ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

13 Şehit 7 Yaralı

Bugünkü terör bilançosu 13 şehit 7 yaralı.

2002 de terörü sıfır noktasında devir alan üçüncü ve ustalık dönemim deye böbürlenen bu hükümetin ülkeyi getirdiği nokta bu.

Şehit ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Bu beceriksiz Hükümetin bir an önce işi bırakmasını can-ı gönülden istiyorum.
Daha kötü şeyler yazmamak için kendimi zor tutuyorum...

#ercan43' tarafından 14.07.2011 18:13:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Temmuz 2011, 18:13 - İp: 217.***.**6.227
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Emmiler bir kere şunu iyi beeyin..Ben MÜRİD değilim..Hökümet borazıncısı hiç değilim.

Ercan abi...Biz yanlışa yanlış dediğimiz gibi, doğruya doğru demesini de çok iyi biliriz.

Biz gelişiyoruz ama sende hiç bir kıpırdama yok, sence bu daha dikkate alınması gerekne bir şey değil mi..

.....................................

Neyse..Kandil kalmamalı derken.Ercan abi senin yazdıkarını okumadım.Bunlar benim yıllardır savunduğum fikirlerim..

Evet kandil kalmamalı..Oraya bayrağımızı dikmeleyiz..
Ama birileri oranın düşmesini istemiyor..Kim o birileri..Bilmiyorum.belki hökümettir, belki askeriyedir, belki cıa dir beki bilmem şudur budur..Ama bu gerçek.İşgal edelim bu bataklığı..Adamalr o kadar rahat demeçler veriyor, o kadar gazeteci ile konuşuyorlar ki...

Yahu yapamıyormusunuz bi plan..orda beşbin pekakalı varsa senin 600 bin askerin var.Ama bırak 600 bini 1000 tane özel harketçı göndersen oraya orda bir tane fare bilem kalmaz...

Bence terörüistler bu kadar teknik ve gelişmiş techizatımıza rağmen bu kadar rahat hareket edemezler..Bunu artık herkes çok iyi bilsin.Onlar KORUNUYOR.ONLAR GÖRMEZDEN GELİNİYOR:ONLARIn EYLEM YAPMALRUNA BİRİLERİ İZİN VERİYOR..

Ve bunda en büyük kusur da o askerlerin KOMUTANLARINDADIR..Bir başbaknın sıkıştırılmış bir pekaka grubuna yapılacak son vuruşu engellediği daha görülmüş bir şey değildir.

Bir de tecrübesizlik ve bilgisizlik var tabi..Koskaoca bir binbaşı 106 mm havanın vuruş mesafesinin 50 m yarıçap olduğunu bilmiyorsa ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız..

Ya Allah Aşkına o dağlara artık 3-5-7 aylık askerleri sürmeyin.Lojistik destek dışında sürmeyin onları o dağlara ..

O kadar özel harkatçı , özel tim vs. kuvvetimiz var..Onlara bırakın bu işi..Bakın ondan sonra teraör mü kalır cani mi...

Atakan abi yazdıklarına katılmaamak mümkün değil.Ancak hükümetin istifa etmesinden önce o askererin komutanlarının , genel kurmay başkanının ve çşleri baakanın istifa etmesi gerekir..Ha onlar etti ve durum değişmedi ondan sonra zaten hal elinin tersiyle şamarı patlatır ensesine hökümetin.

Arkadaşlar öfkelreimiz ve acıalrımız üst sınırda biliyorum.Ama ağılzrınıza pislik buşatırmadan yapalım bu tartışmalrı..

#lazut' tarafından 16.07.2011 11:36:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Temmuz 2011, 11:29 - İp: 78.***.**5.202
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

hocam sana müridsin demedim demem ben seni bilirim, siyasi görüşün falan flan da seni bağlar

doğruya doğru demek lazım pazaremmi yede sanada katıldığım noktayı zaten yazdım evet birileri bu iş sürsün istiyor bu bu kadar açık...

emme bu işi yönetenler ya halka bunu açıklasın ya da timsah gözyaşıyla show yapmasın kim olursa olsun bunun hesabını versin... hükümetin istifasından önce içişleri falan demişsin, bu saydıklarının hepsinden hükümet oluşur hükümet sorumludur... bunu da unutmamak lazım... istifa etse çözülürmü, kemal gelsebahçeli gelse çözülürmü çözülmez bunlar kişinin kimliği ismiyle alakalı değil devlet millet sorunudur, bütün olmalı, birlik olmalı ortak hareket etmeli....

bizi kullanmak isteyenlere fırsat vermemeli nasıl mı, dışarıya bağımlı olmaktan kurtulmalı, tüketim değil üretim toplumu olmalı, refah seviyesi artmalı, eğitim seviyesi artmala ama sadece diplomayla değil gerçekten eğitmeli....

yoksa one minute deyip ertesi gün birilerinden borc istersen minutlerin bir hükmü kalmaz, bunu kurtuluş savaşında yoklukla sefaletle yapabilien millet yeniden yapar yeterki yapılmak istensin...

iki yüzlülük hat safhada, yönetimden tut ta vatandaşa kadar... sana bana kadar.... aksam tv de önce haberlerde bayrağa sarılı tabutlara ağlayıp sonra bi başka kanalda dansöz izlememeli...

