ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Filistini Ne Kadar Tanıyoruz?

Mavi Marmara gemisinde ölen 9 kişi için İsrail'le savaşın eşiğine geldik.
Buna karşın Kuzey Irak'ta üslenip her Allahın günü topraklarımıza girerek katliam yapan PKK için Barzani ve Talabani'ye ses çıkarmıyoruz?

Neyse benim vurgulamalk istediğim başka bir konu.

AKP deki bu Filistin kankalığı, Gazze aşkı nerden geliyor?

Dünyanın terörist kabul ettiği Hamas için bu kadar tehlikeyi göze almak da neyin nesi?

PKK'nın Kandil'den önceki mekânı Filistin toprakları içindeki Bekaa vadisiydi. PKK 15 yıl boyunca bu vadide Filistin tarafından korunup kollandı. Pkk Filistin koruması altında palazlandı bugünkü gücüne ulaştı.

Bizim yeni nesil Filistin'in eski devlet başkanı Yaser Arafat'ı pek tanımaz.
Yaser arafat, biz 1974 de Kıbrıs'a çıktığımız zaman Yunanlıları tuttuklarını, onların safında yer aldıklarını açıklamıştı. Filistinliler tarihte daima Yunanlıları tutmuşlardır. Nedense onlara büyük sempatileri vardır. Aynı dinden olmamıza rağmen bizi yani Türkler sevmezler.

Geçmiş yıllarda Filistin'de BM'ler silahsız devriye aracı içinde binbaşımız vuruldu. Yapılan sıkı takip ve araştırma sonucunda ateş edenlerin Filistinli oldukları kesinlik kazandı. Filistin ne özür diledi, ne de tazminat ödedi. Biz de bu olayı enayice yedik, yuttuk, sineye çektik...

Filistin'nin bize karşı tarihte takındığı tavır ve hainlik ortada iken bugün nasıl oluyor da Türk milleti geçmişi birden unutup, Filistin delisi oluyor, aşkıyla yanıp tutuşuyor anlamak mümkün değil...

Balık hafızalı millet diye buna denir işte...

#ercan43' tarafından 06.09.2011 16:39:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2011, 16:36 - İp: 217.***.**7.197
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

ei421
Milletleri millet yapan liderleridir. Atatürk, 20. yy lın dünyaca kabul görmüş en önemli ve karizmatik liderlerindendir. Bir işin başarılmasında olmazsa olmazlardan birisi liderdir. Lidersiz hiç bir iş başarılamaz. Kürtler tarihte lider çıkaramadıklarından dolayı bağımsız bir devlet kuramamışlardır. Afrika'ya bak sömürülen ülkeler hep lidersiz ülkelerdir. Bugün Afrika'da bağımsızlığını elde etmiş devletler, ancak bir lider etrafında toplanıp mücadele verenlerdir.

Liderlik öyle her önüne gelende bulunabilecek bir özellik ve vasıf değildir.

Gani Müjde'nin yapımcılığını üstlendiği "Osmanlı cumhuriyeti" filmini seyretmeni isterim. O filmden sonra fikirlerin çok değişecek...

#ercan43' tarafından 11.09.2011 15:05:52 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 11.09.2011 15:06:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Eylül 2011, 14:38 - İp: 92.***.**4.229
ei421
ei421 (üye)
İstanbul / Meraklı

Ercan Bey ben asla Atatürk'ün emeğini küçümseyemem.. Kimse de Atatürk'ün liderlik vasfının ne kadar büyük ve önemli olduğunu reddedemez.. Ama ben bir insanın ilahlaştırılmasının kimseye faydası olmadığı görüşündeyim. Bu ülkede Kemalist geçinenler Atatürk adını kullananlar oluyor çoğunlukla.. Gerçek Kemalistler o kadar azaldı ki.. Atatürk'ü sevmek, ona saygı duymak demek "o olmasaydı hiçbir şey olmazdı" demeyi gerektirmez.. Atatürk'ün yanında çok değerli komutanlarımız da vardı.. Burada benim doğru bulmadığım görüş, olayların salt olarak kişilere bağlanmasıdır..
Ayrıca o filmi izlemiştim, iyi işlenmiş ve güzel kurgulanmış bir film.. Ama umarım ben demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Tarih: 11 Eylül 2011, 15:30 - İp: 176.***.**1.172
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Peki ei421 anlaştık...

