ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Filistini Ne Kadar Tanıyoruz?

Mavi Marmara gemisinde ölen 9 kişi için İsrail'le savaşın eşiğine geldik.
Buna karşın Kuzey Irak'ta üslenip her Allahın günü topraklarımıza girerek katliam yapan PKK için Barzani ve Talabani'ye ses çıkarmıyoruz?

Neyse benim vurgulamalk istediğim başka bir konu.

AKP deki bu Filistin kankalığı, Gazze aşkı nerden geliyor?

Dünyanın terörist kabul ettiği Hamas için bu kadar tehlikeyi göze almak da neyin nesi?

PKK'nın Kandil'den önceki mekânı Filistin toprakları içindeki Bekaa vadisiydi. PKK 15 yıl boyunca bu vadide Filistin tarafından korunup kollandı. Pkk Filistin koruması altında palazlandı bugünkü gücüne ulaştı.

Bizim yeni nesil Filistin'in eski devlet başkanı Yaser Arafat'ı pek tanımaz.
Yaser arafat, biz 1974 de Kıbrıs'a çıktığımız zaman Yunanlıları tuttuklarını, onların safında yer aldıklarını açıklamıştı. Filistinliler tarihte daima Yunanlıları tutmuşlardır. Nedense onlara büyük sempatileri vardır. Aynı dinden olmamıza rağmen bizi yani Türkler sevmezler.

Geçmiş yıllarda Filistin'de BM'ler silahsız devriye aracı içinde binbaşımız vuruldu. Yapılan sıkı takip ve araştırma sonucunda ateş edenlerin Filistinli oldukları kesinlik kazandı. Filistin ne özür diledi, ne de tazminat ödedi. Biz de bu olayı enayice yedik, yuttuk, sineye çektik...

Filistin'nin bize karşı tarihte takındığı tavır ve hainlik ortada iken bugün nasıl oluyor da Türk milleti geçmişi birden unutup, Filistin delisi oluyor, aşkıyla yanıp tutuşuyor anlamak mümkün değil...

Balık hafızalı millet diye buna denir işte...

#ercan43' tarafından 06.09.2011 16:39:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2011, 16:36 - İp: 217.***.**7.197
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotofoto34
"Bencil" ve "ahmak" sözlerini sana aynen iade ediyorum. kötü söz sahibine aittir.

Verecek cevabı, bilgi birikimi, deneyimi olmayanlar ancak bu şekilde hakaret ederek kendilerini tatmin ettiklerini zannederler.
Sen bir de öğretmen olacaksın...
Senin eline bırakılan, yetiştirdiğin ve yetiştireceğin öğrencilere yazık. Onlara acıyorum.

#ercan43' tarafından 17.09.2011 18:04:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Eylül 2011, 17:57 - İp: 82.***.**7.165
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

peki biz kendimizi ne kadar tanıyoruz birey olaraktan
ben kendimi çözdüm içimdeki fasit dayireyi kırdım diyebilen varmı acaba aranızda
filistin şorda kalsın keza

Tarih: 17 Eylül 2011, 19:54 - İp: 88.***.**7.203
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

ben bir emekçi olarak hep paylaşımdan yana oldum.keza biz s.m.l. de okurken faşist bireylere karşı idik.

çünkü işçi çocuğu idik sağcı bizim mahallde yok idi.birtek ülkücülerden oğuzhan cengiz çıkmıştı.onun kardeşi ortaokulda benim sıra arkadaşım idi. iyi sessiz bir çocuktu.7 tiplinin öldürüldüğü zaman oğuzhan cengiz den intikam almak için bizimkiler orta okula giden kardeşini vurdular.çok kişinin vuruluşunu gördüm.o zamanlar hep kavga eder idik ülkücülerle bir keresinde s.m.l. de eye ve tornavidalarla birbirimize girmiştik.asker ayırmış idi.onlardan çok kişiyi vurduk onlarda bizden.

hatta bazılarımız ordu da kurtarılmış bölge oluşturdu lakin askeriye kamyonlarla er ve erbaş indirince mevzi ve orman savaşları kaybedlip birde askeri cunta gelince devrimcilik güme gitti.olaylara karışanları her iki taraftranda topluyorlardı.konuşturmak için işkence yapılıyordu.

şimdi bakıyorumda kanlı kayın ormanını söyleyenlerin boğazda vilları var.oysa lafla peynir gemisi yürümezbiz o zamanlar konüm derdik paylaşıma. şarabımızı ekmeğimizi hep paylaşırdık.demekki birileri paylaşmamış.sorsan onlara medyada hala yazarlık yaparlar.oysa bizim arkadaşlarımız toprak altında..demekki ozamanlar bizi birileri kullanıp köşeyi dönmüş idi.o zamanlar biz dolmuşa gelen kimslerdir.birisi çıkıpta hakkınınızı alıyorlar dedimi.o kişiyi öldürmekde dahil herşeyi yapardık.

