buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Nikondan İki Dslr Birden,d300,3d

3d FF bir kamera.
www.dpreview.com

Tarih: 23 Ağustos 2007, 08:16 - İp: 77.***.**2.5
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

hüseyin abime laf yok söyletmem...

hüseyin abi( abi diyorum) birşeyleri sormuş olabilir çok doğal, çünkü kendi çok doğal bir insan.

genelde bu işi pro olarak yapan insanların havalarından geçilmez... isteyen bunu forumda da görebilir....

ama söz konusu kontrast olunca çok kişiye yardımcı olmuştur....

buraya zaman ayırmıştır.. aynı şekilde mete arkadaşımızda.

Tarih: 4 Eylül 2007, 17:03 - İp: 81.***.**4.137
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba arkadaşlar d3 ün sensorunun sony olduğuna dair kesin bi bilgi varmı?sensor canon çıkarmış falan ne gülerimm

Tarih: 5 Eylül 2007, 15:07 - İp: 85.***.**8.104
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

D3 sensörü hakkında bulabildiğim tek bilgi Nikon tasarımı olması. Nerede yapıldığını açıklamadılar. Sony hatta kodak üretimi bile olabilir.

Tarih: 5 Eylül 2007, 19:57 - İp: 85.***.**6.225
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Sony FF sensör üretmiyor, eğer sony den almış olsaydı açıklanırdı.Düne kadar hiç birşey gizlenmedi.

Kodak Orta format için CCD üretiyor ancak Cmos üretmiyor diye biliyorum.

FF Cmos üreten Canon var çok bilindik,açıklamada yoksa şayet, neden CANON olmasın değilmi azya.

Sonuçta Nikon alışmış Canon un arkasından koşmaya.Allah verede Canon öldürücü bir fiyattan 1Ds mark II ye devam etse.

Bu sitede gene 1ds MARK III ile D3 kıyaslayacak çok adam var.

Tarih: 5 Eylül 2007, 21:49 - İp: 85.***.**0.241
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

eos, sensörler sony.
sadece bu sitede değil bilmem farkında mısın dünyanın her yerinde d3 ten geçtim d300 ile 1dmark III ün iso performansı karşılaştırılıyor.
nikon un d300 ile 2 sene öne geçtiğini sen de biliyorsun.

Tarih: 5 Eylül 2007, 23:12 - İp: 88.***.**2.214
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili eos

sirket yetkilisi olmak. bazi gercekleri yada objektif olmayi cok mu zor kiliyor

ne demek ya nikon cononun arkasindan kosuyor yada kosmaya alisti

ohaa nikon bu be...

sunu sende iyi biliyorsun ki nikon D300 ile cok buyuk b'r tokat atti canon a

ayrica 3D ilede olaya sosunu ekledi
bak daha once 350D kullandim simdi D80 kullaniyorum
yani bir marka fanatigi degilim.

simdi bana bir firma yetkilisi olarak D40 in 300D nin yaninda cok sonuk kaldigini itiraf edebilirmisin

edemezsin...cunku amacin kar etmek...malini satmak..daha cok satmak..kisaca sen vakif felam degilsin...kar amaci gutmeyen yardim kurulusu hele hic degilsin

kalkipta insanlara arkadaslar 40D alinmaz +- ayni paraya gidin D300 alin diyemeyecegine gore

bence cok fazla yorumda bulunma....

hani harbi guldun yaptigin yoruma...ama bu yorumu yapmak zorunda oldugunu biliyorum....sirketinin markanin cikarlarini korumak zorundasin

o yuzden biraz daha frenli etliye sutluye bulasmadan

Tarih: 5 Eylül 2007, 23:20 - İp: 88.***.**0.81
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

bu site demissin

bizleri saf felam sandin galiba

bir cok kisinin yabanci dili var benimde dahill

www.dpreview.com
fredmiranda.com
dcresource.com

ve daha bir cok yabanci forumda sitede d300 ile mark serisi karsilastiriliyor

biliyorum canon hic beklemedigi bir atakti bu...anliyorum ama... biz kullanicilar cok memnunuz bu durumdan...

Tarih: 5 Eylül 2007, 23:23 - İp: 88.***.**0.81
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ve hatirlarmisin bilmem cokda objektif vede naif biriyimdir....

zamaninda bu sitede canon a laf atanlarlada cok tartismistim....

hatta nikonu kendi sensorunu uretemedigi icin elestirmistim...

ama bu asla nikona senin soledigin laflari soleme haddini dogurmaz kimseye

ayrica 350D lerdeki battery grip sorunu ne oldu...tam sarjli pillerle tek kademe gosteriyordu batarya gostergesi...

merak ettim sadece onun icin soruyorum sakin yanlis anlama

erkayalari aradigimda bana a`aa ole bir roblem mi var hic haberimiz yok` demistiler...siz firma yetkililerinin cok elestirdigi biz kullanicilardan bendeniz erdem

internetin altini ustune getirdim ve daha once 20D lerde yasanan sorunun aynisi oldugunu ogrendim...cok ustunde durmadim

Tarih: 5 Eylül 2007, 23:28 - İp: 88.***.**0.81
dryurt
dryurt (üye)
Ankara / Meraklı

ben de canon s80 kullanıyorum.. çok güzel bir 'kompak' makine.. slr'ye geçmeyi düşündüğüm şu günlerde d300 gerçekten kağıt üzerinde daha iyi duruyor.. şimdi fanatiklik yapıp şu bu demeye gerek yok.. veya ön yargılı olarak yaklaşmak bence tamamen çıkarsal (ekonomik veya egonomik) bir durum.. daha iyi olduğunu iddaa eden arkadaşlarım başkalarının çektiği fotoğrafları örnek link göstereceğine veya at gözlüğü takıp bu marka zaten budur diye ahkam keseceğine, çıksın alın kardeşim ben bu makineyi savunuyorum çünkü çektiğim fotoğraflarda şunlar şunlar daha iyi desin.. canon veya nikon fanatikleri elin adamının yaptığı teknolojileri ballandıracaklarına koysunlar kendi çektiklerini ben senden daha iyiyim desin bizde zevkle daha iyi olma adına tatlı rekabetler görelim.. nedir bu markacılık ya..

Tarih: 5 Eylül 2007, 23:37 - İp: 85.***.**2.157
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

dunesea dostum sanırım eos daha öncede bu konu hakkında açıklama yapmıştı.sen hala aynı lafları sayıklıyosun sanırım söz konusu çalıştığı şirket değil bence söz konusu nikon un canon un arkasından koşması öyle değilmi bende çok tanıyorum fotografçı nikon kullanan ama nikon bizi üzüyo diyen teknolojiyi canon geliştiriyo nikon canondan sonra piyasaya sürüyo benim bildiğim budur.yanlışsa düzeltin.bu arada bize sadece tam 10 adet d70 gelmişti ve lcd leri yamuktu çok şaşırmıştık bunları hiç kimse dile getrimiyo çünkü gerek yok bunlara en iyi firmayım diyen bile hatalı seri yapabilir bende marka fanatiği değilim ama bazı gerçekleride görmezden gelemem bu gerçeklerin sizde çok ii farkındasınız sanırım.d300 ü 1d serisiyle kıyaslasınlar fujinin f30 unuda nikonun d50 siyle kıyaslıyolardı

Tarih: 6 Eylül 2007, 01:33 - İp: 88.***.**1.198