Tarih: 11 Eylül 2011, 15:43 - İp: 92.***.**4.229
fotofoto34
fotofoto34 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bu ülkenin nasıl kuruldugunu ne badireler atlattıgını bilmeyen insancıklar yok şu olmasaydı şöyle olurdu bu olmasaydı böyle olurdu zırvalarından vazgeçip gözünüzü açarsanız daha net görürsünüz.

atatürk olmasaydı

kazım karabekir olurdu giresunlu topal osman olurdu topal ali olurdu hasan hüseyin ahmet mehmet veya çerkez ethem olurdu.ne zannediyorsunuz bu ülke o güne gelene kadar 600 yıl dünyaya hükmetmiş sayısız savaş kazanmış bir ülkeden ve insandan bahsediyoruz.

atatürk olmasaydı ne olurdu bir subay eksik olurdu

birde cephelerden cephelere koşup savaşlar kazanan komutanlar savaş bitip cumhuriyet kurulup sıra ülkeyi yönetmeye gelince hain ilan edilip kimisi asılmazdı kimiside sürgüne yollanmaz kimiside kaçmak zorunda kalmazdı başka hiçbirşey olmazdı

Tarih: 11 Eylül 2011, 16:16 - İp: 85.***.**3.146
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Daha nice Ataturkler, Menderesler,Ozallar,Tayyipler cikarir bu millet.Gelecegimiz o kadarda kotu gorunmiyor bana.

Tarih: 11 Eylül 2011, 16:50 - İp: 69.***.**4.188
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ne bileyim hakkında idam kararı olan , halkı için anadoluya geçen ve mücadeleyi başlatan bir subay biliyorum ben ; o da Atatürk...

ve onun yaktığı meşaleyi hala taşıyan Türk milleti...

benim milletime saygım yüksek, verdiği mücadeleler babında... ama mücadele verecek durumlara düşen de yine aynı millet... bence çetin bir silkelenme yine bizi bekliyor, cumhuriyetin yıl dönümünde...

selam...

Tarih: 11 Eylül 2011, 17:07 - İp: 46.***.**5.55
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

fotofoto34,
Sana ve senin gibilere 1940 lı yıllarda Neyzen Tevfik yazdığı o güzel şiirle cevap vermiş. hele bir dörtlüğü varki tam cuk oturuyor. O dörtlüğü yazma zamanım geliyor.
Az kaldı...

Tarih: 11 Eylül 2011, 17:16 - İp: 92.***.**4.229
ei421
ei421 (üye)
İstanbul / Meraklı

fujisevere katılıyorum bu konuda..
Cumhuriyetin yıldönümünde zor sınavlar bekliyor milletimizi.. Şimdi birlik olma zamanı milletimiz için.. Bölmek isteyenlere inat birlik olmak zamanı..

Tarih: 11 Eylül 2011, 17:35 - İp: 176.***.**0.12
fotofoto34
fotofoto34 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bak ercan 43 senin gibi düşünmek zorunda deyilim.neyzen tevfik ne demiş benide ilgilendirmiyor ama şahsıma karşı yazacagın herhangi bir hakarete en agır şekilde cevap alırsın.
herkes senin gibi düşünmek zorunda deyil.herkes senin gibi tüm anlatılan hikayeye inanmak zorunda deyil.onun için kişiselleştirme olayı

Tarih: 11 Eylül 2011, 18:33 - İp: 81.***.**1.138
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

tabi Atatürk olmsaydı adın Allah ın ismi değil, anneannene tecavüz eden yavurlarıın isimlerinden biri olurdu...

fuji bu çirken cümleyi buna kurmamışsındır umarım. yoksa bu cümle ancak senin annaı avradını diye devam eden cümle ile karşılık bulur. yada o..... çocuğu. tabi sen bile bu kadar terbiyesiz ve eşşik olamayacağın için bunun sizin orada vuku bulan olaylar sebibiyle söylenmiş sayıyırum.

Tarih: 11 Eylül 2011, 19:08 - İp: 78.***.**5.30