buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Nikondan İki Dslr Birden,d300,3d

3d FF bir kamera.
www.dpreview.com

Tarih: 23 Ağustos 2007, 08:16 - İp: 77.***.**2.5
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

furkanı tanıyoruzda azya da yan masa arkadaşımı acaba...
eğer oyle ise nikon forumunun içerisinde yorum yapmadan teknık detay verebiliyorsalar gidip canon forumunda yazssınlar...

yaptığınız etik değil...
gözünüzün önüne bakmadan nikon kötüdür diyorsunzu..

şimdi bir önerim var site yönetimi furkada yada yazdıkalrındna anladığım kadarı ile yan masa arkadaşı azya ya firma desin hatta firma ismi yazssın kı yenı başlayan arkadaşların ne dediğini daha ıyı anlasın.. yada site yonetimi bunu yapmazssa arkadaşalr maaş bordrolarını imza kısmına eklesinler...

Tarih: 7 Eylül 2007, 19:38 - İp: 81.***.**4.155
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon kötüdür demiyorum...

CANON DAHA İYİ,NİKON CANON u HEP GERİDEN TAKİP ETMEKTEDİR.CANON MU NİKONMU DERSENİZ ELBETTE CANONDUR VE GEREKÇELERİMİDE SÖYLÜYORUM.

Diyorum...

Sorduklarınıza ciddi bir şekilde cevap veriyorum açıklamalarınız yok taraflı,yok nikon forumunda yazmak etik değil.

Sorduklarınıza oturaklı cevap geldide mi böyle oldu arkadaşlar.

Dunesea hala +- den bahsediyorsun D300 2000€,40D 1300€ body fiyatları.Arada nerden baksan %50 den fazla fiyat farkı var.Sen nerdesin anlamadım.Kaldıki ben D300 ile 40D yi ağzıma bile almamıştım ki.D300 ün teknik açıdan daha iyi olduğunu belirtirken fiyatına dikkat çektim.

Neden Nikon Canon u hep geriden takip ediyor ve bir adım gerisinde diyorum daha iyi anlarsınız diye bir kaç örnek vereceğim..

1-Nikonun CMOS sensöre çamur attığı dönemleri,eğitim slaytlarında Cmos sensörü kötüleyen belgeler hazırladığını biliyorum,Ne tesadüf D2x,D2xs ve en son çıkardığı D3 ve D300 modelleri CMOS.

2-FF sensör kullanmayacağı açıklamaları geldi,köşe kararması ouşuyor sanki bu köşe kararması Canon un sorunuymuş gibi açıklandı sağda solda hatta bu sitede bile konuşuldu.Kaldıki köşe kararması 35mm formatının genel bir sorunudur ve kullanılan lensin kalitesine göre değişir.Ama ne oldu Nikon FF sensör kullandı herkes coştu.Canon a yapılan saçma sapan eleştirilere benzer hiç bir şey yok.

EEEEE ne oldu şimdi Canon neredeyse 10 yıllık bir deneyimi ve tecrübesi var CMOS üzerinde,2002 yılında photokina
da ilk FF makinasını tanıttı.Ve bu güne kadar 4 ad. FF sesörlü makine üretti ve 2005 te 1Ds mark II,2006 ve 2007 de 5D pro kamera ödüllerini aldılar.Nikon neredeydi Arkadaşlar.

Bu gün hala bu serüven devam etmektedir.

Dunesea nin şimdiden Nikon her teknolojiye hemen atlamaz dediğini duyar gibiyim ama nafile.Nikon un sensör üzerine bir teknolojisi yok Sony ne yaparsa alır kullanır.Bu konuda teknolojisi olan firmalar bellidir.Zaten Nikon FF sensör kullandı noise performansı konusunda başarı elde etti, vay efendim Canon un kalesi yıkıldı felan muhabbetleri geldi arkasından.Daha dün çok yakın bir zaman da CMOS un noise performansına çok katkı sağladığını az ısındığını ve daha az parazit ürettiğini söylediğimizde yok CMOS un keskinliği düşürdüğü felan lafları dolaşıyordu, ne oldu şimdi Nikon keskinlikten vazmı geçti.

Yahu zaten Canon yıllardır bu başarılara sahip.Noise performansı olsun,Cmos üretimindeki başarısı olsun,Yüksek çözünürlüklü FF sensörleri olsun.

Ben artık bu durumu çekememezliğe bağlıyorum,İnsanlar Nikon Canon u geçesede bizde bunu bağıra bağıra söylesek diyorlar nereden belli, Nikon un FF sensör ve CMOS üretimiden sonra Canon un kalesi yıkıldı lafları kendi içlerinde CANON un daha iyi olduğunu kabullenmek anlamına gelir.

Ama hevesleri kursaklarında kalacaktır,her zaman ki gibi Canon pazardaki liderliğini sürdürecektir.

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:22 - İp: 88.***.**1.80
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Hangi pazar liderligi ?

NİKON--- %47.5
CANON-- %36.5
Pentax--- %6.7
Sony------ %4.5
Olympus- %4.3

Tarih: 7 Eylül 2007, 23:32 - İp: 88.***.**1.63
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

evet artık pazar lideri nikon. Pazartesi lideri de Canon..

Tarih: 8 Eylül 2007, 07:59 - İp: 212.***.**9.194
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

selam huzunseli nikona kötü diyenin klavyesi kırılsın ok anlaştıkmı.nikona nerde kötü denildiğini gösterirsen sevinirim furkan yan masa arkadaşım değil yan komşum oluyo bunuda nerden çıkardın canın geyik yapmak istiyosa serbest kürsüde yapabiliriz ok teşekkrüler...