şimdi anlıyorumki birileri iplerle oyun oynuyorve elerinde ip olanlar hep dışarıda.başka istihbarat güçlerince destekleniyor.

uzun zaman oldu.ismi yanlış hatırlamıştım.orta okulda arkadaşımın abisi oğuzhan cengizdi isim. onu düzelttim.

sağ ve sol

#lightningman' tarafından 17.09.2011 20:54:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Eylül 2011, 20:24 - İp: 78.***.**3.213
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

gözümde ittirseği çıktı.

Tarih: 17 Eylül 2011, 23:23 - İp: 88.***.**0.242
okyanus.
okyanus. (üye)

çığ et sar emmi
yahut deve sidiği lazım sana

Tarih: 17 Eylül 2011, 23:33 - İp: 178.***.**4.49
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi sizin orda animalgarden vardır. Bi zahmet deve pii si göndersenya. Mesarifini karşılarız.

Tarih: 18 Eylül 2011, 12:12 - İp: 88.***.**0.242
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

biz solcu olmayanlara faşist derdik eskiden.isterse hak yemeyen gariban olsun.şimdi bunları okyanus sorgulamıyormu.

okyonus ikide bir faşist kelimesini kullanıyor.onun faşist sözüne karşılık yazdım.

solcu olsun gariban hakkı yesin. faşist olmaz anlayışı yanlış.en büyük faşist 1 mayısta bayrağı açılan stalindir.

mevlanada solcu oluyor o zaman.

Tarih: 18 Eylül 2011, 17:42 - İp: 78.***.**1.237
okyanus.
okyanus. (üye)

light bey yanlışın var sanırım

lakin ben faşist kelimesini pek kullanmam

zira faşist kelimesi bir cehalet ürünü olarak daha çok milliyetçilere karşı kullanıldığı için esasında alerjim de var faşist kelimesine

binaleyen bu manada bana faşist ve ırkçı diyen de çoktur keza.

keza solcu gibi içi boş kelimeye de itibar etmem. yüz türlü çeşidi olan ve birinci çeşidi ile yüzüncü çeşidi birbirine tamamen zıt olan bir sıkalayı barındıran kavramın hiçbir anlamı yoktur benim için keza.

faşist kelimesi bizim solcuların onu bunu yaftalamak için kullandıkları bir şey. keza bu yüz çeşit solcunun yüzde doksandokuzu kendinden başka solcu çeşitlerini de faşist diye damgalamakta.

damgayı yaftayı bir kenara bırakalım emmiler. kişinin sıfatı ister faşist ister ırkçı isterse komünist olsun benim için farketmez.

zira düşündükleri ve savunduklarının içeriğidir esas olan.

ol sebepten azılı komünist arkadaşlarım olduğu gibi bol miktarda faşist, milliyetçi ve ırkçı arkadaşlarım da mevcuttur.
Hatta ve hatta bol miktarda kafası çalışan, kişilerin putların esiri olmamış sorgulayıcı islamcı arkadaşlarımda mevcut. ol sebepten bu aralar yeniden Kur'an okuyup anlamaya meylettim zira.

Mühim olan siyasi görüş deyil. Mühim olan akıllı, kafası çalışan, namuslu ve vicdanlı insan olsun. Karşı görüşten bile olsa onlarla konuşup anlaşmak daha kolay.
Kişileri put belleyip ona tapınan putperestlerden olmasın yeterki.

Tarih: 18 Eylül 2011, 18:32 - İp: 85.***.**5.80
fotofoto34
fotofoto34 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

ercan 43 aşşagıdaki yazıyı yazmış.

''Sen bir de öğretmen olacaksın...
Senin eline bırakılan, yetiştirdiğin ve yetiştireceğin öğrencilere yazık. Onlara acıyorum ''

kimki ögretmen olan kişi.......... başka bir sayfada sana siz ve sizin zihniyetinizdeki kişilerin aklı 20 yıl geriden geliyor demiştim bak işte buda ispatı adam saçmalamış ögretmen kim bilgi birikimi olmayan kim neyse ileride bir gün dogrusunu yazarsın artık.
yalnız halk tv ile ulusal kanalın yalan ve yanlı haberini seyredip konu açmak seni madara durumuna düşürüyor.bence diger tv leride izle

Tarih: 18 Eylül 2011, 18:38 - İp: 85.***.**0.11
okyanus.
okyanus. (üye)

samanyolu izle mesela ercan emmi
zira saman vücuda çok faydalıdır
canlı örneklerini görmekteyiz keza

Tarih: 18 Eylül 2011, 18:40 - İp: 85.***.**5.80