çok şey yazmak lazım çzok......

Tarih: 16 Temmuz 2011, 11:59 - İp: 188.***.**8.87
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Valla atakan abi son mesajının hepsine virgülene kadar katılıyorum..

Şu an içim yanık.Allah şahidimdir iki gündür bedenimin her yanı ağrımakta.yemekle bir başka ..Neyse..hiç bir şey yazmak gelmiyor içimden.

Sağlıcakla kal abi..

Tarih: 16 Temmuz 2011, 12:05 - İp: 78.***.**5.202
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

biraz uzun yazdım, ama okumanızı isterim, bir daha yazmayı düşünmüyorum bu konuda...

10 senedir bu hükümet başta... mesala 10 sene daha başta kalsa , sizce çözebilecek mi bu politika ile...

bunu düşünelim...

eğer evet diyorsanız, ben de size 2002 yılında bu ülkede terör sıfırdı derim... bir daha düşünürsünüz, şu 10 seneyi...

şimdi diyeceksiniz ki abd , israil filan azdırdı bu terörü... iyi güzel... peki tayyip değil miydi daha seçilmeden abd başkanını ziyarete giden? tayyip değil miydi israilden yahudi bilmem ney madalyasını alan?

bu tayyipin saflığını mı gösterir, hain olduğunu mu , beceriksiz olduğunu mu?
siz bu terimleri sürekli eski yönetimlere yöneltiyordunuz...

hani ağzınıza her alışınızda eleştirdiğinizi geçmiş hökümetler var ya, şimdi onları daha iyi anlıyorsunuzdur artık sanırım, bazen elden gelmiyor, bu ülkenin gücü yetmiyor bazı şeylere... ekonomik ve politik açıdan...

sürekli zikredildiği gibi dünyanın en büyük ordusuna sahip değiliz ve ortadoğuda önemli bir ülke değiliz, sadece piyonuz...

bugün israilin bir askerininz burnu kanasa, yüzlerce bombayı yağdırıyor sağa sola... belki kötü bir tutum, ama bu bile isreilin bizden daha büyük bir ülke olduğunu gösterir... tayyip öyle gerine gerine kasımpaşada yürür ancak...

Tarih: 16 Temmuz 2011, 12:29 - İp: 46.***.**7.161
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

dÜN HASAN cELAL gÜZEL DEVLET DEVLET OLDUĞUNU GÖSTERMELİ, CAYDIRICI OLMALI DEDİ. HAKLI. KESİNLİKLE DEVLET DEVLET OLDUĞUNU GÖSTERMELİ. BU HAİNLERİN İNLERİ FALAN BELLİ. YOK ETMELİ. ANCAK BU EMRİ YERİNE GETİRECEK KİŞİ YOK. BİLSELERKİ BU ADAMLARIN TAMAMI FALANCA İNDE., BAŞBAKAN, CUMHURBAŞKANI VEYA GENELKURMAŞ BAŞKANI GİDİN VURUN DESE DAHİ VURMAYACAKLAR. BUNDAN EMİNİM ARTIK. ORDU İÇİNDEKİ BU PİSLİKLERİN TEMİZLENMESİ ŞART.
AYNI KUZEY IRAKTA MUSUL VE KERKÜKE GİRİN EMRİNE UYMAYAN HAİN KOMUTAN GİBİ KOMUTANLAR DOLU MAALESEF ORDU İÇİNDE.
AYRICA TÜRK KÜRT ÇATIŞMASI KONUSUNDA ÇOK DİKKATLİ OLMAK LAZIM. KÜRTLERİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU BU ADAMLARA KARŞI.

Tarih: 16 Temmuz 2011, 14:18 - İp: 78.***.**3.225
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Duzen degismeli duzen...Tum siyasilerin alayini sallayip yeni bastan yasi 40 i gecmeyen,ilk 10 universite mevzunu,(ben dahil )sadece mantiksal dusunen ve matematigi iyi olan bireyleri getiriceksin basimiza.Konusma sanatlari iyi olup halkin beyinlerini utulemelerine gerek yok.O yuzden Pazarbey gibi Avukatlar falan hele hic gelmesinler ...Bu isler matematik hesabi.Pkk+kurt sorunu-ulkenin cikarlarini hesaplayabilen bir yonetim=sifir...

