ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

13 Şehit 7 Yaralı

Bugünkü terör bilançosu 13 şehit 7 yaralı.

2002 de terörü sıfır noktasında devir alan üçüncü ve ustalık dönemim deye böbürlenen bu hükümetin ülkeyi getirdiği nokta bu.

Şehit ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Bu beceriksiz Hükümetin bir an önce işi bırakmasını can-ı gönülden istiyorum.
Daha kötü şeyler yazmamak için kendimi zor tutuyorum...

#ercan43' tarafından 14.07.2011 18:13:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Temmuz 2011, 18:13 - İp: 217.***.**6.227
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

gajin askerlik yaptın mı bilmiyorum ama, yapınca anlarsın... komutanlar bazen mantıksız davranabiliyor... ve emir verdiklerinde mantık aramaksızın yerine getiriyorsun... ben 6 ay dayanabildim, saçma emirlere... allaha şükür bir kaç sıyrık ve parmağımın ufak bir kısmının kesilmesi haricinde , sağ salim evime döndüm...

ama çok salakça intikallere, rum sınırında misillemelere gittim... yani düşman taş atsa, kafamızı yarardı, biz ne oluyo lan demeden kaçardı... o kadar salakça intikallerdi...

malesef, komutanın bir hatası, onlarca cana sebeb oluyor... açık arazide, ne gerek var intikale, o kadar para harcanmış, insansız uçaklara, helikoptere... sal gitsin... bir işe yaramıyorsa, bizden vergi almasınlar teknoloji için... o paraya , arazide yaşayacak, dağda kamp kuracak, terörist gibi insan dışı varlıklar yetiştirsin... 3 ay eğitim görmiş ana kuzusunu salmasın araziye...

ya da yiyosa , sadece subaylar gitsin intikale... madem 13 yaşından itibaren eğitim görüyorlar... nedense bir tane subayın burnu kanamıyor son dönemde , çatışmalarda...

Tarih: 18 Temmuz 2011, 00:51 - İp: 46.***.**2.97
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fujisever askere gittim geldim,bizimkine askerlik denmezdi gerci bunların yanında ama mantıksızlıgını da bilirim, sacmalıgını da..
sen de gitmişsin madem, sorayım. komutan size intikale git deyip gazinoda cay mı içiyordu?

benim merak ettigim bu, sunun cevabını bir verin bana..
hangi rutbeye kadar sorununuz var, hangi rutbeden sonrasına aglıyorsunuz?

bir ezber ettirilmiş piç kurusu ckıp koyu bombelediler jet 16lar sikorskyler diyor, kıc yalayıcılar evet kesin bombalamıstırar diye atlıyor.
sikorsky bomba atmazmıs umurlarında degil.
f16 bombardımanında yaralanan bir insan evladı haberi var mı yok?
dunya ayaga kalkar ulan oyle birsey olsa.
kendileri bile tekrarlayamıyor..

bu it soylarının huyu bu. bir iddia ortaya at, aksi oldugu cıkınca ama tsk gecmişte sunu yapmıstı de sıyrıl.

adamın biri sınırdan gecerken gumruk memuru sormus valizde ne var diye..
adam kus yemi demiş.
inanmamışlar valizi bir acmıslar ki saatler telefonlar..
hani kus yemiydi ulan demiş memur
adam: ben atarım onlar yerse yer demiş

atıyorlar geniş geniş yiyen yer.

#gaijin' tarafından 18.07.2011 01:01:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 00:55 - İp: 95.***.**5.60
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Fuji rum sınırında yaptığınızı söylediğin intikaller psikolojik savaşın kendisidir. Şöyle bir boy gösterip çekilirsin burası sahipsiz değil babında

Zaman zaman ege de yunan uçakları Türk hava sahasını ihlal eder buna karşılık Türk Hava Kuvvetleride misilleme yapar sana çok saçma gelir ama bunlar psikolojik savaşın kendisidir. Savaş sanatının bir parçasıdır.

