ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Filistini Ne Kadar Tanıyoruz?

Mavi Marmara gemisinde ölen 9 kişi için İsrail'le savaşın eşiğine geldik.
Buna karşın Kuzey Irak'ta üslenip her Allahın günü topraklarımıza girerek katliam yapan PKK için Barzani ve Talabani'ye ses çıkarmıyoruz?

Neyse benim vurgulamalk istediğim başka bir konu.

AKP deki bu Filistin kankalığı, Gazze aşkı nerden geliyor?

Dünyanın terörist kabul ettiği Hamas için bu kadar tehlikeyi göze almak da neyin nesi?

PKK'nın Kandil'den önceki mekânı Filistin toprakları içindeki Bekaa vadisiydi. PKK 15 yıl boyunca bu vadide Filistin tarafından korunup kollandı. Pkk Filistin koruması altında palazlandı bugünkü gücüne ulaştı.

Bizim yeni nesil Filistin'in eski devlet başkanı Yaser Arafat'ı pek tanımaz.
Yaser arafat, biz 1974 de Kıbrıs'a çıktığımız zaman Yunanlıları tuttuklarını, onların safında yer aldıklarını açıklamıştı. Filistinliler tarihte daima Yunanlıları tutmuşlardır. Nedense onlara büyük sempatileri vardır. Aynı dinden olmamıza rağmen bizi yani Türkler sevmezler.

Geçmiş yıllarda Filistin'de BM'ler silahsız devriye aracı içinde binbaşımız vuruldu. Yapılan sıkı takip ve araştırma sonucunda ateş edenlerin Filistinli oldukları kesinlik kazandı. Filistin ne özür diledi, ne de tazminat ödedi. Biz de bu olayı enayice yedik, yuttuk, sineye çektik...

Filistin'nin bize karşı tarihte takındığı tavır ve hainlik ortada iken bugün nasıl oluyor da Türk milleti geçmişi birden unutup, Filistin delisi oluyor, aşkıyla yanıp tutuşuyor anlamak mümkün değil...

Balık hafızalı millet diye buna denir işte...

#ercan43' tarafından 06.09.2011 16:39:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2011, 16:36 - İp: 217.***.**7.197
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

1- papazefendi tr de tek bir cemaat yok zati ölenlerde sizin cemaatten değil onlar daha radikal farklı boyuttan, onun için sizin cemaat karşı falan diye savunma yapmana gerek yok...

2- ercanabi haklı niye gemiyi durdurmadılar

3- düşmanlık falan gözümü kör etmedi emmi misal, bayramda çok yakınım olan cemaatinde brs da önde gelenlerinden olan hatta şöyle diyeyim ilk ona kesin girer bir şahsı ziyarete gittim... Gözlerim hep açıktı kapıda c180 (gavur malı), dötte lacoste pantol (gavur malı), duvarda sony lcd (gavur malı) mutfakta bosh dolap (gavur malı) masada üzüm suyu (kola içmiyoruz) hadeee leynnnnn biz israile karşıyız, gavura prim vermeyiz, yahudi malları kullanmayız kampanyaları boy boy sonra yersen....

Tarih: 7 Eylül 2011, 11:41 - İp: 188.***.**9.53
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ülen senin polo Türk malımı sankim. ele verir salkımı.

Tarih: 7 Eylül 2011, 12:01 - İp: 88.***.**2.90
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bunu diyeceğini biliyodum

ben poloya biniyorum ama colada içiyorum yani öyle o gavur malı bu bunun malı gibi sahte ayrımcılık yapmıyorum... öyle sıkıntım yok....

filistinle israilin derdi beni germez nasıl ki benim pkk sorunum onları germiyorsa...
yok cola içersen israile mermi parası gidermiş falan filan, çok ta tın...
bunu söyleyen salaklar kaçak sigarayı çayı aslanlar gibi içip pkk ya direk para yolladıklarını bilmiyorlar bile ya da bilip sallamıyorlar...

yani hacım ben poloya da binerim colayı da içerim kalkıp böyle basit milliyetçilik, dincilik ayaklarına yatmam... şerbette içerim rakıda içerim...

kimseye talkım falan vermem, isteyen olursa salkım veririm...
talkım verenlerin neler çevirdiğini bu kadar sık gördükçe cemaatlerden de o kadar uzak duruyorum.

Tarih: 7 Eylül 2011, 12:12 - İp: 188.***.**9.53
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

emmisellibey haklısın bazı hususlarda. keza bizim gayında coca cola içmemekte yerine pepsi içmekte. pepsi ne malı dediğimde küsmekte bana.
ticaretin dini imanı olmaz. siyasaten olmaz. menfeat nerde ise ordasındır. yoksam bitersin.
keza osmanlı yahüdüleri alıp getirmiş. fatih sultan Mehmet yahide ve ermeni tüccarlar getirmiş istanbula. niye ülke menfeati için. ticaret olsun diye. böyün yapsan bunu gevur derler fatin hana. Annadınmı polocu.

Tarih: 7 Eylül 2011, 12:19 - İp: 88.***.**2.90
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

rönocuemmi herkeşler senin gibi haklıya haklı dese eyvallah... dimek ki haklı itirazlarımız varmış bazı hususlarda... talkım verip salkımı bırak bağı dağıtanlarla ilgili bilgi bulgu ve hikayelerim çoktur, ama yeri değil konu değil anlatmam... bana ne, ben mi hesap sorcam tövbe haşa... fekat yaptıkları yanlışları dini kullanarak kapatmaya çalışmasınlar... bu adamları, kadınları da cemaatler parayı alıyoruz, lazım olunca bunları kullanıyoruz gibi bahanelerle barındırmasınlar... görmezden gelmesinler... içinizde bunları barındırırsanız, mübarek kitabı işlerine geldiği gibi kullandırırsanız, abidik gubidik kurallar, fetvalar çıkarırsanız haliyle tepki görürsünüz... niyse çok yazdım yoruldum yemeğe gideyim...

Tarih: 7 Eylül 2011, 12:27 - İp: 188.***.**9.53
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Coca cola ya İsrail sermayesi deyenler, cola turka için "helaldir için" derler...
Amaç yeşiller kazansın, yeşiller güçlensin...

Tarih: 7 Eylül 2011, 13:22 - İp: 217.***.**7.197
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

emmi kola turka ile ilgili ileride öyle şeyler çıkacakki ortalık nasıl karışacak. bak yazdım buraya. göreceksiniz ileride ne demek istediğimi.

Tarih: 7 Eylül 2011, 20:28 - İp: 85.***.**2.66
melike1994
melike1994 (üye)
İstanbul / Meraklı

azcık ipucu

Tarih: 7 Eylül 2011, 20:36 - İp: 78.***.**3.153
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 7 Eylül 2011, 20:40 - İp: 85.***.**2.66
ei421
ei421 (üye)
İstanbul / Meraklı

İnternette bi slayt dolaşıyodu o mu acaba??
Kolanın içeriğiyle ilgilii..

Tarih: 7 Eylül 2011, 21:10 - İp: 46.***.**0.10