ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

13 Şehit 7 Yaralı

Bugünkü terör bilançosu 13 şehit 7 yaralı.

2002 de terörü sıfır noktasında devir alan üçüncü ve ustalık dönemim deye böbürlenen bu hükümetin ülkeyi getirdiği nokta bu.

Şehit ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Bu beceriksiz Hükümetin bir an önce işi bırakmasını can-ı gönülden istiyorum.
Daha kötü şeyler yazmamak için kendimi zor tutuyorum...

#ercan43' tarafından 14.07.2011 18:13:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Temmuz 2011, 18:13 - İp: 217.***.**6.227
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Aferin Fuji tuttum seni...

Tarih: 18 Temmuz 2011, 13:07 - İp: 221.***.**3.132
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

mesele 80 öncesinin sol sağı yerine türk kürt konulmuş olması benim kaanatime göre. darbe olduğu gün bitecek bu terör gene. mesele bu kadar basit bence. bdp lilerin sabır sınırlarını zorlayan açıklamaları, sokak gösterileri, hepsi ama hepsi buna yönelik. bu bir oyun ve adamlar iyi oynuyor.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 13:13 - İp: 78.***.**3.225
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

darbe olursa, tayyip bile devrilecek olsun, ilk ben karşı çıkarım... benim babam jandarma eşliğinde derse giriyormuş, 80 yılında... jandarma babamın ağzından çıkacak en ufak bir ters sözde, tutuklamak üzere, silahlı sınıfın köşesinde bekliyormuş...

o günlere döndüremez ordu bu ülkeyi... bir dah gücü yetmez...

ha tayyip devrilsin, en çok ben isterim... o ayrı mesele

Tarih: 18 Temmuz 2011, 13:16 - İp: 46.***.**9.254
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

valla oda devrilecek gibi görünmemekte.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 13:33 - İp: 78.***.**3.225
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

komutanların çoğu duygusuz insanlar, askeri bir gram düşünmüyorlar... tuvaletimiz bozuk, banyomuz yetersiz, doğru dürüst oturacak yerimiz, gazinomuz yokken, dolaplarımız fare doluyken, alay komutanın sırf denetlemeci albaylara, kolordu komutanına şirin görünmek için, 7 tır taş getirtip , dünyanın masrafını yapıp, bize o taşları yol kenarına döşettirdiğini anımsıyorum da, sıkayım böyle zihniyete limonu...

Fuji ülke nüfusunun askerlik yapmış olan kısmına sorsan hiç biri 5 yıldızlı otel konforunda askerlik yaptım diyemez. Sen şafak 2 derken 122 ye tepmenin ne demek olduğunu bilirmisin? Bilmezsin bilemezsin zira bilseydin burda kalkıpta allaha şükür bir kaç sıyrık ve parmağımın ufak bir kısmının kesilmesi ni devlete veya kurumlara düşmanlık sebebi yapmazdın. Bu kadar kolaymı yav içine ettiğiniz memlekette devlete veya onun kurumlarına savaş açmak? Oysa benim yandaş ve yoldaş denilen tayfaya, pusuda beklercesine zehrini kusmak için fırsat kollayan tsk düşmanlarına, düşmanlık etmek için daha ciddi nedenlerim var.

Komutanların tamamı duygusuzmuş
Askere eğitim yaptırırsın duygusuzluk olur, operasyona gönderirsin eğitimsiz denilir. Bu nasıl bir iki yüzlülüktür. Fuji profesyonellik gerektiren askerlik konusunda profesyonelliği duygusuzlukla karıştırma.
Bugün bir doktorda vatandaşı kesiyor biçiyor dikiyor oda yetmezse bir organını alıyor. Bunun adıda duygusuzlukmudur?

Hacci sen hiç dağlıcaya aktütüne gittinmi?
Sınıra uzaklığı 50 (Elli) metre olan bu noktalarda görüntü alınan yerin ırak sınırı içinde olduğunu ve oraya müdahalenin ancak ve ancak abd kıçı yalayan akepe tayfasının cebindeki tezkere ile mümkün olduğunu neden itiraf etmiyorsunuz.
Dağlıca saldırısndada tsk yı hedefe oturtunuz lakin gelin görünki o gün hedef yaptığınız tsk nın başındaki adamı emekliliğinde onure eden zihniyeti desteklemekten geri durmadınız. Sizin için bütün sıfatlar hafif kalır.