#mechul75' tarafından 18.07.2011 01:15:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 00:59 - İp: 78.***.**3.49
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

evet... gece olduğunda biz rum sınırında çadırlarda yatıyorduk 3 gün boyunca... onlar arabalarına binip evine dönüyordu... sabah geri geliyorlardı, biz yarbay gelecek diye sabah 4 te kalkıp , çadırları söküp, ortalığı temizleyip, yarbayın oturup çay içeceği ve bizi seyredeceği yeri hazırlayıp, hazır nazır , aç uykusuz bekliyorduk... geliyorlardı... sonra biz oradan oraya koşturup üzerimizde 40 kilo yükle, mevziler kazıp, obüslerle manevralar yapıp duruyorduk...

sonra kırmızı bayrak sallıyordu bir arkadaş...

biz yerlere yatıyorduk, uçağın geliş yönüne göre...

bir arkadaşım da yan mevziden bana soruyordu, ulan uçak şimdi iki bomba sallasa, benim yatış yönüm ne *ikime yarar... *ğzımıza **çar gider uçak... biz ne oyunu oynuyoz burada, call of duty 1 mi, 2 mi

diyeceğim o ki 1. dünya savaşından kalma oyunlarla bir yere gelemez asker bu yeni dünya düzeninde... ya dünyanın parasının harcandığı silahlar konuşsun havadan , füzeler filan... ya da , teröristin yaşadığı gibi yaşayacak, insan dışı , arazi ile bütünleşmiş birlikler yetiştirilsin...

sivilde berber, kaynakçı olan ana kuzuları heba edilmeyecek bu savaşta... teröristin mesleği teröristlik... bizim ana kuzuları, genellikle toplumun az kazanan, esnafı, berberi, tamircisi, garsonu vs...

yeter !

Tarih: 18 Temmuz 2011, 01:22 - İp: 46.***.**2.97
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben de sana bir anımı anlatayım. alay komutanımız jandarma kd. albaydı
isim vermeyecegim.
bazı it soyları bu rutbeyi mesela hain olarak görür.

malum, komutanın söförü ve emir eri her zaman yanında. birgun bogazı agrıyor ve emir erinden sıcak suya limon sıkıp getirmesini emrediyor. emir eri komutanın "kendi parasıyla aldıgı" sebzeler içinde limon bulamayınca gidip alay mutfagından bir limon alıyor ve sıkıp komutana goturuyor.
komutan limon varmıydı benim dolabımda,yarın alalım diyor
asker limon yoktu bende gittim mutfaktan aldım komutanım diyor.
alay komutanı, sen askerin istikhakını bana hangi hakla nasıl yedirirsin, bana nasıl vebal yuklersin diye askerin carsısını kilitliyor. askerin agzından birebir dinlendi bu hikaye.

simdi yalayıcılar bu hikayeyi komutanın askeri azarlaması olarak yorumlar.
ben askerinin tek bir limonunda bile gozu olmayan bir adam goruyorum burada.
o yuzden birileri terorist kıcı yalarken ben hiç utanmadan sıkılmadan postal yalarım.

butun bu olaylar sorusturulur edilir, sonrasında kimin hatası varsa onun karsısında oluruz zaten. isterse genelkurmay bsakanı olsun. (sahi bu dangalaklar biliyormu acaba yeni gkb nin adını? goreve geldiginden beri acıklama yapmadıgı halde asker herseye karısıyor,her fırsatta konusuyor diyorlar ya hani.)
ama iki tane hain İT SOYUNUN zırvalarıyla bile askere laf sokma telaşına girenler gelip burada o oyleydi bu boyleydi derse karsısında susmam.
boyle it surulerine lafta soyleyemeyeceksem lanet olsun oyle hayata.

KÖPEKBAŞI na sayın diyen adamı savunan kafanın ben kibarlıgına sokayım.
bunlar karsısında ben kibar olmam, olamam.

bugune kadar bu forumda kimseye kufretmedim, ama benim 13 canım ölmüşken bunu siyasi malzeme yapıp, terorist sozune itimat edenler cıkıp; vah vah 13 asker öldü hain ordu yuzunden diye timsah gozyasları dokemez.

teroristin lafıyla konusan KÖPEKLER benim askerime aglayamaz.

