ossanica
ossanica (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Tüm Çıplaklığımla Sana Geliyorum...

fotoğrafımın siteden silinmesine çok üzüldüm...
gerçekten fotoğrafçı zihniyeti o fotoğrafı okuyabilmeliydi.......

ne bir saldırı... nede bir kasıt... belki de benim silinen bu fotoğrafım size bişeyler anlatmaya çalışıyordu...

tanrı ya saygısızlıkmı diye düşündünüz...
tanrı ya sadece dua mı edilir... sadece birşeyler dileyip kendiniz için iyi şeyler mi istersiniz...

siz sevginizi nasıl nasıl belli edersiniz.. yada karşılıksız sevgi nedir bilmezmisiniz...

siz tanrınızı cenneti içinmi seversiniz yada öyle görünürsünüz...

tanrı sevgisini basamak gibi kullanıp üzerine basıp cenneti isteyenler için diyorum...
siz tanrı sevgisi nasıl bişeydir bilirmisiniz...
karşılıksız.. ne cennetini ne de cehennemini uman...
vaad ettiği tüm güzellikleri red edip sadece sevgisini isteyen... cehennemin bile onun sevgisiyle cenneten daha da güzel düşleyen....

siz sevgi nedir bilirmisiniz...
tanrı'nın yarattığını tanrıdan gizlemeye çalışmak mantıklı bir davraşmıdır...
benim sevgim öyleki ne cehennemi ne de cenneti umurumda... ben tanrıyı tanrı olduğu için seviyorum, cenneti olduğu için değil...
ben tanrıyı öyle seviyorum ki, cehennemi beni bir an bile korkutmaya yetmez... aksine cehennemde bile oun sevgisiyle cennetten dahada iyi olacağım....

siz sevmek nedir bilirmisiniz...
çıkar gözetmeksizin... hiç bir şeyi gözünüz görmeyecek kadar....

....fotoğrafa ''saldırı'' diye takıştıranlar...
cennete gitmek için her fırsatı değerlendirdiğinizi tanrı bilmiyormu... o'u bu kadar küçük mü sanıyorsunuz....
siz ne kadar küçük olduğunuzun farkında bile olamayacak kadar küçük beyinlilersiniz...

siz sevgi nedir bilmezsiniz....

http://www.fotografim.com/modules.php?op=modload&name=My_eGallery&file=index&do=showpic&pid=45446

#ossanica' tarafından 02.03.2007 14:09:05 tarihinde düzenlendi.
tüm çıplaklığımla sana geliyorum

#ossanica' tarafından 02.03.2007 15:16:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2007, 13:55 - İp: 81.***.**0.221
_sole_
_sole_ (üye)
İstanbul / Amatör

#_sole_' tarafından 04.03.2007 13:33:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2007, 01:26 - İp: 88.***.**9.34
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Ne yalan söyliyeyim; ben cennet için seviyorum. Ayrıca cehennemden de çok tırsıyorum. Daha büyük düşünenlere helal olsun, Allah dileyene verir, diyorum. En azından "Allah için yapıyorum" yalanını uydurmuyorum.

Tarih: 3 Mart 2007, 01:28 - İp: 85.***.**3.196
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

bazı şeyleri yok saymak yok etmek en hayırlısı bu gün bana zannediyorum adresimi net fotodan alan bir arkadaş bir meil atmış adiiii bir belediyenin bizim vergilerimizle yaptırmış oldugu hayvan mezarlıgının resmini atmış.tepki göstermemzi için.

resimde nemivar bir kaçtane leş mezarının başına mermerden yapma üzerinde terör örgütünün sembolü olan taşlar ve başında bir sopanın ucuna asılmış bir paçavra var.
şimdi bir üyemiz bu resmi sanatsal bir resim diye siteye koysa ki mümkün deyil olamaz biz bunun sadece resim tarafınamı bakmamız gerekiyor.içerigi mesaj amacı neyin tatmini önemli deyil adam resim çekmiş resim tarafından bakalımmı dememiz gerekiyor.

birde siz resim olarak bakınca ne gördünüz bu resimde onu anlamadım.

benim bu resme bakınca anladıgım tek şey şu minareye çıplak bir vaziyette çıkıp ordan şöyle haykıran bir kadın gördüm

ey inananlar girmedigimiz bozguna ugratmadıgımız aşşagılamadıgımız sadece camileriniz vardı orayada girdik hemde çırılçıplak minareden günbatımı seyrettik hatta bu anımızı ölümsüzleştirdik işte ispatı ama gün batımına karşı içmek için yanımıza viski almayı unutmuşuz demek isteyen bir kadın gördüm ben bu tarafından baktım. ve kınadım hatta çok kızdım.

Tarih: 3 Mart 2007, 01:30 - İp: 88.***.**0.148
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

sayın emin bey yazıyor yazıyor ondan sonra sizlere birşey söylemiyorum diyor dalga geçer mahiyette bitiriyorsunuz yazınızı..
lazut abim saygı duyduğum insan ahmağı ifade edecek(bu nasıl oldu ben anlayamadım çünkü çok saygılı bir insandır)(yada tamamen yanlış anlama) yazı yazıyor...

biri çıkıp doğruyalım dövelim felan diyor..

savundğunuz hani o dediğiniz islamiyet değerleriyle bağdaşıyormu peki sizin yaptığınız..???

hadi bakalım örnekler verelim o zaman:

peygamber efendimiz (S.A.V) in başına namaz kılarken deve işkembeleri konulduğunda, kapı kapı dolaşırken o bakılmaya doyulamayacak yüze tükürükler, topraklar savrulduğunda, yürümesini engellemek için yollara her türlü kesici ve delici parçalar serpildiğinde acaba Peygamber Efendimizin tutumu nası olmuştu...
kalkıpta kimseye hakaret etmemişt.. kimsenin başını gözünü yarmamıştı.kimseyle dalga geçmemişti..

