ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Filistini Ne Kadar Tanıyoruz?

Mavi Marmara gemisinde ölen 9 kişi için İsrail'le savaşın eşiğine geldik.
Buna karşın Kuzey Irak'ta üslenip her Allahın günü topraklarımıza girerek katliam yapan PKK için Barzani ve Talabani'ye ses çıkarmıyoruz?

Neyse benim vurgulamalk istediğim başka bir konu.

AKP deki bu Filistin kankalığı, Gazze aşkı nerden geliyor?

Dünyanın terörist kabul ettiği Hamas için bu kadar tehlikeyi göze almak da neyin nesi?

PKK'nın Kandil'den önceki mekânı Filistin toprakları içindeki Bekaa vadisiydi. PKK 15 yıl boyunca bu vadide Filistin tarafından korunup kollandı. Pkk Filistin koruması altında palazlandı bugünkü gücüne ulaştı.

Bizim yeni nesil Filistin'in eski devlet başkanı Yaser Arafat'ı pek tanımaz.
Yaser arafat, biz 1974 de Kıbrıs'a çıktığımız zaman Yunanlıları tuttuklarını, onların safında yer aldıklarını açıklamıştı. Filistinliler tarihte daima Yunanlıları tutmuşlardır. Nedense onlara büyük sempatileri vardır. Aynı dinden olmamıza rağmen bizi yani Türkler sevmezler.

Geçmiş yıllarda Filistin'de BM'ler silahsız devriye aracı içinde binbaşımız vuruldu. Yapılan sıkı takip ve araştırma sonucunda ateş edenlerin Filistinli oldukları kesinlik kazandı. Filistin ne özür diledi, ne de tazminat ödedi. Biz de bu olayı enayice yedik, yuttuk, sineye çektik...

Filistin'nin bize karşı tarihte takındığı tavır ve hainlik ortada iken bugün nasıl oluyor da Türk milleti geçmişi birden unutup, Filistin delisi oluyor, aşkıyla yanıp tutuşuyor anlamak mümkün değil...

Balık hafızalı millet diye buna denir işte...

#ercan43' tarafından 06.09.2011 16:39:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2011, 16:36 - İp: 217.***.**7.197
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi neyi anlamak mümkün kine.
parti denen putlara tapınanların zaten ben birşeyi anlamasını da beklemiyorum şahsen.

lakin o toprakların eski yerleşikleri israiloğulları idi zati.

Bugün filistinli dediğimiz insanlar ise esasen Girit kökenli olup sonradan bugün filistin denen bölgeye göç etmiş kişilerdir. Giritliler iyi meze balık vs. yapar keza bunlarda öyle bir marifette yok bildiğim kadarı ile. Genel manası ile hayattan keyif almamızı sağlayan ne var ise kendine peygamber süsü vermiş, müritlerince uçurulmuş alim ulema tarafından yasak ve haram ilan edilmiştir zevahir.

Lakin belki filistinliler girit kökenli olmaları hasebiyle kendileri ile yunanlılar arasında bir yakınlık hissedip yunanistanı tutmuş olabilirler. zira.

Emmi esasında daha keyfli konular açsanız iştirak iştahım daha fazla olur idi. Mesela istanbul da nerelerde kaç liraya ne yinir.
Ben geçende cihangir de van kahvaltı salonuna gitmiş idim. internette çok tavsiyeli bir yer idi lakin benim puanım 10 üzerinden ancak 6 olmuştur. Bunu istanbullunun damak zevki ve yemek kültürü konusundaki zır cehaletine veriyorum. Zira yeni yetmeler ve doğma büyüme istanbullular damak zevki konusunda fazlasıyla cahil. zira pek çok şeyin orjinalini yememiştir. sadece istanbulda plastik yaklaşımlı endüstiriyel bazlı üretimli taklitlerini tatmışlardır.
topiç konusu filistin deyil de somali olsa idi bu son parağraflar çok ayıp olur idi.

fiyat konusunda denişik yaklaşımlı alternatifleri var.