#gaijin' tarafından 18.07.2011 02:01:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 01:54 - İp: 95.***.**5.60
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Gaijin seni anliyorum hakli oldugun cok yon var ama ordumuzda sutten cikmis ak kasik degil maalesef.Benimde guzel anilarim yok mesela askerde ama burda baskalarinin eline malzeme olarak vermek istemem.

Zaten gereksiz bir kalabalik ve bos gecen zaman idi askerlkik benim icin.Sadece memleketimin degisik turdeki insanlarini tanimam acisindan bir tecrube oldu onuda inkar etmem.Bide kalasnikof nedir onu ogrendik tak-cikart,temizle falan...He abimin yaptigi tipte bir askerlik,yani direk vatan topraklarini savunma seklinde olsa idi anlam verirdim ama bizimkisi komutanlarin cig kofte raki sofralarina hizmet edilen bir bolukte gecti Ankarada.Hayir benide davet etseler yada benimde raki icme ozgurlugum olsa idi gorev disinda iken kabul ama askerin gozu onundede yapma be kardesim.Hele rakiyi seven bir askerin gozu onunde.

Ben santral cavusuydum Ankarada bilmemne komutanliginin gobeginde ve isim komutanlari gece arayan karilari kizlari,komutanlarin esleri yaninda iken idare edip durumu profesyonel bir sekilde gecistirmekti.Hayir o kadar zorluga banada ayarlasalar idi lafim olmazdi ama deyyuslar hep kendilerine...

Ben yinede tum zorluklarina ragmen sevdim askeriyeyi cunku guzel dostluklarim olmustu.Turkiyenin gerceklerini,garibanini,ODtu lu arkadaslarimi,Urfali aga cocuklarini tanima firsati elde etmistimki bu bence buyuk bir sans idi.Nerden bulacaksin o derece kultur cumbusunu birrlikte.Ve bu insanlarin birbiriyle sorunsuzca yasayabilecekleri ,arkadas kalabilecekleri bir ortami.

He ben lafimi ederim Orduya iyisiyle kotusu ile,ama asla kotuluklerinide istemem.Bu vatani sevdiklerinden suphem yok ama gecmisten gelen askeriyenin o gucunu ve ozgurlugunu,kendi kralligini yaratmis olmasini,ve masum erlere olmadik isler yaptiran despot bir yapiya burunmesinide kabullenemem.

Gunumuz kosullarina uygun bir ordunun, sadece alet edevat almakla degil,birazda kafalarin ve taktiklerin degismesi ile mumkun olacagini dusunuyorum...

Hukumetlere falan hic laf atmiyorum zaten onlar listede 1 numara...

Tarih: 18 Temmuz 2011, 05:03 - İp: 221.***.**3.132
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

gaijin kendi mayınımızla ölen askerler içinde aynı şeyleri söylemiş mi idin. onlarında kendi mayınımızla öldüğünü söyleyenlere o zamanda bu dediklerini demişmiydin. komutanın eline el bombası tutuşturup ölmelerini seyrettiği zamanda aynı şeyi söyledinmi.
yada yüzlerce kişilik terörist gurubunu çoban sanan general yüzünden ölen dağlıca ve aktütün askerleri içinde aynı şeyi söyledinmi. herkes vatanının sever. lakin eliştirmek en tabii hakkımız. ancak senin uslubün meçulun uslubunu bile geçti. ona ne yapsa yeridir diyoruz sana ne oluyor.
yönetim artık devreye girmeli ve gereken önlemi almalı.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 09:10 - İp: 78.***.**3.225
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Sana ne demeli pazarbey kaç gündür burda baştakileri eleştiriyorum ayağına tsk ya laf vuruyorsun. Böyle acı bir olayın ardından gelip de burada propaganda yapmanın anlamı yok. (bu lafım özellikle diğer kendini bilmeze). Herkes hatalı bu işte kimse tamamiyle masum demiyoruz yalnız unuttuğun bir nokta var. Asker dağa babasının hayrına çıkmıyor. Size kalırsa hırsızın hiç suçu yok.

