buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Nikondan İki Dslr Birden,d300,3d

3d FF bir kamera.
www.dpreview.com

Tarih: 23 Ağustos 2007, 08:16 - İp: 77.***.**2.5
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

hbaykal,

Yukarida soyledigim gibi bu gun aldigim fotograf dergisinin yalancisiyim,su sekilde belirtmis adamlar.

D300 Sony sensor

D3 Nikon muhendislerinin yaptigi FF sensor.

Sensor uretimi belkide Sony fabrikalarinda yapilmistir onu bilemem ama teknoloji Nikon.

Tarih: 15 Eylül 2007, 14:40 - İp: 88.***.**1.63
hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Cancaner, tesekkurler

Tarih: 15 Eylül 2007, 14:50 - İp: 88.***.**0.164
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

bugune kadar cok sayıda canon makine ve canon lens aldım.. iyi bir canon kullanıcısıyım yani...

ama su durumda bosa konusmasın kimse nikon resmen dagıttı ortalıgı..
5000usd ye d3 varken 4500usd ye markIII u alana sasarım, d3 kesinlikle daha ustun bir makine..

canonda illaki birseyler yapacak markIII un fiyatı dusecek mesela.. ama elin japonun yaptıgı bir markaya neden bu kadar baglanıp takım tutar gibi tutuyorsunuz anlamıyorum..

neticede elimde lensler olmasa suanda nikon almak cok daha mantıklı bana gore..

#omergin' tarafından 15.09.2007 22:42:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2007, 22:41 - İp: 88.***.**8.106
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon FF sensör üretecek ve açıklama yapmayacak öylemi yani.?

Tarih: 15 Eylül 2007, 22:47 - İp: 88.***.**0.60
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Ömere katılıyorum, aynı fikirdeyim.
Şu anda yeni sistem alıyor olsam D3 etrafında kurardım.
Ancak bu makineleri düşünen kişilerin genellikle ellerinde kit lensten fazlası oluyor, o nedenle sistem değiştirmek pek basit değil. Sadece lens değilki .. Flaşlar, tc ler, yedek piller, deklanşör, angle finder....
Canon'da şu anda elle tutulur tek avantaj lens fiyatları, lens çeşitlili konusunda Nikon sıkı atak yaptı. Yeni teleleri ve 14-24 dehşet görünüyor. Ancak fiyatları benzer kalitede Canon'lardan epey yüksek olacak gibi.
Öte yandan 2 yıldır 5d gibi bir makineyi kullanma imkanı vardı Canon'da, 2 yıl önce başladığım proje yeni yeni sonuna geliyor. 12mm lens kullanamasa idim çok zordu işim, filmle bu kadar yol alamazdım. Sağolsun Canon.
Sonuç olarak Bir süredir yan gelip keyif süren Canon kendine gelir sanıyorum. Orta hatta 20D den bu yana (3 yıl) sadece kozmetik şeyler var. Yakın fiyatlı olan 1.3 croplu 1d M3, FF d3 ten ağır gol yedi. Bu turu kaybetti, ama Bence sıkı bir makine ile geri gelir Canon.
Nerde 5D sınıfında GPS desteği, multi-exposure, ayarlanabilir odak hassasiyeti, nerde lafı edilen 6400 baz iso ? Su geçirmezlik ?
Hepsini ve fazlasını bekliyoruz.

Tarih: 16 Eylül 2007, 03:03 - İp: 85.***.**6.225
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

SELAMLAR evet teknölöjiyi bire bir yakından yani her çikan yeni mödeli anında almak kolay değil farzı misal aldık diyelim eh ne oldu en fazla iki üç yil da bir sistem değişiyor yani yetişmek zor bence koçun ve sabancının oğlu olsak bile zor diye düşünüyorum işiğinız bol olsun kolay gelsin .ÜNNAL

Tarih: 16 Eylül 2007, 21:08 - İp: 85.***.**0.191
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Ömerin dediklerin sonuna kadar katılıyorum.

Aslında konunun en başında kulvarları farklı D3 ile 1Ds mark III dediğimde bunu kastetmiştim.

D3 1D mark III ile kıyaslanabilir isteyenler D3 tercih eder buna sonuna kadar saygılıyım.

D300 1Ds mark III ile kıyaslanıyor gibi fantazileri anlamıyorum.

Yenilenmeyen sadece 5D kaldı sanırım mart ayında onuda yenilerler.

Bekleyelim göreceğiz.

Tarih: 16 Eylül 2007, 22:28 - İp: 88.***.**1.142
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

D300 özellikleriyle de fiyatıyla da çok cazip duruyor. Pentax'ın ve Sony nin hamlesi herkesin işine yarayacak, piyasa kızışacak makineler ucuzlayacak dediğimizde subjektif yanıtlar almıştık. Şimdi 1800 dolara satılan d300 pro olamayacak mı mesela. Şahin fiyatına satılması Mercedes olduğu gerçeğini değiştirmiyor görüldüğü gibi. Ben sevindim açıkcası, umarım Canon da iyi bir cevap verir Nikonun hamlesine de, Pentaxla Sony de kendini zorlamak durumunda kalır. Bizlerde en kısa sürede ucuza ff makinelerimize kavuşuruz. [>:D

Tarih: 20 Eylül 2007, 05:45 - İp: 88.***.**6.239
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

http://album.nikon-image.com/nk/NK_AlbumPage.asp?key=1111143&un=67735

1600iso d300 nikon un resmi sitesi. bana hiç de mükemmel gözükmedi

Tarih: 23 Eylül 2007, 01:41 - İp: 88.***.**0.211
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Daha makina piyasaya cikmadi Buffalo

Bu kadar pesin hukumlu olma ama sonuc gormek istiyorsan al sana fotograf asagida.Bana bir makina 6400 ASA da bu sonucu verdikten sonra daha ne isteyebilirim ki.

AHA 6400 D300

Tarih: 23 Eylül 2007, 19:21 - İp: 88.***.**4.143