pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Aşkım (zenit 12xp)

Fotografla haşır neşir olmaya basladıgım bu son 1 senedir 2 adet makinam oldu. ikiside digital.
hali hazırda fuji s9600 kullanıcısıyım.
Gecen gün bir arkadasıma istegi üzerine eski bir rus malo malı olan lomo marka makina alıp ona gönderdim.
o esnada zeniti gördüm. inanılmaz cekici geldi. ilk aşk diye tabir edilenden sanırım

ertesi gün nette arastırmaya baslayıp hemen bir tane buldum zenit12xp. dün kavustum makinama.
ve dün ilk işim hayyama ugrayıp oradan deneme cekimleri yapmak oldu.

sanırım digital slrlike makina kullandıgımızdandır, meger optik vizörden dünyaya bakıp, o perdenin sesini ve tıkırtısını duymak ne müthiş birseymiş.
deklanşöre basıpta sonradan filmli elle kurmak ise dahada büyük keyif verici bir olay.
ve digitalde yaptıgımız gelişi güzel deklanşöre basmadan itina ile fotograf cekmek, dahada özen göstermek sanırım bana daha çekici geldi.

makinanın kendine has o eski havası, deri kılıfı vs
çok hoş. galiba bundan sonra digitali tamamen bir kenara bırakıp sadece zenitimle fotograf cekecegim.

ve dün cıktıgım kısa deneme turunda aldıgım bir kac kare. hemen bastırdım sonucları görmek için. evdeki scanner ile yükledim pcye. sonuclar gayet güzel.

#stahl' tarafından 08.08.2007 13:32:29 tarihinde düzenlendi.

#stahl' tarafından 08.08.2007 13:35:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 09:40 - İp: 88.***.**1.254
xbagcix
xbagcix (üye)
Almanya / Amatör

Arkadaşım sen git fotoğraf yerine iso testleri ve AF hızlarının konuşulduğu başlıklara takıl. Burası diyafram ile enstantene bize yeter deyen insanların yeri.

Herkez herkezin kararlarına saygı duymalı.

#xbagcix' tarafından 29.07.2008 09:01:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Temmuz 2008, 17:29 - İp: 81.***.**3.182
cadirella
cadirella (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 29 Temmuz 2008, 16:09 - İp: 85.***.**7.71
kadir.can
kadir.can (üye)
İzmir / Amatör

merhaba stahl bende babamdan kalma zenit 12xp var ama kullanmayı pek bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusun makinemin herşeyi tmm pillerini yeniledim kullanıma haır filminide takıtm birkaç tana fotğrafta çektim ama daha almadım .fotoğraf çekerken içeride ışıklar oluyor onlar ney lütfen bana yardım et bende fotoğraf çekmek istiyorum.

Tarih: 8 Ağustos 2008, 11:20 - İp: 81.***.**4.211
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

ingilizce kullanma kılavuzu işime yarar diyenler tıklayın

Tarih: 8 Ağustos 2008, 18:25 - İp: 88.***.**3.79
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

zenit 122

zenit ttl

zenit 19

Tarih: 8 Ağustos 2008, 18:31 - İp: 88.***.**3.79
megamefta
megamefta (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 10 Ağustos 2008, 19:30 - İp: 195.***.**6.122
kadir.can
kadir.can (üye)
İzmir / Amatör

merhaba sthal abi bendede zenit 12 xp var makemden çok memnunum ama kullanmasını bilmiyorum içinde ışıkta ne oluyor yardımcı olurmusun

Tarih: 14 Ağustos 2008, 11:19 - İp: 88.***.**3.99
elvenia
elvenia (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar,ben bu foruma bugün üye oldum,ve üye olma sebebim epeydir arzulamama rağmen dün elde edebildiğim "zenit et" fotoğraf makinesi,bu makineyle henüz çekim yapmadım bugün çıkıp birkaç çekim yapmayı düşünüyorum fakat şöyle bir sorun var,bu makinenin pozometresi mevcutmu? mevcut ise nasıl kullanılır bu sorun haricinde makinenin herşeyini çözmüş bulunmaktayım,elbetteki fotoğraf çekip başarılı olmak için bol bol deneme yapacağım sormak istediğim bir soru daha var bu makinedeki enstantane hızı ve diyafram açıklığı oranını nasıl tutturacağımı pek bilemiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Tarih: 22 Ağustos 2008, 14:19 - İp: 85.***.**8.149
tan_can
tan_can (üye)
İstanbul / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 1 Eylül 2008, 16:47 - İp: 85.***.**9.181
sarpdkmc
sarpdkmc (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba bu siteye yeni üye oldum. Bendede bir zenit ttl var ancak pozometre pili yok. Hangı markanın hangı model pılını almalıyım bilen varsa yardımcı olabılırmı?

birde pozometre pil yerinin üstünde kapak yok bu normalmi? kapak olmadan pili koyduktan sonra uzerıne plastıkten bı kapak taksamda olurmu?

#sarpdkmc' tarafından 06.10.2008 12:15:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Ekim 2008, 12:12 - İp: 78.***.**5.159