Hacci üslup konusuna gelince sureti haktan görünüpte 7 gün 24 saat Devletime ve Milletime karşı zehir kusan satılık beyinsiz takımının anlıyacağı dilden konuşuyorum. Bilmem anladınmı!!!

Ozansan cep telefonundan eşi ve dostuyla konuşmaya tırsar hale gelmiş olan Tsk porsonelinin 24 saat kayıt altında tutulan askeri birliğin santral telefonundan karı kız muhabbeti ediyor demek safsatadan öte gitmez

#mechul75' tarafından 18.07.2011 16:04:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 15:31 - İp: 78.***.**1.19
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Simdi olayin detaylarina girerdim ama basim agrimasin gorurler falan sorusturma yeriz...Ben yalan soylemiyorum yani inan be haci...

Tarih: 18 Temmuz 2011, 17:03 - İp: 221.***.**3.132
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hacı sen asıl 80 de ordunun astığı ülkücülerin hesabınıver. hala içirde olan ülkücüler var. bu ne tecavüzcü aşkıdır bi hesap ver. hadi karşı taraf koministti sizi niye astılar içerde işkenceler ettiler.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 17:04 - İp: 78.***.**3.225
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tsk yı eleştirirken hala 30 yıl onceki darbeyi referans almak ne güzel.
kendi efendilerinin 5-10 yıl onceki gecmişini bile AMA O DEGİŞTİ diye silip atanlar yapmıyormu hele bunu.

fuji sen askeri itibarsızlastırma cabası içinde degilsindir eyvallah. ama bunu burada yazan herkes için soyleyemezsin.
ayrıca vatan sagolsun diye ölüme koşan insanlar varken elim cizildi gururum incindi diye gelme nolur.
biz gazinoda sehit haberi izlerken utanıyorduk yaptıgımız abidik gubidik işlerden.
sacmalıgı aklımıza dahi gelmiyodu.
bu millet bu hale geldiyse yazık günah, kutuplastırma operasyonu basarıya ulasmıs demektir.

ama şehit veren ve doğru yanlış birilerine isyan eden , hangi partiden olursa olsun, bu gidişe dur demek için isyan eden kişilere, hain , bilmem ne yalayıcı filan demek haksızlık...

KOPEKBASINA sayın, şimdi arkasından yalandan gozyası doktukleri askerlere KELLE diyen adama, SADECE VE SADECE ulan ayıp etti soylenmezdi bu BİLE demeyen diyemeyen insanlar, bana ayıpı ogretemez.
YAN GELİP YATMIŞLAR DEMEKKİ ÖLDÜKLERİNE GÖRE.
bu kafa yapısı bana ayıptan bahsetmeyecek.

KOPEKBASINI yakalayan, semdin sakık isimli kopek soyunu yakalayıp bu ulkeye getiren adamlara bile VATAN HAİNİ diyebiliyorsa bu zumre, sen bana bunlara haksızlık ediyorsun diyemezsin.

herkes kulahını onune koyacak once.

acık acık soruyorum. kelle, sayın öcalan ve yan gelip yatma yeri sizin için ne ifade ediyor
??????????????????????????????
devletin savcılarını ayagına gondererek terorist karsılanması, davulla zurnayla otobus uzeri sovlarla gezdirilmesi senin için ne ifade ediyor?
cevap istiyorum sadece ya, diyeceksin ki "BENİM ÖNCELİGİM BUNLAR DEGİL"
ya da diyeceksin ki yanlış.

buna ses edemeyenler, oglunu davulla zurnayla askere ugurlamış ugurlamamış ne farkeder.

bu canak yalayıcılar, liderlerinin uyusturucu ve şarap aleminde kopek basıyla sevişirken cekilmiş full hd videousnu izleseler bile gormezden gelirler, ama İDDİA EDİLDİ haberciligine dort elle sarılırlar.
benim asıl kızdıgım noktada bu zaten.
ben askeriye içindeki pisliklerin temizlenmesi için ne gerekiyorsa yapılması taraftarıyım, ama kurumu yıpratma amacı gudulmeden. sen bana diyebilirmisin ki olanlar kurumu yıpratmaya yonelik degildir diye?
butun mesele kurumu zayıflatmak, itibarsızlastırmak. butun mesele bu.

