırşehir
25 konu açmış,
274 cevap yazmış
Fotoğrafın için; İşte tasarım harikası. İşte yaratıcılık. İşte cesaret.
Bazılarının tepki göstermesi doğal. Çünkü din dogmadır.
Yazdıkların içinse; Yazılacak çok şey var. Anlattığın gibi müslüman o kadar az ki!!! Belkide yok. Evet belkide yok.
yaratıcılıkcesaret.Çünkü din dogmadır.

Tarih: 2 Mart 2007, 21:59 - İp: 88.***.**0.148
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sen ne kadar ulvi bir adamsın ki Peygamberimizin bile bilmediği bir tanrı sevgin var.İlk uygarlıklarda da insanlar tanrılarına olansevgilerini ispatlamak için çocuklarını kurban ederlerdi.Hatta amazaon ormanlarının derinliklerindeki kabileler de tanrılarına bakire kızlarını 20 metrelik kazıkların ucunda kurban ettiklerini duymuştum.Şimdi senin onlardan ne farkın var ki.
tanrı ya sadece dua mı edilir... sadece birşeyler dileyip kendiniz için iyi şeyler mi istersiniz.

Ona şükredilir.Akıl verdiği için.Dünya gibi mavi bir gezegende yaşamamıza izin verdiği için.Bize sonsuz güzellikler içinde yaşama şansı verdiği için.Ama sen de bunu anlamazsın işte.

Siz tanrınıza "göğüslerinizi" sunarak, keman çalarak sevginizi gösterin.Biz beyinsizleri, sevginin ne olduğunu bilmeyenleri boş verin.

Ama siz de benim camilerimi bırakınız.Kirli ayaklarınızla o mukaddeslerimi çiğneyemezsiniz.Siz madem ki cehennemi bu kadar bir aşkla seviyorsunuz neden o minareden kendinizi boşluğa bırakmadınız.
Madem tanrınızı o kadar karşılıksız seviyorsunuz buyrun gidin tanrınıza.Ama bize karışmayın tamam mı?Biz işte böyle seviyoruz onu.En azından senin gibi ahmakça değil.

Onun bize öğrettiği gibi.

Tarih: 2 Mart 2007, 22:20 - İp: 88.***.**5.21
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

ahmetçiçek abi affına sığınarak...din dogma demişsin

dogma:Doğruluğu sınanmadan benimsenen, bir öğretinin veya ideolojinin temeli yapılan sav

1) din düşüncemidir...yoksa bağlılık mı teslimiyet mi akıl dini anlar mı...
2) Yaratıcı bazılarını tabiri ile Tanrı düşünür mü...
3) Sınanmadan benimdemiş olabiliriz peki semavi dinlerde... zaten Yaratıcıya bağlılıkdan kaynaklanan bir sınama yok mu...
4)Bu ülkede anayasamıza dogma diyenlere bile tepki yağarken siz Din hakkında dediniz bu bir tepki mi...
5)Doğruluğu sınanmayan birşeyin mükemmel olma şansı var mıdır yoksa deneme yanılma yolu ile bir yerlere mi gelinmelidir Hıristiyanların yaptığı gibi bir dini lider seçip Yaratıcının ( tanrı ) sözcüsümü olmalıdır...

bence yanlış bir ifade...

#yakuprai' tarafından 03.03.2007 00:04:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2007, 23:07 - İp: 85.***.**7.220
bjksk
bjksk (üye)
İzmir / Amatör

madem bukadar ALLAH ı seviyorsun arkadaşım ALLAH ın emretikleri diye birşeyvar ALLAH kadının vicudunu saklamış ve haram kılmış ya sen onun vicudunu teşir ederekmi ALLAH a yakın oldugunu idda ediyorsun bir kere sen ALLAH ın dedigini yapmıyorsun ki onun emrine muhalefet ediyorsun düpedüz

Tarih: 2 Mart 2007, 23:21 - İp: 88.***.**2.38