pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Köpeklere Dikkat

Başlıktan zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Çocukları parçalayan köpeklerden bahsediyorum. Sokakta ona buna saldıran sokak köpekleri kadar ev köpekleride artık sorun olmaya başladı. Özellikle pitbulların bu kaçıncı faciası. BUnların beslenmesi yasaklanmalı. Tamamı hemen öldürülmeli.
Ayrıca evde mümkün olduunca ihtiyaç yoksa köpek beslemeyin. Altıntaşta da bir köpek çocuğun birinin yüzünü parçaladı. Çocuk şu anda yoğun bakımda. İnşallah kurtulur.
KÖpeğin zevk için beslenmesi bakılması hele hele eve sokulması kesinlikle doğal bir olay değildir. Fıtrata terstir. Eğer ihtiyaç varsa beslenmeli. NEtice itibariyle yırtıcı hayvandır.
Aman dikkat edelim.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 19:58 - İp: 88.***.**4.39
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

o çocuğun pipisini koparan köpeğin savunmasını aldın mı bir avukat olarak?

neden yapmış?

onu geçmişinde kaç insan tekmelemiş?

kaç kişi gövdesine kocaman bir taş indirmiş?

hukuk budur! söz savunmanın!

sordun mu avukat bey??

Tarih: 15 Mayıs 2008, 01:56 - İp: 88.***.**0.170
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

ben almanya da her yerde köpek görüyorum. Sanki burdaki ailelerin çocuğundan çok köpek vardır.
Ancak daha 1 kere bile havlayan , sahibinin sözünü dinlemeyen bir köpeğe asla rastlamadım. başıboş köpek mi? O da ne?

Burda eğitimli olmayan köpek çıkamaz. Bizde ise bırak köpekleri, insanları bile ...

Tarih: 15 Mayıs 2008, 02:02 - İp: 84.***.**9.180
agro
agro (Üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

o zaman insanları kısırlaştırıp büyük barınakta tutalım en iyisi bu bence hayvanların sağlığıyla oynamayalım

Tarih: 15 Mayıs 2008, 02:04 - İp: 88.***.**0.151
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hepsini öldürelim.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 10:05 - İp: 88.***.**3.240
shenay
shenay (üye)
Erzurum / Amatör

Çok şakacısınız...

Tarih: 15 Mayıs 2008, 11:08 - İp: 81.***.**1.208
suenomer
suenomer (üye)
Trabzon / Amatör

evde köpek beslenmemesi olayına kesinlikle katılmıyorum
sizde iyi bilirsinizki çevreye zarar vermediği sürece evde bakmam serbest artık.

ya neden hep pitbullara suç bulunurki anlamam
birazda köpeğin sahibinde değilmi suç??
köpeği hırçın yetiştirirsen hırçın olur ve saldırır.
çok yakın arkadaşımın pitbulu var ve hiç abartmıyorum birlikte yatıyorlar ve bizede çok yakın davranıyo
normal bi fino gibi yerlerde yatıp oynayabiliyoruz...evet hırçın yapıya sahipler genelde ama
neden hep suç saldıran köpekte oluyo?
neden hırçın yetiştiren sahibe suç bulunmuyor?

köpekler bence insanın insandanda yakın tek dostu..

#suenomer' tarafından 15.05.2008 12:48:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 12:39 - İp: 88.***.**8.146
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Yıllar önce bir arkadaşımın köpeği vardı.
pitbul falan değil aksine ufacık bir teriyer yada onun kırması cinsi beyaz bi köpekti.. çok eğlenceli, hayli zeki ve birlikte vakit geçirmesi zevkli bir hayvandı. Bir gün nasıl olduysa evde oyun oynarken arkadaşın (sahibinin) elini ani bir hareketle ıssırdı. Öyle ufak bir ıssırıkta değil. Acil serviste birkaç dikiş atılacak kadar büyük bir yara açmıştı. Arkadaşım, birkaç günlük duygusal bağın zayıflaması süreci sonrasında Ankara/Gölbaşında ki hayvan barınağına götürelim kararı verdi.
Barınağa daha gelmeden çevrede sürüyle köpek bizi karşıladı. Biz daha barınağı görmeden yaklaştığımızı anladık. Akşam karanlığında arabanın farlarını gören görevli elinde kalınca bir sopayla dışarı çıktı. Biz etrafımızdaki köpek sürüsünden aşşağı inemezken arabaya abanan hırlayan havlayan köpekleri görevli elindeki sopayla uzaklaştırıyordu. Biz köpeği bırakmak istediğimizi söyleyince koyacak yerlerinin olmadığını belirtti. Diğer köpeklerle beraber burada kalsın dediğimizde eğer şimdi dışarı salarsak diğer köpeklerin 5-10 dk içinde bizim köpeği parçalayacağını söyledi. Pek inanmadık. Bize başka bir barınağa götürmemizi tavsiye etti. Biz geri dönüp oradan uzaklaşırken uzak bir mesafede köpeği araziye bıraktık.

Şu anki hayvan barınaklarının durumunu bilmeyen, başıboş köpeklerin havyan barınaklarında bakılmasıyle ilgili yorum yapmasa iyi olur.
Bence :
Kent merkezlerinde başıboş köpeklerin, hatta insanlar için tehlike arzeden köpeklerin birinci sorumlusu inşaat sorumluları ikinci sorumlusuda, daha fazla bakamadığı için evcil köpeğini sokağa bırakanlardır.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 12:52 - İp: 88.***.**2.208
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

valla bizim karşı komşuda bir tane pitbull var. köpek eğitime gitti 3 ay eğitim aldı geldi. gerçi o köpeklere ne kadar eğitim verseniz de bir şey değişmez diye düşünebilirsiniz ama yanından geçerken sahibi otur dedimi oturuyor. evlerinde ilk okula yeni başlayan küçük bir de kız var. kız köpeğin sırtına çıkıp oyun bile oynuyor. bir defasında evlerine hırsız girmişti, köpek hırsızı yakalamış öyle bacagı agzında duruyor hiçbir şey yapmıyor hırsıza. sonra adam yalvarmaya başlamış polise verin beni diye, hırsızlar bizim apartmana girmeye çekiniyorlar balkonda kalıyor hayvan ve ufacık bi tıkırtıda hareketleniyor.

ama yine de güven olur mu derseniz olmaz bana göre
hala domuz gibi kaslı hala öldürcekmiş gibi bakıyor

Tarih: 15 Mayıs 2008, 13:49 - İp: 78.***.**1.151
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

ROKOMET'in sözlerine imzamı atarım.
barınakların çoğu perişan!
orada açlıktan birbirini yiyen hayvanlar bile var.

barınak değil, nazi kampı gibi.. lanet olsun böyle insanlığa..

benim tamennim, onların rahat yaşayacağı, huzurlu bir barınak ortamıydı!

Tarih: 15 Mayıs 2008, 15:32 - İp: 88.***.**0.170
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ee o zaman öldürelim işte.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 16:46 - İp: 88.***.**3.240