ossanica
ossanica (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Tüm Çıplaklığımla Sana Geliyorum...

fotoğrafımın siteden silinmesine çok üzüldüm...
gerçekten fotoğrafçı zihniyeti o fotoğrafı okuyabilmeliydi.......

ne bir saldırı... nede bir kasıt... belki de benim silinen bu fotoğrafım size bişeyler anlatmaya çalışıyordu...

tanrı ya saygısızlıkmı diye düşündünüz...
tanrı ya sadece dua mı edilir... sadece birşeyler dileyip kendiniz için iyi şeyler mi istersiniz...

siz sevginizi nasıl nasıl belli edersiniz.. yada karşılıksız sevgi nedir bilmezmisiniz...

siz tanrınızı cenneti içinmi seversiniz yada öyle görünürsünüz...

tanrı sevgisini basamak gibi kullanıp üzerine basıp cenneti isteyenler için diyorum...
siz tanrı sevgisi nasıl bişeydir bilirmisiniz...
karşılıksız.. ne cennetini ne de cehennemini uman...
vaad ettiği tüm güzellikleri red edip sadece sevgisini isteyen... cehennemin bile onun sevgisiyle cenneten daha da güzel düşleyen....

siz sevgi nedir bilirmisiniz...
tanrı'nın yarattığını tanrıdan gizlemeye çalışmak mantıklı bir davraşmıdır...
benim sevgim öyleki ne cehennemi ne de cenneti umurumda... ben tanrıyı tanrı olduğu için seviyorum, cenneti olduğu için değil...
ben tanrıyı öyle seviyorum ki, cehennemi beni bir an bile korkutmaya yetmez... aksine cehennemde bile oun sevgisiyle cennetten dahada iyi olacağım....

siz sevmek nedir bilirmisiniz...
çıkar gözetmeksizin... hiç bir şeyi gözünüz görmeyecek kadar....

....fotoğrafa ''saldırı'' diye takıştıranlar...
cennete gitmek için her fırsatı değerlendirdiğinizi tanrı bilmiyormu... o'u bu kadar küçük mü sanıyorsunuz....
siz ne kadar küçük olduğunuzun farkında bile olamayacak kadar küçük beyinlilersiniz...

siz sevgi nedir bilmezsiniz....

http://www.fotografim.com/modules.php?op=modload&name=My_eGallery&file=index&do=showpic&pid=45446

#ossanica' tarafından 02.03.2007 14:09:05 tarihinde düzenlendi.
tüm çıplaklığımla sana geliyorum

#ossanica' tarafından 02.03.2007 15:16:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2007, 13:55 - İp: 81.***.**0.221
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

efecanın haklı oldugu noktalar var katılıyorum..
ayrıca sanatcı topluma falan aıt degildir sanat sanat içindir halk için degil..
suda varki eger mınarede boyle bir fotografın cekilmesine karsıysanız havra veya kilisedede cekilmesine karsı olmalıydınız..hepsi sonucta hak dinlerin ibadethaneleri degilmi???bu ikiyuzluluktur..yarın oburgun kilisede cekse alkışmı tutacaksınız fotograflarına???

ikiyuzlu yaklasımlar bizi bir yere goturmez..boyle bir fotografta islamı islamlıktan cıkarmaz,zarar vermez..
sanat dediginiz sey herzaman uclarda yasamaktır..
sanatcı kavramımız hulya avsar gulben ergen ve ismail yk' dan ibaret oldugu için bu tıp seylerin ayırdını yapmakta zorluk cekiyor olabilirsiniz..

ossanıcanın yaptıgı degil sonradan soyledikleri yanlıstır..
nasılki siz ona ders vermeye calısıp tenkit ediyorsanız oda bize ders vermeye calısıp tenkit etmiş ve sizin gibi oda yanlısa dusmus..

Tarih: 1 Ağustos 2007, 12:41 - İp: 88.***.**2.88
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

boşuna cene yormayın.bu mubarekk yok oldu kayboldu.yoksa başına bişeymi geldi.zaten amacı insanları birbirine düşürmekmiydi.ya bu arkadaş diger sitelerden gelen luzumsuznun biriydi.ugrasmayın.yazık

Tarih: 1 Ağustos 2007, 12:47 - İp: 88.***.**3.183
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

gaijin sözlerimi yanlış anlamışsın benim iddia ettiğim konu bu arkadaşın özellikleri Camiilerimizi neden kendine hedef olarak seçtiği. ibadet edilen yerler fuhuş yuvasına benzer şekilde kullanılmasına karşıyım. kendine saygısı yoksa içinde yaşadığı topluma karşısı saygısı olmalı. yok hiçbir şeye saygım yok diyorsa en büyük saygısızlıkları da hakediyor demektir

Tarih: 1 Ağustos 2007, 13:46 - İp: 81.***.**7.150
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

FUHUSMU????
yapma allah askına ne fuhusu..
işte bu zihniyet zaten cıplaklıgı orosulukla adilikle eş tutan..
soylermisin allah askına bu fotografın fuhusla ne alakası var..
nü fotografcılıgı utanılacak,hatta vesika alınacak bir işmiş gibi gormeyi bırakın artık..
aksi halde sadece komık olursunuz..
cem yılmazda kendinden baska kimsenin komikligini kabul etmedigine gore ondada dibe vurursunuz..