bak sana dezenformasyon dersi. albay helikopter pilotu dayımdan özellikle teyit ettirerek (kaynak: g.tüm degil yani) turkiyedeki sikorskiler bırak bomba atmayı silahlandırılmamıstır diyorum. (ayrıca 95 ten beri yurtiçi gorevlerde f16 kullanılmadıgını da soyledi)
pazarbeyi cıkıp amerika da cekilmiş helikopter tanıtım tatbikat goruntulerinden dem vuruyor, aklınca bana kapak yapıyor.
bu dezenformasyondur. guya arastırılmış, ama aslında zerre kadar arastırılmamış.
bu insan turk askeri pilotunun 40 askerinin uzerine bilerek ve isteyerek bomba yagdıracagına inanıyor koşulsuz sartsız.
sorgulamıyor bile , ama nedense sorgulamayan postal yalayan ben oluyorum siz neyi yalıyorsunuz efendiler?

bak sana dezenformasyon dersi.
bu olay ornek yine. turk askeri kendi askerini bombaladı dersin.
zaten buna inanmaya hazır bir zumre uzerine atlar, zerre dusunmeden.
bakma konustuklarına olay kanıtlansın dertleri yoktur kesinlikle. arastırılsın sorusturulsun umurlarında olmaz. cunku oyle olmadıgı ortaya cıkarsa, sorusturmanın ustu ortulmustur kesin derler.
o zaman neyaparsın?
olayın oyle olmadıgı cıkınca; ama gecmişte komutan el bombasıyla askerini oldurmustu dersin.
gecmişte yapılan hataları serersin öne ki simdi de kesin o hatalar yapılmıstır densin.
birbirinden alakasız iki konuyu birbirine baglar kamuoyuna oynarsın. yerse. ( ki yer)

nedenden cok sonuca bakan sığ kafa, bu saldırı neden yapılmış acaba diye sorgulamaz hiçbir zaman.
bu askerlere kim NEDEN saldırdı? asıl soru bu.
basiretsiz terorle mucadele ve dogu politikaları yuzunden olmasın sakın?
terorle mucadele ve dogu politikaları (politikasızlıgı) sonucu gercekleşen saldırıların birincil sorumlusuna tsk dır diyen adam iyi niyetten soz etmeyecek bana.
terorle mucadele politikası yurutmek, propagandasını kesmek, dunya capında kamuoyu olusturarak destek saglamak, bunlar hep yonetim kimdeyse onun sorumlulugudur.
askere git vur dersin vurur. vurma dersen vuramaz.
elinden yetkisini alırsan vuramaz.
ayrıca terör sadece askeri gucle bitebilecek birsey olsaydı coktan biterdi zaten.
sadece bizde degil, butun dunyada.
askeri hatalar yapılmış olabilir, hatta yapılmış bol bol gecmişte.
bunu inkar etmek, basındaki adamın milyon tane yolsuzlugunu inkar etmekten daha fenadır. cunku o insanın memlekete hizmet etmek gibi bir derdi olup olmaması gorev tanımına girmez.
ama tsk nın oyledir.

burada sahte gozyası doktukleri yaralı askerlerin ifadelerine degil, terorist oldugu her halinden belli bir cobanın ifadelerine itibar edenleri goruyorum.
hani aglıyordun askerin için? simdi sozune inanmıyorsun demezlermi adama?

bırakacaksınız bunları.
bir kısım sütü bozugun tsk ile ilgili bir kuyruk acısı var. o acı yuzunden oturamıyorla bile.

ben teröristin agzından konusan adama saygı duymam, saygılı davranmam, isteyen gider sınırda terörist karsılaması yapar, ben asker ugurlamasına giderim.

terorist agzından konusan, siyasi propaganda için, kurumları zayıflatmak için carpıtan, donusturen, sümen altı eden adama selam bile vermem.

AYRICA PAZARBEYİN CAGRISINI YİNELİYORUM
yonetim eski uyeyim falan demesin, geregini yapsın.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 17:25 - İp: 88.***.**8.140
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sıktın artık gaijin valla. yeter be. sen mi haklısın sadece. Allah akıl fikir versin. BEnmi bile bile ölüme gönderdim aktütünde ki gençleri ölüme. hadi orları geç 33 erin şehit edilmesidemi yalan. ya askeri kendi mayınımızla öldürmemiz. bunlardamı yalan.
biz böyleyiz gaijin beğenmiyorsan çek git milletin asabını bozma. meçul var nasılsa huzur bozan.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 17:36 - İp: 78.***.**3.225
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bak hala aktütün diyorsun.
bu gune gel bu gune.

ya sev ya terket demek faşistlere özgüydü sanıyordum. siz mi sahip cıktınız şimdi?

#gaijin' tarafından 18.07.2011 17:48:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2011, 17:39 - İp: 88.***.**8.140