ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Filistini Ne Kadar Tanıyoruz?

Mavi Marmara gemisinde ölen 9 kişi için İsrail'le savaşın eşiğine geldik.
Buna karşın Kuzey Irak'ta üslenip her Allahın günü topraklarımıza girerek katliam yapan PKK için Barzani ve Talabani'ye ses çıkarmıyoruz?

Neyse benim vurgulamalk istediğim başka bir konu.

AKP deki bu Filistin kankalığı, Gazze aşkı nerden geliyor?

Dünyanın terörist kabul ettiği Hamas için bu kadar tehlikeyi göze almak da neyin nesi?

PKK'nın Kandil'den önceki mekânı Filistin toprakları içindeki Bekaa vadisiydi. PKK 15 yıl boyunca bu vadide Filistin tarafından korunup kollandı. Pkk Filistin koruması altında palazlandı bugünkü gücüne ulaştı.

Bizim yeni nesil Filistin'in eski devlet başkanı Yaser Arafat'ı pek tanımaz.
Yaser arafat, biz 1974 de Kıbrıs'a çıktığımız zaman Yunanlıları tuttuklarını, onların safında yer aldıklarını açıklamıştı. Filistinliler tarihte daima Yunanlıları tutmuşlardır. Nedense onlara büyük sempatileri vardır. Aynı dinden olmamıza rağmen bizi yani Türkler sevmezler.

Geçmiş yıllarda Filistin'de BM'ler silahsız devriye aracı içinde binbaşımız vuruldu. Yapılan sıkı takip ve araştırma sonucunda ateş edenlerin Filistinli oldukları kesinlik kazandı. Filistin ne özür diledi, ne de tazminat ödedi. Biz de bu olayı enayice yedik, yuttuk, sineye çektik...

Filistin'nin bize karşı tarihte takındığı tavır ve hainlik ortada iken bugün nasıl oluyor da Türk milleti geçmişi birden unutup, Filistin delisi oluyor, aşkıyla yanıp tutuşuyor anlamak mümkün değil...

Balık hafızalı millet diye buna denir işte...

#ercan43' tarafından 06.09.2011 16:39:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2011, 16:36 - İp: 217.***.**7.197
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

aradan 100 yıl geçmiş. devrimler rafga kalkabilir öyleyse.

Tarih: 9 Eylül 2011, 23:53 - İp: 88.***.**6.19
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

.......... Filistin..öyle bir kanayan-kangren bir yaraki..... " ey ulu hakan sultan Abdül Hamid Han feryadım varırmı barigahına ........" felyesof rıza tevfik in istimdat şiirinden..hafızam ne kadar yanılttı bilmiyorum.................okuyup faydalanabilirmiyim gayretim yoruldu...oldum olası fikir enjekte olayını anlayamadım gitti..gönül arzu ediyorki,sepetinde pamuğu olan çıkarsın ortaya..arzu eden faydalanır..

Tarih: 10 Eylül 2011, 00:25 - İp: 88.***.**2.50
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

doğru diyosun be şaban abim..

düşünmek lazım..
eninde sonunda yanımızda götüreceğimiz bikaç metre amerikan bezi
kararınca karanfil
bi tutam pamuk..

Tarih: 10 Eylül 2011, 00:43 - İp: 88.***.**8.138
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

rokomet kardeşim , şaban abinde " bilgiç " lik taslama lüksünü kullanıyor... lutfen calib-i dikkat buyurunuz..o karanfil değil zencefil olacak....mühim olan bu lüksü kullanmamda..çok yanlış-az doğru-anlam kayması filan hiç ama hiç önemli değil.....bazen " mefhum" u anlamak,görünen yazım hatalarının dışında çok başka dünyalar olduğunu gösterir...." idrak-i melali akla gerekmez,bu terazi bu kadar sıkleti çekmez" diyerekte n .....olabildiğince zorlamak lazım kenar durma gayretlerini....

Tarih: 10 Eylül 2011, 10:05 - İp: 88.***.**2.50
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 10 Eylül 2011, 10:56 - İp: 88.***.**6.19
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbey hemşehrim, hangi devrim şimdi ayakta kadı ki?

Kıyafet devrimi mi?

Tekke va zaviyeler devrimi mi?

Şapka devrimi mi?

Laiklik mi?

Aklıma gelenler bunlar...

Hepsi resmiyette kaldırılmasa da artık uygulanmıyor.

Bunları sen de bilirsin ama???...

Tarih: 10 Eylül 2011, 15:52 - İp: 217.***.**7.197
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ben öbürsü tarafa giderken kodak götürmek istiyom

Tarih: 11 Eylül 2011, 02:12 - İp: 88.***.**4.214
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

DEvrimlerin bazıları gerçekten çok ama çok gereksiz. Hatta komik. Kılık kıyafet devrimi mesala. Aşağılık komleksinin en büyük tezahürü. Gelişmişliğin veya gelişmenin kılık kıyafetle ne ilgisi var Allah aşkına.
Birde bu Atütürk büstlerine çelenk konulması ve önünde eğiliinmesi çok komik gelmekte bana.

Tarih: 11 Eylül 2011, 04:38 - İp: 78.***.**1.199
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

şeyhinin dizinin dibine çöken tayyip fotoğrafını hatırlarsınız sanırım... seçilmeden önce çıkmıştı... halk benimsedi ki seçti tayyipi...

ama görüyorum ki Atatürk e saygıyı çok görüyorsun, tabi Atatürk olmsaydı adın Allah ın ismi değil, anneannene tecavüz eden yavurlarıın isimlerinden biri olurdu...

Tarih: 11 Eylül 2011, 11:37 - İp: 46.***.**3.63
ei421
ei421 (üye)
İstanbul / Meraklı

tabi Atatürk olmsaydı adın Allah ın ismi değil, anneannene tecavüz eden yavurlarıın isimlerinden biri olurdu...

emmi ben de bu görüşü yanlış buluyorum. Tamam Atatürk' e tabi ki saygı duyuyoruz ama aşırılığa da kaçmamak lazım. Bütün her şeyi tek başına yapmış havası verilmekte.. Ben demiyorum ki hiçbir şey yapmadı diye tabi ki bu ülkenin kurtulmasında küçümsenemez emeği var ama "Atatürk olmasaydı" demek garip geliyor.. Eğer ülkemizin kaderinde bu günlere gelmek varsa buna başka komutanlar da sebep olabilirdi..

Tarih: 11 Eylül 2011, 12:37 - İp: 176.***.**9.97