dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

Bu Manzara İnsanın Canını Acıtıyor.

ÇOCUKLARININ YEMİN TÖRENİNE ALMADILAR

8 Kasım 2008 22:10
Manisa'daki 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen yemin törenine, 40 yaşın altındaki başörtülü asker yakınlarının alınmadığı iddia edildi
Türkiye'nin dört bir yanından çocuklarının mutluluğunu paylaşmak için gelen aileler, yemin törenini tel örgünün arkasından seyretmek zorunda kaldı. Kendilerine çifte standart uygulandığını belirten asker yakınları, "Bizi başörtülü olarak içeriye almıyorlarsa, o zaman evlatlarımızı da askere almasınlar." diyerek uygulamaya tepki gösterdi.

Türkiye'nin dört bir yanından Manisa'da vatani görevini yapan çocuklarının yemin törenine gelen aileler, günlerce yemin törenini bekledikten sonra sabahın erken saatlerinde geldikleri nizamiye önünde kuyruğa girdi. Ancak asker yakınları içeriye alınırken yapılan kimlik kontrolü sırasında ilginç bir olay yaşandı. Asker yakınlarının iddiasına göre kimlik kontrolünda, 40 yaşın altında olan başörtülü bayanlar içeriye alınmadı. Uygulama karşısında şaşkınlığını gizlemeyen asker yakınları yakınlarının yemin törenini tel örgülerin ardından izlemek zorunda kaldı. Maruz kaldıkları uygulamanın büyük bir haksızlık olduğunu ifade eden aileler, bu muameleyi haketmediklerini söylediler.

57 YAŞINDAKİ HALAMI ALDILAR, BENİ ALMADILAR

Kardeşinin yemin töreni için geldiğini söyleyen Rabia K., yaşadıklarını şöyle anlattı: "Nizamiyede görevli askerler, 40 yaşından küçük başörtülü hanımların, başını açmadan içeriye giremeyeceğini söyledi. Yanımda 57 yaşındaki halam vardı, onu aldılar. Biz de diğer mağdurlarla birlikte az ileride, tel örgü arkasından töreni seyretmek zorunda kaldık. İçim burkuldu."

amacım sitede ortalığı karıştırmak değil....lütfen yanlış anlamayın....

nasipse bende aralıkta vatani görevimi yapmak için askere gideceğim.....hemde seve seve....

aynı şeyleri bende mi yaşayacağım.....düşünün kahramanca vatani börevinizi yapıyorsunuz....anneniz yemin törenine alınmıyor...ablanız yemin törenine alınmıyor....eşiniz yemin törenine alınmıyor.....bu durum sizin canınızı acıtmaz mı....

Tarih: 9 Kasım 2008, 00:08 - İp: 85.***.**0.172
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

maqara sen niye çarık şalvar giymiyorsun.

eskiden ne zaman özgürce giyiniyordun bu coğrafya da söylermisin. Senin coğrafya dediğin yere biz vatan diyoruz. senin için alelade bir coğrafya parçası galiba.

ne zaman özgürce giyiniyordun gerçekten merak ettim ??

Tarih: 9 Kasım 2008, 16:37 - İp: 88.***.**4.193
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

ben şalvar giyiyorum aslında

Tarih: 9 Kasım 2008, 16:42 - İp: 78.***.**2.221
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

kasmayın, kazaya bıraksınlar türbanı.

Tarih: 9 Kasım 2008, 16:44 - İp: 81.***.**7.8
makara
makara (üye)

onada gerek kalmadı
meğer biz ayetleri yanlış anlamışız öle bi hüküm yokmuş kuran da

Tarih: 9 Kasım 2008, 16:50 - İp: 78.***.**2.221
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

ha, o zaman ok.

Tarih: 9 Kasım 2008, 16:51 - İp: 81.***.**7.8
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

maqara namaz 2 rekatmış totalde, öyle duydum doğru mudur ki?

Tarih: 9 Kasım 2008, 16:55 - İp: 81.***.**7.8
dadasnazim
dadasnazim (üye)
İstanbul / Amatör

okyanus.

eskiden daha çok başörtülü var dı ama sorun yoktu diyorsun doğru vardı....ama onlar köylüydü....temizlikçiydi....etliye sütlüye karşmıyorlardı......makam mevki sahibi değillerdi......bunun için problem olmuyordu.....

daha sonra bu insanlar türkiyenin önemli noktalarına gelmeye başladılar.....türkiyeyi yönetme talebinde bulunmaya başladılar......işte o zaman sorun başladı........

başörtüsü karşıtlarının bir çoğunun evini belki başörtülü temizliçi temizliyordur.....

yani başını bir şekilde kapatan insanlar daima yönetilenler olmalıdır....asla yönetenler olmamalıdır anlayışı var....

tabi senin dediğin gibi birileri bunu siyasi amaçlı kullanmıştır....köşeyi dönme amaçlı kullanmıştır....

ama "inancı gereği veya örfi olarak başını örten"kardeşimin ne suçu var.......

Tarih: 9 Kasım 2008, 16:59 - İp: 85.***.**3.140
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Millet vatan sağolsun demez tabi. BEnim çocuğum Aktütün gibi bir baskında ölcek ve benden ordumuz vatan sağolsun dememi bekleyecek. Allahtan ölenlerin (Şihitlerin -laikligğe aykırı olmasın diye öyle yazıyorum) yakınları hep gariban köylü takımı.Eminim tamamının analarının başıda yemin törenlerine giremeyecek kadar kapalıdır.
Eğer benim çocuğum olacak o golf sahalarını başlarına yıkrdım. O herkesi tehdit eden parmaklarını alır..........
Mİlleti enayi yerinemi koyuyorsunuz siz. Mİlletin kalbini yarıpta içinemi baktınız bunlar siyasi simge olarak takıyor diye. Velevki öyle takıyor sana ne bundan.

Tarih: 9 Kasım 2008, 17:02 - İp: 88.***.**9.182
makara
makara (üye)

eray namaz hakkında daha bilgili insanlar varken söz söylemek bize düşmez
biliyosun onunda bir açıklaması vardır elbet aynı zümre tarafından

duyduğum kadarı ile namaz eskiden putlar varken gerekiyodu insanlara allah tan başka boyun eğilecek put yokturu anlatana kadar
şimdi put kalmadı .. öle diyolar
yani namaza da gerek kalmamış

zaten kalbi temiz olan namazdan muafmış

(en çok kılan peygamberdi onunki pismiydi de kılıyodu gibi felsefe soruları sorma kavram karmaşasına girer konuyu daldan dala atlatır en sonunda da ilke ve inkilaplara bağlarım eline hiç bişe geçmez.. hihi)

Tarih: 9 Kasım 2008, 23:07 - İp: 78.***.**2.221
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

hmm gayet mantık muhteva eden bir açıklama olmuş. bir de zina haram değilmiş diye yazmışlardı, onu sormayım sana çok yormayalım bir günde seni.

Tarih: 9 Kasım 2008, 23:12 - İp: 81.***.**7.8