Tarih: 1 Ağustos 2007, 14:01 - İp: 88.***.**2.88
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

adamdaki art niyet apaçık bir şekilde belli siz daha bu konuyu niye bu kadar deşiyorsunuz ki.
komik olmak gibi bir iddiam yok nü fotoğrafa karşı olduğum için felan değil adamın onca insanın değerlerini heçie sayması. nü amaçlı çekilmiş bir fotoğraf olsaydı fuhuş iddiasını kullanmazdım. atmış bir kuyuya taş adam daha siteye uğruyor mu uğramıyor mu belli bile değil

Tarih: 1 Ağustos 2007, 14:19 - İp: 81.***.**7.150
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ben de kendi bakış açımı net bir şekilde ifade ettim özgür olarak fikir ifade edilebiliyor demek ki benim de kendi şahsi özgürlüğüm çerçevesinde olaya bakış açım bu neden değiştirmeye çalışıyorsunuz ki savunacaksa ossanica savunsun kendi resmini

Tarih: 1 Ağustos 2007, 14:51 - İp: 81.***.**7.150
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

yazdıklarımı bir kez daha okumanızı öneririm efecan

yönetimden rica edelim de topicin başlığını değiştirsin artık

bu başlığın suyu çıktı

Tarih: 1 Ağustos 2007, 15:11 - İp: 81.***.**7.150
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotografcının fıkrını degiştirmeye calısırken hatta hakaretler ederken sorun yok ancak sizin fikrinizi degiştirmeye calısan biri olunca sorunmu var???(fikrinizi değiştirmeye calısanda yok zaten..)

ben bu kişiyi tanımam,tanısamda eger hak vermezsem savunmam..
burada bırkac kısı toplanıp bu kısıye hakaretler edip,fikrini asagılayıp,ardından size karsı gorus belirtenleri sizin fikrinizi degiştirmeye calısmakla itham etmek ne kadar dogru???

fotografa sanatsal acıdan degil,sosyal acıdan baktıgınız goruluyor.ama fotograf sosyal bilim degil gorsel sanattır..bu nedenle zaten bu şekilde fotografa ve cekene saldırıyorsunuz..
oldu olacak kendisini oldurup basını kesip meydana asalım..hatta fotografı ceken elini keselim..
kimsenin niyetini bilemezsiniz..içindekileride bilemezsiniz..bu sadece Allah'ın bilecegi seydir..onunuzdede iki secenek vardır ya iyi niyetle yaklasır niyete iyi dersiniz,ya kotu niyetle yaklasır niyete kotu dersiniz..

niyetim fotograf savunmak,yada fikir degiştirmek degil..
acık konusuyorum nıyetım yanlıs dusunce yapısını gostermektır.dini duygularınıza ters gelen bu fotografa soylenebilecek sey,din motifinin bu sekilde kullanılmamasını ısterdım olabilir,al trıpodunu bilmem ne yap degil..maden okadar baglı ve alakalısınız bu dınle,onun gerektirdigi hosgoruyu ve terbiyeyi gostermelisiniz..

butun bunlardan sonra ister olaya daha geniş bir cerceveden bakarsınız ister aynı din,ahlak,sosyal yasam cercevesinden bakarsınız..
ama fotografı bir sanat olarak goremediginiz surece, boyle catısmalar daha cok yasanır..

Tarih: 1 Ağustos 2007, 17:00 - İp: 88.***.**2.55
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

böyle sanaat olmaz gaijin.kusura bakma yani.

Tarih: 1 Ağustos 2007, 17:06 - İp: 88.***.**4.116
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

sevgili efecan ve gaijin..konu dinimiz olmasa ki camiler allahımızın evidir diye biliriz..bunun sanatı objektifi.pikseli olmaz.neyse bu konu cok sacma bir konu kaldırılsa cok iyi olacak yoksa gene tartışmalar başlayacak..

Tarih: 1 Ağustos 2007, 17:29 - İp: 88.***.**4.116