Tarih: 6 Eylül 2011, 16:55 - İp: 85.***.**2.117
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

Genel manası ile hayattan keyif almamızı sağlayan ne var ise......alim ulema tarafından yasak ve haram ilan edilmiştir zevahir.

berkay bey...
neymiş hayattan keyif almamızı sağlayan velakin haram edilmiş olanlar...hava, su, meyve, sebze, et, v.s. yetmez mi...
ayrıca haramı üstüne alınanların şikayeti yok...sizin şikayetiniz niye ki...

Tarih: 6 Eylül 2011, 17:19 - İp: 78.***.**1.190
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

ercan bey,
Yaser Arafat'ın tutumuyla ilgili kaynak bir yazı varmı önerebileceğiniz...okumak isterim...

Tarih: 6 Eylül 2011, 17:26 - İp: 78.***.**1.190
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

gevur okyanus.
Ercan ağabey nacağı taşa vurdun gene. keza senin bekaa vadisi yıllarında filistin hareketi sizden idi. yanu kuminist derecede solcu idi. pekekeyi tutmaları normal tabi. keza pekkeelileri meclise taşıyanda ilk sizin partiniz idi.
efendim bu filistinli milleti bizim pekeke savaşını kürtlerle yaptığımızı sanmakta. keza demekki anlatamamışız derdimizi. ayrıca ordaki filistinliler israyil yönetiminden son derece memnun olduklarını söylemekteler. memnun olmayanlar tanklara sappan daşı atan dangalaklar. maalesef bizim milli görüş körü başbakanımız bu boş sebepten başımızı belalara sokmakta.

Tarih: 6 Eylül 2011, 17:38 - İp: 78.***.**4.16
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey, yine neler yumurtlamışsın. Biz CHP liysek hiç bir zaman konunist filan olmadık. Sizin zihniyet her zaman CHP yi komunistlerle bir tutmuştur.
Kaldı ki artık komunizm filan da kalmadı.
Şimdi eski komunistler komunizmin Rusya'da yıkıldıktan sonra devrinin bittiğini anladılar şimdi hepsi Atatürkçü, ulusalcı oldu.

Ayrıca sen son zamanlarda Başbakanı fena eleştiriyorsun. Ne oldu başına taş mı düştü? yoksa inşaattan filan mı düştün?

Tarih: 6 Eylül 2011, 17:49 - İp: 217.***.**7.197
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEn hak ve haklı nerdee ise ordayım emmi.
Hakkat bak eskiden filistin davası sol idi. bu sebepten siz destekler idiniz.

Tarih: 6 Eylül 2011, 17:56 - İp: 78.***.**4.16
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

biraz eski tevellütten bahsetmişsiniz ama

ben daha bundan 1-2 sene önce bir kıprıs meselesinde filistinlilerin açıkca kıprıs rum bölgesi liderini desteklediğini hatırlıyorum

hafıza çipimde arıza var olayı net hatırlamıyorum ama kesin böyle bişi vardı..
o günlerde yine memleket olarak bi seçimmi sayım mı ne vardıda pek fazla gündem işgal etmemişti mesele..

neyse ben acıktım sanırsam bişiler yiyince belkim hafızam zuhur eder..

okyağnus emmi ne yiyek.. tükrük köfte var en kralından

Tarih: 6 Eylül 2011, 17:56 - İp: 88.***.**9.75
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

okyanus bilmez ne yinceğini rokomettin ağbi. Bana sor. Filistinliler yonanı tutmuş idi o meselede. Çip doğru senin.

Tarih: 6 Eylül 2011, 17:57 - İp: 78.***.**4.16
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Melike hanım, benim yaşım 60 olmak üzere. (malesef... )
Dolayısıyla o günlerin canlı tanığıyım.
Bu konuda kitap var mı bilemem ama, siz bu konularda bilgi edinmek isterseniz siyasetle ilgilenen büyüklerinize sormalısınız.

Tarih: 6 Eylül 2011, 18:00 - İp: 217.***.**7.197
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hay maşşallah emmi. Yolun sonuna gelmişin gali. Kilometre tamamlıyorsun yani.

Tarih: 6 Eylül 2011, 18:03 - İp: 78.***.**4.16