buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Nikondan İki Dslr Birden,d300,3d

3d FF bir kamera.
www.dpreview.com

Tarih: 23 Ağustos 2007, 08:16 - İp: 77.***.**2.5
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Sonunda Nikon kendi sensorune dondu galiba, D2H(s) serilerinde ne kadar basariliydi.

Tarih: 23 Ağustos 2007, 17:34 - İp: 88.***.**1.29
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

cancaner maalesef canımcığım sensör sony.

fatih abi,şimdi nikon un sitesinden d80 , d200 ve diğerlerine baktım, onlarda da benzer ifade var, mesela d80 için ''10.2 effective megapixel Nikon DX Format CCD image sensor '' diyor. ama biz biliyoruz ki bu sensör de sony.

Tarih: 23 Ağustos 2007, 18:12 - İp: 88.***.**3.134
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Bu arada sevgili Cancanerciğim htırlarsan bir iddiaya girmiştik, sony 8fps makine yapamaz demiştin, ben de 8 fps dediğin ne ki senin demiştim Nikon yaptı, azıcık sabret sony de yapacak.

İddiayı anımsatayım dedim, bana iki şişe şarap lütfen...Sen kargoyla yollarsın ben alırım merak etme

Tarih: 23 Ağustos 2007, 18:17 - İp: 88.***.**3.134
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

evet nikondan iki amiral gemı...
canon un makınalrını duyurması aslında nikonun planalrınıda yolunda götürdü eylul başında ortalarında duyurmayı planlıyorlardı... canon duyurunca nikonda masaya koydu.. kozlarını...

D-300 segmentinde kusursuz gibi görünüyor gerçekten...
o body o özellikler d2x deki (muhtemelen) CMOS sensör kalitesi.. 8 kare hız..

ve tabiki ff nikon kullanızılarının uzun süredir beklediği türkü bu.... özellikle geniş açı kullanıcılarının dört gözle beklediği şey...
fatih abi bu arada 12-24 yazmışsın dediğin gibi bu harika olurdu bend eoyle bekledim ama 14-24.. güzel yanı ise 2.8 sabir olması.. nikon en çok benı bu konuda heyecanlandırıyor... yenis eri objektifleri 4 gözle bekliyorum...

ve nikondna beklenen bir makına daha var.. gene ff ve daha yüksek çöznürlükte bir makına... söylentiler sanırım doğru çıkacak ve D3x 20mp sınırlarında dolaşacak...

şimdi buraya kadar olanlar beklenilen şeylerdi...

nikon benı ve bir çoğumuz şaşırtarak dx serisi objektifleri çöpe gitmesine razı olmayarak 1.5 kropla gene ff makınalarında kullanılabilecek olması.. çok ciddi bir düşünce bence...
canon makınalar ef-s leri uyduramayacak olsalarda nikon kullanıcısına sadık kaldı...
takdir ettim gerçekten...

#Huzun_seli' tarafından 23.08.2007 21:45:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ağustos 2007, 21:36 - İp: 81.***.**4.155
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Haklısın Okan,
bir yerde 12-24 diye okuyunca (duyuru öncesi beklenen lenslerle ilgili bir makaleydi) duyuruda hiç dikkatli bakmadım. 12-24 değilmiş. .. Sigma hala rakipsiz.

Tarih: 23 Ağustos 2007, 21:43 - İp: 85.***.**9.248
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Cony markasi makinasini cikardigi zaman siseleri yollamak kolayda,sen kebablari nasil yollayacaksin bana Cony (minolta) Nikonla yarisamaz bu sektorde,yapacagi en buyuk yenilik Cony'nin 1-titresim engelleme II 2- toz temizleme sistemi II

Ben duble adana alayim canim,yaninda tekirdagi unutmayalim,hele bir duseyim Turkiye'ye.

Tarih: 23 Ağustos 2007, 21:44 - İp: 88.***.**1.29
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Bu arada nikon ust amatör segmentte bence canon'dan daha iyi özellikler koydu makineye. d300 kağıt üzerinde 40D den daha iyi gibi.
Muhabir makinesinde 1d m3 e karşı 3d, kıran kırana, her ikisindede çok iyi özellikler var.
Henüz 1ds serisine karşı birşey çıkmadı, oda çıkar herhalde.

Giriş seviyesinde her marka rekabet ediyor zaten.

Tarih: 23 Ağustos 2007, 21:50 - İp: 85.***.**9.248
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

evet fatih abi 21mp lik canon çıktığında yazdığım gibi...
üst sınıf 35mm dslr ler orta formatla yarışır oldular...

nikon unda söylenti halındeki D3x i sanırım bu segmente olacak. kimi yerlerde 18.7 kimi yerlerde 22 mp olacağı yazıldı...bakalım bu çıkışı 1ds3 e karşılık nikon ne zaman yapacak...

Tarih: 23 Ağustos 2007, 21:55 - İp: 81.***.**4.155
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

gül bakalım cancaner gül, iddiayı kaybetmene çok az kaldı:D
toz önlemeyi filan karıştırma şimdi, iddianın konusu fps idi, PMA da sony dslr ler duyrulunca ben 8-10 fps demiştim, sen de imkansız demiştin sonra iddialaşmıştık

sen halen d70 kullanıyorsun değil mi cancaner , vahhh.

demek tek yenilik toz önleme ve IS ha CCD teknolojisini ulaşacağı max sınıra taşıyan, CMOS a en az Canon kadar emek harcayan Arçeliktir eminim
mesela şöyle bir şey vardı, şimidilik dslr leri pek ilgilendirmiyor tabi.
http://www.dpreview.com/news/0702/07021801sonyhighspeedcmos.asp

Tarih: 24 Ağustos 2007, 01:14 - İp: 88.***.**3.134
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

yok yok yanina D1X geldi ama satmammmm D70'i makinalarin krali oooo !!!

Yapar tabi Cony 8-10fps'i 3mp in ustune

Iddia'yi hatirlatayim " En iyi pro'yu kim cikaracak Cony'mi? Nikon mu ?

Nikon D3'u koydu ortaya,hadi bakalim Cony ne yapacak.

Haa unutmadan 2008 basindan itibaren 2 Pro Nikon daha geliyor,makina manyagi yapacak milleti (pazarbey haric)

Tarih: 24 Ağustos 2007, 14:25 - İp: 88.***.**1.29