Tarih: 8 Eylül 2007, 10:40 - İp: 88.***.**2.28
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

furkan neden çekememezlik olsun anlamıyorum..
ben bir taraf değilim ki çekememezlik olsun..
vitrinde duran bütün ürünler ücretini ödedikten sonra benımdır..
siz madem o kadar ksursuz makınalar yapıyorsunuz da dunyada sankıde yüzde 70 lik yada fazlası gibi ciddi bir farkla satış rakamlarına ulaşmışsız gibi..
siz üreticisiniz biz kullanıcıyız bizi ne tatmın ediyorsa gider onu alırız..

ff makına kullanmak isterim hatta hatırlıyorsan objektif seçimi için vaktıyle senden katalog istemiştim..
fakat 5d ye ısınamadım ve almadım...D300 şu an bana daha sıcak duuryor..cunkı ben kullanıcıyım ve benım neye ihtiyacım var onu göz önünde bulundururum... dolayısı ile nikon makınaların duyurusnun yapıldığı forumda gelıp sayfalarca yazı yazmanısı çok mantıklı bulmadım...

gecen hafta sonu yaklaşık 30 kişilik bir ekıple geziye çıktık sanırım 5 canon makına vardı bunlardan 3 ü 5d ama geri kalanlar içesisinde pentak ve sony dahi yoktu...hepsi nikon du...

şimdi diyorum kı bu kadar enanıyetlı davranacağınıza birazda müşterinizi düşünün...
geri kalan 20-25 kişinin aklı olmadığı için mi sizce canon almamışlardı...

sayın azya... benı tanıyanlar tanır...bu sitede geyık furyasının tavana vurduğu zamanalrda kapıdan dışarı ilk çıkanlardanım... teknık konuların konuşulduğu bişr yerde bunun yapılmaması gerektiğini en fazla savunanlardan biri olarak elbette geyık yapmıyorum..

Tarih: 8 Eylül 2007, 11:25 - İp: 81.***.**4.155
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

peki teşekkür ederim o zaman huzun seli senden ricam bu gibi (masa arkadaşı yok tavla arkadaşı benim tabirimle geyik konulardır)girmeyelim nikonun sensorunden bahsederken birdenbire masa arkadaşı yandaşı yok maaş bordrosu gibi çocuk muhabbeti konularla karşılaşınca acaba dedim yanlış yerdemi eleştiri yapıyorum serbest kürsü falan zannettim burayı...Sanırım seninle ilgili bi konuda konuştuğumu hatırlamıyorum acaba nerden çıktı bu muhabbet anlamış değilim

Tarih: 8 Eylül 2007, 18:09 - İp: 85.***.**8.104
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Söylediklerine hak veriyorum Huzun_seli.. Eyvellah...

Ben zaten neden canon almıyorsun neden nikon alacaksın derdinde değilim.

Kısacası Bugün Nikon un yaptıklarını Canon yıllar önce sundu nikonda dahil herkes çamur attı,bugün Nikon bu teknolojileri kendi üretmediği halde başka firmalar aracılığıyla kullanınca popüler oldu.

Ben işin bu kısmındayım,Gerçekçiliğindeyim.

Yoksa ne azya ne ben nikon kötü demiyoruz,Pentax yada Sony kötü demiyoruz, Diyen çarpılır zaten öyle yada böyle sektörde kendini ispatlamış firmalar bunlar.

Soruyorum,Köşe kararması var diyen nikonculara ve CMOS kötüdür diyen Diğerlerine, Ne oldu..?
Tüm üreticiler Canon un yıllardır izlediği yolda bugün.

Tarih: 8 Eylül 2007, 21:59 - İp: 88.***.**4.6
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

ff kotudur diyenlerin ne kadar isin ehli oldugu bellidir ya da marka fanatigidir ..e0s onları dikkate alman bile hata ..
ha bize yaramaz kaliteli ff uyumlu lenslerin kac paralardan satildigini biliyoruz.apsc en ideali bizler icin...
ccd ustundu cmos a gore ancak canon sony cmos a ciddi yatırımlar ve ar-ge ,zaman harcadı ve cok iyi altyapıları var suan ..
tuketicinin iso merakı olmasa ccd yi cmosa tercih ederim ben .. senden buyuk allah var derler ya hah iste canon dan buyuk sony var sensor konusunda ..sony nin suanki cmosları canon kilerden daha basarili

Tarih: 8 Eylül 2007, 23:25 - İp: 81.***.**0.6
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

canon da kose kararmasi vardir...5D icin konusuyorum...bir cok fotografci bu sorunu bana birebir iletti.

ama ben bu sorun icin canon a camur atmadim...dedim ki...emekleme evresinde olan bir teknoloji..mutlaka hatalar olur...100 senelik kimyasal teknolojiden sonra; sensor kullanirsaniz mutlaka bazi zorluklar olacaktir...

bu elestiriyi bole yaparsan mantiklidir...ama eger canon kenalardaki kararmayi engellesin once dersen sacmalamis olursun...

canon a sadece bu teknolojiyi erken surdu piyasaya diye hayiflanabilirsin...buda onlarin pazarlama stratejisidir...

ben inaniyorum ki nikonda bu isi yapardi...ama yapmadi ....sanirim teknolojinin belirli bir doygunluga gelmesini bekledi...

bu bekleyise arkadan kosma denmesine karsiyim...

nikon istese mutlaka kendi sensorunu uretir...ama uretmiyorlar belkide bir bildikleri vardir ne bileyim...koskocaman nikon bu...

az bilgi ile cok elestiriyoruz...yanilma oranimiz cok yuksek oluyor

Tarih: 9 Eylül 2007, 12:55 - İp: 88.***.**0.81