dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

Bu Manzara İnsanın Canını Acıtıyor.

ÇOCUKLARININ YEMİN TÖRENİNE ALMADILAR

8 Kasım 2008 22:10
Manisa'daki 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine, 40 yaşın altındaki başörtülü asker yakınlarının alınmadığı iddia edildi
Türkiye'nin dört bir yanından çocuklarının mutluluğunu paylaşmak için gelen aileler, yemin törenini tel örgünün arkasından seyretmek zorunda kaldı. Kendilerine çifte standart uygulandığını belirten asker yakınları, "Bizi başörtülü olarak içeriye almıyorlarsa, o zaman evlatlarımızı da askere almasınlar." diyerek uygulamaya tepki gösterdi.

Türkiye'nin dört bir yanından Manisa'da vatani görevini yapan çocuklarının yemin törenine gelen aileler, günlerce yemin törenini bekledikten sonra sabahın erken saatlerinde geldikleri nizamiye önünde kuyruğa girdi. Ancak asker yakınları içeriye alınırken yapılan kimlik kontrolü sırasında ilginç bir olay yaşandı. Asker yakınlarının iddiasına göre kimlik kontrolünda, 40 yaşın altında olan başörtülü bayanlar içeriye alınmadı. Uygulama karşısında şaşkınlığını gizlemeyen asker yakınları yakınlarının yemin törenini tel örgülerin ardından izlemek zorunda kaldı. Maruz kaldıkları uygulamanın büyük bir haksızlık olduğunu ifade eden aileler, bu muameleyi haketmediklerini söylediler.

57 YAŞINDAKİ HALAMI ALDILAR, BENİ ALMADILAR

Kardeşinin yemin töreni için geldiğini söyleyen Rabia K., yaşadıklarını şöyle anlattı: "Nizamiyede görevli askerler, 40 yaşından küçük başörtülü hanımların, başını açmadan içeriye giremeyeceğini söyledi. Yanımda 57 yaşındaki halam vardı, onu aldılar. Biz de diğer mağdurlarla birlikte az ileride, tel örgü arkasından töreni seyretmek zorunda kaldık. İçim burkuldu."

amacım sitede ortalığı karıştırmak değil....lütfen yanlış anlamayın....

nasipse bende aralıkta vatani görevimi yapmak için askere gideceğim.....hemde seve seve....

aynı şeyleri bende mi yaşayacağım.....düşünün kahramanca vatani börevinizi yapıyorsunuz....anneniz yemin törenine alınmıyor...ablanız yemin törenine alınmıyor....eşiniz yemin törenine alınmıyor.....bu durum sizin canınızı acıtmaz mı....

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:08 - İp: 85.***.**0.172
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

potera mesaj kutunu kontrol et

Tarih: 10 Kasım 2008, 17:49 - İp: 85.***.**8.166
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

ya bi dakka

potera...

sana insanlara khakaert etme hakkını kim verdi....kendini ne sanıyosun....burası sanal alem olduğu için mi ağzına geleni söylüyon.....

lütfen kendinizi kontrol edin.......

Tarih: 10 Kasım 2008, 17:53 - İp: 78.***.**5.172
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

kaynamayı da geçecek, buharlaşmaya başladı . . . .

kırıcı üsluplar, hiç hoş değil . . .

siyasiler gibi davranmayın . . .

Tarih: 10 Kasım 2008, 17:54 - İp: 81.***.**3.185
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

dadas önce ki yazılanları bi oku senin yüreğin dayanır mı atamıza bu kadar hakarete ? Yazının konusu senin açtığın başlıktan çok öteye geçti aleni atatürke saldırıyorlar. Lütfen önceki yazılanları bir oku değerlendir.

Tarih: 10 Kasım 2008, 17:56 - İp: 78.***.**7.84
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

atakan anlatsana nasıl gidiyor hayat?

Tarih: 10 Kasım 2008, 17:56 - İp: 85.***.**8.166
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

oboooovvvv

Tarih: 10 Kasım 2008, 17:56 - İp: 88.***.**9.182
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

dadaşla pazar aynı kişilerdir.Site yönetimini göreve davet ediyorum

Tarih: 10 Kasım 2008, 17:58 - İp: 85.***.**8.166
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEn aradakileri okuyamadım kusura bakmayın. Napmışım ben gene.

Tarih: 10 Kasım 2008, 17:59 - İp: 88.***.**9.182
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey suçu devralmaya hazır.

Tarih: 10 Kasım 2008, 18:00 - İp: 85.***.**0.248
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

HAngi suçu. Noldukine. O kadar yazıyı okutman bana.

Tarih: 10 Kasım 2008, 18:05 - İp: 88.***.**9.182