dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

Bu Manzara İnsanın Canını Acıtıyor.

ÇOCUKLARININ YEMİN TÖRENİNE ALMADILAR

8 Kasım 2008 22:10
Manisa'daki 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine, 40 yaşın altındaki başörtülü asker yakınlarının alınmadığı iddia edildi
Türkiye'nin dört bir yanından çocuklarının mutluluğunu paylaşmak için gelen aileler, yemin törenini tel örgünün arkasından seyretmek zorunda kaldı. Kendilerine çifte standart uygulandığını belirten asker yakınları, "Bizi başörtülü olarak içeriye almıyorlarsa, o zaman evlatlarımızı da askere almasınlar." diyerek uygulamaya tepki gösterdi.

Türkiye'nin dört bir yanından Manisa'da vatani görevini yapan çocuklarının yemin törenine gelen aileler, günlerce yemin törenini bekledikten sonra sabahın erken saatlerinde geldikleri nizamiye önünde kuyruğa girdi. Ancak asker yakınları içeriye alınırken yapılan kimlik kontrolü sırasında ilginç bir olay yaşandı. Asker yakınlarının iddiasına göre kimlik kontrolünda, 40 yaşın altında olan başörtülü bayanlar içeriye alınmadı. Uygulama karşısında şaşkınlığını gizlemeyen asker yakınları yakınlarının yemin törenini tel örgülerin ardından izlemek zorunda kaldı. Maruz kaldıkları uygulamanın büyük bir haksızlık olduğunu ifade eden aileler, bu muameleyi haketmediklerini söylediler.

57 YAŞINDAKİ HALAMI ALDILAR, BENİ ALMADILAR

Kardeşinin yemin töreni için geldiğini söyleyen Rabia K., yaşadıklarını şöyle anlattı: "Nizamiyede görevli askerler, 40 yaşından küçük başörtülü hanımların, başını açmadan içeriye giremeyeceğini söyledi. Yanımda 57 yaşındaki halam vardı, onu aldılar. Biz de diğer mağdurlarla birlikte az ileride, tel örgü arkasından töreni seyretmek zorunda kaldık. İçim burkuldu."

amacım sitede ortalığı karıştırmak değil....lütfen yanlış anlamayın....

nasipse bende aralıkta vatani görevimi yapmak için askere gideceğim.....hemde seve seve....

aynı şeyleri bende mi yaşayacağım.....düşünün kahramanca vatani börevinizi yapıyorsunuz....anneniz yemin törenine alınmıyor...ablanız yemin törenine alınmıyor....eşiniz yemin törenine alınmıyor.....bu durum sizin canınızı acıtmaz mı....

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:08 - İp: 85.***.**0.172
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aaa atıyorsun dadaş. Hiç olurmu öyle şey. Alınmazmıymış. Nerden çıkırıyorsunuz bunları.İftira bunlar.

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:11 - İp: 88.***.**9.182
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Sadece çarşafa ve rahibe tarzına izin verilmiyor.Dastar vs. gibi geleneksel örtülülerle ya da mevcut örtülerini cumhuriyet düğümü denilen şekilde bağlarlar ise en iyi şekilde karşılanarak yemin törenine alınırlar.İçiniz rahat olsun yani.

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:15 - İp: 85.***.**6.17
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet haklı mgirgin. Ondan dolayı 60 yaşında anacğığımı almadılar.

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:18 - İp: 88.***.**9.182
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

tercüme: 40 yaşından önce kapananın ta!..

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:19 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

İranın TErs izdüşümü. Aynı bağnaz kafa.

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:20 - İp: 88.***.**9.182
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

yaa pazarbey onlar da türbanı kazaya bıraksın. dinimizde her türlü kolaylık var bak ne güzel!

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:21 - İp: 81.***.**7.8
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Dadaşnazım sen takma bu bazarbeyi Söylediklerim geçerli için rahat olsun.

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:23 - İp: 85.***.**6.17
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

mgirgin..

benim kardeşimin,eşimin giydiği kıyafete "bu rahibe kılıklı "demeyeceği ne malum.....

sonuçta senin rahibe kılıklı dediğin kıyafet tarzını giyen yüzbinlerce insan var....annesi çarşaflı binlerce insan var....onlar bu vatanın evladı değil mi......çarşaflı kadının oğlu şehit olunca komutan gidip o anneye teselli verebiliyor...onunla aynı karede fotoğtaf çektiriyor.....niye yemin törenine alınmıyor......

valla ben aralıkta nasipse askerim....inşallah beni rabbim bu zor manzarayla imtihan etmez......kilometrelerce uzaktam eşim ve çocuğum gelecek ve onu içeri almayacaklar.......inanın bu durum kelimelerle anlatılacak bir durum değil......

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:32 - İp: 85.***.**0.172
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet malesef dogru.orada bir asker annesinin açıklamasıda vardı.
diyorduki madem beni başörtülü diye almıyorlar oglumuda askere almasınlar diye serzenişte bulunmuştu.halbuki ne sıkıntılarla büyütüp nasılda gururlanarak nasılda vatana feda olsun diyerek göndermişlerdi ogullarını askere
bazılarına göre
alınmamasının sebebi.örtülerin dügümlerini çene altından baglamaları imiş.halbuki dügümü kafanın tam üzerinden baglayıp.eşarpların artan köşelerinide playboy tavşanı gibi yukarıya dogru olsaymış alacaklarmış. halbuki içeri alınmayan ana lar direk eski adetlerden çene altından baglamışlar.tövbe tövbe

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:38 - İp: 88.***.**5.78
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Dadaş ben de isterim daha fazla özgürlük ama heryerde her zaman isediğin olamıyor malesef. En güzeli ailen tersleşmeden cumhuriyet düğümü ile bağlasınlar örtülerini.Merak etme kimse rahibe kılıklı falan demez..

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:43 - İp: 85.***.**6.17