Çocuklarımı askere göndermem demişsin. Diyelim ki komutayı teröristleri halaylarla karşılayan toz kondurmadığınız hükümet aldı. O zaman gönderebilir misin onları askere gönül rahatlığıyla. Birbirimizi kandırmayalım. 1 tane doğru sözün içine 10 tane aslı astarı olmayan laf katarak kafaları bulandırmanın anlamı yok

Tarih: 18 Temmuz 2011, 11:07 - İp: 144.***.**0.18
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

bence gereksiz şovlara gerek yok... mesala uçak geliyor diye jarjörün üstündeki 3 çizgiden hiza alıp mevziden uçağa ateş etme gösterisi... allahım yarabbim... uçağı göremeden, attığı füze ile cennetlik olacak çağda, yaptığımız eğitime bak... hayır işin ilginç tarafı rum kesiminin bize saldıracak bir tane bile uçağı yok, biz f16 ları bir kaldırsak eskişehir -kütahya dan, 10 dk içerisinde yerle bir edecek rumları... ama adamlar askerleri ovada telef etme derdinde, oradan oraya koşturuyoz, nişangahı bozuk, jarjörünün yayı kırık g3 lerle...

limondan hikayelerle, kimse ordunun sıcaklığını, komutanların baba şefkatini filan anlatmasın bana... malesef öyle komutanların sayısı çok az...

komutanların çoğu duygusuz insanlar, askeri bir gram düşünmüyorlar... tuvaletimiz bozuk, banyomuz yetersiz, doğru dürüst oturacak yerimiz, gazinomuz yokken, dolaplarımız fare doluyken, alay komutanın sırf denetlemeci albaylara, kolordu komutanına şirin görünmek için, 7 tır taş getirtip , dünyanın masrafını yapıp, bize o taşları yol kenarına döşettirdiğini anımsıyorum da, sıkayım böyle zihniyete limonu...

Tarih: 18 Temmuz 2011, 11:12 - İp: 46.***.**9.254
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

burada kimse orduyu itibarsızlaştırma çabası içerisinde değil...en azından benim açımdan durum öyle değil...

2-3 tane teröristi öldüreceğiz diye 13 tane , bırak 13 ü 1 tane bile vatandaşımızın ölmesine dayanamıyorum... bu sistemde bir aksaklık var... teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde, bir salaklık var bu işte diyorum...

hani sokaklarda bir eyle olur, canlı bomba filan, önleyemezsin... ama dağın başında, tarlada ovada, sovunmasızca acemi askerleri vatan bekliyor diye, bekletirsen... düşman da gelir vurur gider...

bana bu sistem saçma geliyor, başka bir çıkış yolu lazım,gerekirse daha az yiyyelim içelim, ama daha çok helikopter, insansız uçak vs alalım... varsın 3 -5 teröristi öldürmek için milyon dolarlar harcayalım... ama insan harcamayalım...
bu insanlar mesleği askerlik olan kişiler değil, vatandaş, sıradan vatandaş... 3 ay eğitimle, o dağdaki terörist kadar donanımlı olamaz asla , sivilde garsonluk yapan vatandaş...

300 kişilik köyden şehit düşen askerin cenazesinde 10 binlerce insan vardı...bu ülkede 2 kişiden biri akp ye oy verdiğine göre, o cenazenin yarısı akp li insanlardı... ve hepsinin içi kan ağlıyordu...

bence ordu, hükümet, cumhurbaşkanı eleştirilmeli... ama şehit veren ve doğru yanlış birilerine isyan eden , hangi partiden olursa olsun, bu gidişe dur demek için isyan eden kişilere, hain , bilmem ne yalayıcı filan demek haksızlık...

suçlu : devlettir... terörle mücadele edememiştir... cumhurbaşkanından , ordu komutanına kadar...

hırsızın hiç mi suçu yok diyorsunuz... onu tartışan yok zaten, onlar hain... ama onlarla mücadelede hatalar yapan devleti de eleştirmeliyiz değil mi?

Tarih: 18 Temmuz 2011, 11:32 - İp: 46.***.**9.254