buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Nikondan İki Dslr Birden,d300,3d

3d FF bir kamera.
www.dpreview.com

Tarih: 23 Ağustos 2007, 08:16 - İp: 77.***.**2.5
topazio
topazio (Objektif)
Ankara / Haber Fotoğrafçısı

Bu Ne Yaratıkmı Heromu Kendimi Dotada Hissettim Makina Super Ya Fikirleri Değiştirir Aklım Karıştı Bekleyip Alsammı ..

Tarih: 26 Ağustos 2007, 23:21 - İp: 88.***.**5.168
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

fatih abi..ff sensörde titreşim koymak için objektifleri 35mm den daha buyuk ebada göre tasarlamak lazım gibi bir cumle kurmuşsun...
dediğin gibi bunu yaparsak bu sefer 35mm değerlerini göremeyeceğiz...yanı biraz orta format objektiflerin antığına yaklaşacak...bu pek bir çözüm gibi görünmediğinden aklıma şu sonuç gelıyr...
nikon ve canon un titreşim onleyıcı özelliğe sahip body yapmaya yanaşmamaları sanırım bu yuzden...
şimdilik krop faktörlü makınalar üretilecek olsada sanırım 5-10 sene içerisinde ff bu markalarda standart hale gelecek.. kımılerinin çok eleştirdiği bu titreşim onlemeyı bu yuzdne yapmadılar kanımca..

is ve vr ye talim..

Tarih: 26 Ağustos 2007, 23:35 - İp: 81.***.**4.155
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Ben FF olmayan makinelerde sensörden titreşimin oldukça iyi bir metod olduğunu düşünüyorum. Herkes profesyonel değil, olmasıda gerekmiyor, çok pahalı ekipman yatırımı yapmak yerine gövdede titreşim engelleme iyi bir alternatif. Sadece ff sensör kullanıldığında problem çıkacak.
FF sensörlerin ne kadar çabuk yaygınlaşacağını bilmiyorum, ucuzlamaları biraz zaman alır herhalde.
Tahminim crop sensörlerin alt ve ort sınıfta uzun bir müddet daha devam edecekleri. Nikon'un duyurularından sonra Üst segmentte FF standart oldu bile. Bu vagona binecek üreticilerin lens titreşim sistemleri olması gerekecek. Belkide Sigma, tokina tamron... bu açığı kapatmak için kolları sıvamışlardır.

#fdemirhan' tarafından 27.08.2007 00:00:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Ağustos 2007, 23:59 - İp: 88.***.**8.107
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Selam buffalo...

Nikon daha önce kullandım,Nikon kullanan bir çok stüdyocuyuda EOS aldırttım ve hiç biride pişman değil Stüdyoda Canon un daha yumuşak tonlar verdiği daha doğal tonlamarı olduğu için tercih edildiğini biliyorum.

Kimse yanlış anlamasın ancak sokak aralarındaki vesikalık gelin damatçılardan bahsetmiyorum yada düğün fotografçılarından, profosyonel anlamda stüdyo hizmeti veren yerlerden bahsediyorum.

Kontrast; bu arada stüdyoda Nikon daha iyi ten rengi verir gibi bir kaç ibareni okumşutum ilk siteye üye olduğum zaman,ve senin stüdyonda Nikon kullanığınıda biliyorum.Ancak stüdyoda pozlama değerini kendin ayarladığın halde hangi ölçüm modunu kullanmalıyım dediğini bile hatırlıyorum.Sen bir stüdyo fotografçısısın ve bunu soruyorsun.çok saygıdeğer arkadaşlarım var seninle aynı meslekte.Ama onlar bile biz makinenin ayarı bozuldumu servis çağırırız diyor.Dikkat ettiğim ve gözlemlediğim fotografçının daha çok ışığı ile oynadığı.Benim bu sitede gördüğüm bilgili stüdyocu METE007dir. (kullanıcı adını sanırım yanlış yazmadım)

Bu arada makulmurat merhaba..

IS ile işin yoksa 70-200 tabiki..

IS eleman sayısını artırdığı için keskinlik teknik anlamda düşecektir.ancak IS olmayanı kullanmadım ama IS li olanı bu yılki fotografçılık fuarında kullandım.Bence çok iyiydi.

Tarih: 27 Ağustos 2007, 03:54 - İp: 88.***.**2.110
makulmurat
makulmurat (üye)
İstanbul / Amatör

fdemirhan, eos verdıgınız bılgıler ıcın tesekkurler..

Tarih: 27 Ağustos 2007, 08:58 - İp: 62.***.**3.97
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ee noldu acaıp bi heyecan vardı sondumu makinelerki yorumlar durdu???
yoksa nıkonun ıkı amıral gemisi için anca 8 sayfamı konusacak konu vardı???

Tarih: 30 Ağustos 2007, 02:15 - İp: 85.***.**0.137
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

iso3200

Tarih: 30 Ağustos 2007, 02:22 - İp: 88.***.**1.250
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

eos..

Elbette bir sürecin icindeyiz her zaman. Ben de senin ilkerle canon5d ile d200 tartışmanı izlemiştim. Bende o zaman kararımı vermiştim. Bana gore de makina konusunda en bilgili arkadaşımız ilkerdir.

Şİmdi bu kurdugum cumle senin konusmak istedigin türden bir lisandır. Mete arkadasımızla her daim msn den gorusup bilgi alışverisinde bulunuruz. Kendisi canon kullanır.

Şİmdi sen mahalle arasında vesikalık ve dugun ceken fotografcılar demişin. Anlamadım burayı. Senin canon sattıgın adamlar vesikalık ve dugun cekmiyorlar mı? Onlar ütü masası mı cekiyor.

Bir markanın satış temsilcisi olmak her konuda yorum yapma hakkını vermez.

Size peofesyonel anlamda studyo hizmetleriyle olan ilişkilerinizde başarılar dilerim.

Bu arada studyolardaki nikon gercegini anlamak icin gidip yerinde görmek gerekir.

Tarih: 30 Ağustos 2007, 13:11 - İp: 88.***.**5.38
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

çok saygıdeğer arkadaşlarım var seninle aynı meslekte.Ama onlar bile biz makinenin ayarı bozuldumu servis çağırırız diyor

makinanın ayarının bozulması ne demek. Wb ayarının değişmesi mi? Enstanteen diyaframın degismesi mi. Conrtast hue ayarlarının değişmesi mi? Senin hizmet verdigin adamlar bu denklemleri kuramıyor mu?

Tarih: 30 Ağustos 2007, 13:17 - İp: 88.***.**5.38
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Makina Ayari bozulmasi ne demek eos ?

Bahsettigin, renk,ton,beyaz ayari,portre,manzara....vb ayarlar ise bunlari fotografci kendisi ayarlar.

Benim bildigim makina satin alindigi zaman firmalar teslimat aninda (ozellikle Canon) kendi ayarlarini girer makinaya.

Gecen gunler icinde senin cekim sartlarina gore bu ayarlari degistirebilirsin,eger bunu yapmak icin servise ihtiyac duyuluyorsa, o arkadaslarin her seyden once temel fotograf bilgileri almaya ihtiyaci var, servise degil.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 18:06 - İp: 88.***.**1.63