ki burda fotoğrafı çeken arkadaşımız ben dalga mahiyetinde çekmiyorum diye avaz avaz haykırıyor..sizin tutum ve davranışınız da yukarıda en başta anlattığım gibi..siz fotoğrafı fotoğrafçının açıklamasıyla değilde nasıl anlamak istiyorsanız o şekilde anladığınız için sıkıntı doğuyor..

bir kere siz savunmaya çalıştığınız değerleri(ki yanlış anlaşılmasın o değerlere canım feda) başkalarına anlatmak yerine bunu kendinizde uyglayıp örneklerseniz daha olumlu sonuç alınacaktır eminim..

kkonu nerelere çekilmş.. durum fotoğraflara yapılan yorumlarda daha vahim..
şehitlerden ornekler verilmiş.. müezzinle imamlar girmiş işin içine...

sizin bu fotoğrafa baktığınızda aklınıza bumu geliyor????
Allah aşkına yapmayın... burda hiçbir taraf Allah a karşı değil..sadece herkes kendine goe saygısını ve sevgisini ifade ediyor..
siz bunu yargılayamazsınız....

biri çıkarr gerçekten Allah ı severek birşeyler yapmaya çalışır ona İRTİCACI damgası vurulr...biri çıkar bu şekilde ifade eder ona da SALDIRGAN damgası vurulur...

herkesin sizin düşünce tarzınızda düşünme zorunluluğu yoktur....

evet birde sahabe efendilerimizden örnek verelim..
sahabe efendierimiz birgun bi karar alıp kendilerini hadım edeceklerini evlerini bırakarak bi yere çekillip sabah akşam dua edeceklerini başka hiç birşey yapmayacaklarını ailelerine bakmayacaklarını çocuklarını tanımayacaklarını bildiriyorlar Peygamber efendimize...O nasıl cevap veriyor.. ne ifrat nede tefrit....,
evet muhakkak sahabe efendilerimzin düşünceleri de size ters geliyor ve örf ve adetlere uygun görünmüyorr..hadi eleştirin bakalımm... böyle olmaz deyin.. kim bu kendini bilmezler(kendilerinden özür diliyorum kesinlikle her birisine teker teker canlarım feda..) deyin

demekkii neymiş her dönemde olduğu gibi o kutlu donemde o kutlu insanların bile sevgilerini göstermek adına arıyaşlara girdiği ifrat ve tefrit i zorladıkları görülüyor...

bu farklılıktır sadece ve daha oncede dediğim gibi farklılığı algılama meselesidir...
farklılığı algılamayıp kabullenmeyip bir kenara atarsanızz..
cem karaca gibi bir durum ortaya çıkar...

cem karaca çocukken bir gun camiye gittiğinde camide bir dededen tokat yer(herhalde şortla gittiği için) ve dışarıya atılır..ondan sonrada ne camiye uğrar ne bişey.. ve gençliğinde de azılı koministlerden olup bizim peder efendiyle omuz omuza izmirde sol kolarını havaya kaldırarak namee atarlar..

siz farklılıkları dışladıkça dışlananlar cem karacanın durumuna düşüyorlar ve bunun farkında değilsiniz.....

Peygamber efendimizin de münafıklara karşı tututmunu bliiyorsunuzdur zaten anlatmaya gerek de yok..

hep uç örnekler verdim ki konu dağılmasın bu örnekler esas alınarak devam edilsin...
sonuçta arkadaşımız ne münafık nede burada dine laf atıyor(en azından atmadığını kendi dile getiriyor)

Allah a sevgi diyorr.. ortak nokta burası...içtenlik diyor..

lütfen biraz daha anlayışş...

Tarih: 3 Mart 2007, 01:32 - İp: 85.***.**7.220
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

batuhan abi ya ömrüm sana katılmakla gecek ya..nasıl bukadar haklı olabiliyorsun ya tbr

Tarih: 3 Mart 2007, 01:32 - İp: 88.***.**7.201
_sole_
_sole_ (üye)
İstanbul / Amatör

#_sole_' tarafından 04.03.2007 13:33:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2007, 01:38 - İp: 88.***.**9.34
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

sen şimdi bu fotografa baktıgında ne anladın nediym.hiç rahatsız olmadınmı cidden..

Tarih: 3 Mart 2007, 01:41 - İp: 88.***.**7.201
_sole_
_sole_ (üye)
İstanbul / Amatör

#_sole_' tarafından 04.03.2007 13:34:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mart 2007, 01:42 - İp: 88.***.**9.34
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

sitemizi tebrik ediyorum bu fotografı sildigi için

Tarih: 3 Mart 2007, 01:47 - İp: 88.***.**7.201
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

liebster ilk mesajımda da belirtmiştim. ilk gordüğümde biraz yadırgamadım değil...

ama az once bahsetttiğim o sol elleri havada olan babam bana ne der biliyormusunuz??

oğlumm ilk başta kişileri senin gördüğün çerçevede yargılaman normal ama durup bir dinle bakalım karşındaki sana nediyor. ne ifade etmeye çalışıyor.. belkii aynı görüştesiniz ama farklı algılıyor ve anlıyorsunuz birbirinizi..

bende sonra fotoğrafçının yazısını okuyor ve gerçekten saf bir Allah sevgisi çıkarıyorum.. saflığı insanoğlunda çıplaklıktan başka ifade edecek şekillerde vardır ama bu en etkileyicisidir..

adam tüm çıplaklığımla sana geliyorum diyor bir düşünün bakalım gerçekten ne ifade etmeye çalışıyor..??

Tarih: 3 Mart 2007, 01:51 - İp: 85.***.**7.220