Avrupaya uyum yasalari diyoruz,her sene taksit taksit aliyoruz sanki cok pahali para veriyoruz pesin olmuyor.Bunu eger iyi biseyse indirsene bi gundede kurtulalim.Yada arastirsana Dunyayi bi an once nerde hangi sistem iyi isliyo ve getirsene memlekete de bi an once Memleket duzene otursun...

Bir polis birimine Turkiyede sikayette bulundum.Kask takmayan motor suruculeri ile ilgili.Dedim hicbiri takmiyor,yada ondeki taksa arkadaki takmiyor.Denetimlerinizi yaparken bile arkadaki takmiyorsa saliyorsunuz bu ne bicim is dedim...Cevap verdiler halk daha yeni yeni alisiyo bi anda yuklenemiyoruz.

Dedim hay sizin yapacaginiz ise.Dogru bir mevzuda ve halkin iyiligi icin olan bir konuda devlet dedigin indirir yumrugunu,verir cezasini...Bizimki pisirik bir devlet vesselam...

Tarih: 16 Temmuz 2011, 14:28 - İp: 221.***.**3.132
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

KÜRTLERİN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU BU ADAMLARA KARŞI.

güldüm buna, agzımla da degil.

Tarih: 16 Temmuz 2011, 16:32 - İp: 88.***.**8.140
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

ABD kendi teröristi olan Usame bin Ladin'i Pakistan'da bulunca bırakın Pakistan ile işbirliğini, ortak operasyonu, Pakistan'a haber bile vermeden kendi yaptığı bir operasyonla işini bitirdi. Kendi teröristini saf dışı bıraktı.

Uluslararası hukuk, müttefiklik, demokrasi, insan hakları vb. gibi kavramların hiç birine itibar etmedi. Gitti kendi teröristini vurdu ve saf dışı bıraktı.

Madem böyle, bizim de Kuzey Irak topraklarına girip kendi teröristimizi vurma hakkımız doğmuyor mu? Bizi tutan nedir?

Hele 13 şehitten sonra?

Bunu yapacak babayiğit hükümet nerde?

Elinde dış ülkelere Operasyon için verilmiş teskere bulunmasına karşın hükümet Kuzey Irak'a girme emrini veremez... Dokuz senedir giremedi. Şimdi de giremez...

Çünkü 2004 de Dubai'de ABD ile bu konuda varılmış yazılı anlaşma var.

Türkiye'den gizlenen anlaşma...

AKP ye koşulsuz destek verenler, bilmediğiniz, duymadığınız daha neler var...

Tarih: 16 Temmuz 2011, 18:43 - İp: 92.***.**6.236
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

cumhurbaşkanı diyarbakırdaki ordunun komutanını görevden almazsa namerttir... şerefsizdir...

4 gündür arazide aç uykusuz dolaşan bölüğü, sırtında 40 kilo yükle 40 derece sıcakta , terörist peşinde koşturan zihniyete lanet olsun...

biz kıbrıs ta , alarmlarda, arazide aç uykusuz 3 gün dolaşmıştık sırtımızda çantalar, o zaman demiştik, bu gerizakalı çatışma senaryoları 1. dünya savaşında kaldı... artık millet bir insansız uçakla yerini tespit ediyor, 2 tane helikopterle de yerle bir ediyor düşmanı...

lanet olsun, içim kan ağlıyor...

Tarih: 16 Temmuz 2011, 19:09 - İp: 46.***.**3.145
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Harbi yav fuji arkadas bende okuyorumda haberleri.Hayir madem oralarda faaliyettesin,arama yapiyorsun,bi hava destegini hazir bulundur,ne bileyim bir devlet olmanin verdigi avantaji kullan yani dimi.

Terorist biliyor uykusuzluklarini,bilmem yorgunluklarini ama bizim komutan amcalar bilemiyor.Bide arazi baska bir olayin ustune aranan,tetikte olunmasi gereken,hava desteginin susunun busunun hazir bulundurulmasina ihtiyac duyabilecek bir yer.Nerde kardesim bu destek.Sat ozamam cobrayi,bilemneyi neden para veriyoruz anasini sattigimin aletlerine.

Bu kadar ucuzmu senin askerin.Evet ucuz cunku beles...Allah belanizi versin sinirlendim yine...

#ozansan' tarafından 16.07.2011 19:53:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Temmuz 2011, 19:33 - İp: 221.***.**3.132