pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Köpeklere Dikkat

Başlıktan zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Çocukları parçalayan köpeklerden bahsediyorum. Sokakta ona buna saldıran sokak köpekleri kadar ev köpekleride artık sorun olmaya başladı. Özellikle pitbulların bu kaçıncı faciası. BUnların beslenmesi yasaklanmalı. Tamamı hemen öldürülmeli.
Ayrıca evde mümkün olduunca ihtiyaç yoksa köpek beslemeyin. Altıntaşta da bir köpek çocuğun birinin yüzünü parçaladı. Çocuk şu anda yoğun bakımda. İnşallah kurtulur.
KÖpeğin zevk için beslenmesi bakılması hele hele eve sokulması kesinlikle doğal bir olay değildir. Fıtrata terstir. Eğer ihtiyaç varsa beslenmeli. NEtice itibariyle yırtıcı hayvandır.
Aman dikkat edelim.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 19:58 - İp: 88.***.**4.39
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ayrıca evde mümkün olduunca ihtiyaç yoksa köpek beslemeyin

nasıl yani pazarbey,kopek beslemek ihtiyactan kaynaklanan bir durummu?
sürümüzümü emanet edecegiz kopege sehirde..hayvan sevgisi kısmı copemi gitti hemen??*
neden hala asıl scululara bakılmıyor bende bunu anlamıyorum..

kopegin sahıbı dısarı cıkarken agzını baglamıyorsa oda suclu degilmidir..(bizde kopek hava atmak için kullanılır gerci)
içguduleriyle yasayan hayvanlara biraz haksızlık degilmi bu????
dunyaya en fazla zararı dokunan canlı insanoglu..
asıl onu yakalım kurtulsun dunya ozaman..

Tarih: 15 Mayıs 2008, 16:47 - İp: 88.***.**2.8
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

İnsanlar ne kadar acımasız. Kendinden güçsüz sokak köpeklerini hemen uyutalım. Ne kadar basit. Bir cana kıymak. Bu kadar kolay. Lütfen sokaktaki köpekleri uyutacağınıza evde çocuklarınıza biraz hayvan sevgisi veriniz.

Kaç tane çocuk tanıyorum. Sokaktaki kedilere, köpeklere taş atmaktan kovalamaktan zevk alıyor. Ne ebeveynlerinde hayvan sevgisi var nede çocuklarda. Kimbilir o çocuklara saldıran köpekler insanlar tarafından kaç taş, tekme yemiştir.
Hayvan sevmeyen çok insan tanıyorum , bu dünyada kendinden başka canlı görmeye tahammül edemiyorlar maalesef.
Pitbulların durumu çok farklı. Pitbulların yaptıkları saldırıda tüm suç sahibinindir.
Köpeğin eve sokulup beslenmesi neden kesinlikle doğal bir olay değildir anlamış değilim.
Suenomerin dediği gibi köpekler insana insandan da yakın tek dostudur. Ama bunu hayvan seymeyenlerin anlamasını beklemek çok zordur.
Bu durumda sokak köpeğinin 1-2 vakası oldu hemen öldürelim.
Son günlerde bir çok çocuğa tecavüz vakası okuyoruz.. Ne yapalım tecavüz edenleri öldürelim yok yok bence hadım etmek daha doğru olur.

#SULTANN' tarafından 15.05.2008 17:06:12 tarihinde düzenlendi.

#SULTANN' tarafından 15.05.2008 17:06:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 17:02 - İp: 85.***.**1.250
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 17:18 - İp: 78.***.**9.160
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 17:25 - İp: 78.***.**9.160
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

Tarih: 15 Mayıs 2008, 17:31 - İp: 78.***.**9.160
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kesinlikle haklısınız. Bir çocuğa tecavüz eden idamı göze alıpta yapmalı bunu.
Veya bir cana kıyan veya birine tecavüz eden.
Evde köpek beslenmemeli tabiki. BEn parazitoloji okudum. HEmde tamamını. HEmen hemen tüm parazitlerde ara konak köpekler.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 17:45 - İp: 88.***.**3.240
shenay
shenay (üye)
Erzurum / Amatör

bu ne sevgisizlik ya,
dünyayı sırf insanların sanan zihniyet heyyy size diyorum, öyle değil kardeşim....
dünyayı, canlı cansız, hayvan, bitki, mikrop, bakteri, küf, parazit, deniz, ırmak, toprak, atmosfer, yosun, İNSAN ... Vs.. hep beraber oluşturuyoruz, hepsine varlıklarından ötürü teşekkür etmeliyiz...
uyutmak ne demek öldürmek ne demek, varolan bir canlı için hayatına son vermeyi düşünecek kadar cüretkarlık ne demek, senin diğerlerinden farkın ne, evrimin hangi ayağısın, kimsin, ne kadar kuvvetlisin...paylaşım arkadaşım öenmli olan, paylaşmayı bilemez ve bazı canlıların yok olmasına izin verirsek, ucu bize de dokunacaktır.. dünya böyle işliyor maalesef, ve bizim gibi düşünenler, sizin gibi düşününenlerin arkasını toparlamaya çalışmaktan yorulduk.. dün balinalardı, foklardı, derisi için leopalar, bugün havladı köpekler,yarın hangisi.. BİZ İNSANLAR NE KADAR GÜÇLÜYÜZ DİMİ ..... MAKRO ÇEKİP, ARKASINDAN ÖLÜRÜYORSUNUZDUR EMİNİM O BÖCEKLERİ, İŞİNİZ BİTTİKTEN SONRA...
nereye gidiyoruz insanoğluuuuuuu HEEEEEEYY

#shenay' tarafından 15.05.2008 17:52:49 tarihinde düzenlendi.

#shenay' tarafından 15.05.2008 18:08:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 17:50 - İp: 85.***.**7.135
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evrimin en tepesindeyim şenay BEy veya hanım. Bu sebeple güçlüyüm. Tabiatta alt edemeyeceğim canlı yok. BEn en üstünüm. Yakarım yıkarım keserim. KEndi türümü bile yok ederim.
BEn insanım.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 17:54 - İp: 88.***.**3.240
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

İDAM CEZASI GERİ GELSİN. KESİNLİKLE KATILIYORUM.

ÖZELLİKLE ÇOCUKLARA TECAVÜZ EDENLER ELBETTE

YARGILANDIKTAN SONRA İDAM EDİLMELİ.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 17:54 - İp: 85.***.**1.250
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

HER KATLETTİĞİNİZ CANLI (İNSAN VEYA HAYVAN) İÇİN
ÖBÜR DÜNYADA HESAP VERECEKSİNİZ BUNU UNUTMAYINIZ.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 17:59 - İp: 85.***.**1.250