pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Köpeklere Dikkat

Başlıktan zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Çocukları parçalayan köpeklerden bahsediyorum. Sokakta ona buna saldıran sokak köpekleri kadar ev köpekleride artık sorun olmaya başladı. Özellikle pitbulların bu kaçıncı faciası. BUnların beslenmesi yasaklanmalı. Tamamı hemen öldürülmeli.
Ayrıca evde mümkün olduunca ihtiyaç yoksa köpek beslemeyin. Altıntaşta da bir köpek çocuğun birinin yüzünü parçaladı. Çocuk şu anda yoğun bakımda. İnşallah kurtulur.
KÖpeğin zevk için beslenmesi bakılması hele hele eve sokulması kesinlikle doğal bir olay değildir. Fıtrata terstir. Eğer ihtiyaç varsa beslenmeli. NEtice itibariyle yırtıcı hayvandır.
Aman dikkat edelim.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 19:58 - İp: 88.***.**4.39
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

MUSTAFA GİRGİN..

Helal olsun sana be arkadaşım!

Adam gibi adammışsın!

Yazdığın, savunduğun her cümleye ben de imzamı attım!

O sözler benim de sözlerimdir! Biline..!

...............................

Çocukluğumdan beri kedim de oldu, köpeğimde..

Şu anda 2 tane köpeğim var bahçemde! Biri tam 11 yıllık..
Oğlum gibi..
Şimdi ben diğer insanlardan soyut muyum?
Şimdi ben insanlardan ilgi görmüyorum da, onda mı arıyorum??
Şimdi benim evime melek girmiyor mu?
Şimdi ben müslümanım ama Allah kendi yarattığı bir canlıyı besliyorum diye beni terk mi etti?

Kargalar bile güler buna!

Allah beni terketmez! Ben müslümanım, Allah'ın yarattığı cana sevgi ve saygı duyuyorum diye Allah asla kulunu terketmez!

Yok öyle saçmalık!!

Ayrıca parazit konağıymış!!!!!
Yaptır aşısını bakalım??

Ey insanoğlu.. Sıkıysa verem aşısı vurulma, tetanoz vurulma!! Su çiçeği, kızamık vurulma!

Neden vuruluyon?

Hadi vurulmasana göreyim güzel gözünü

Eeeee?

o zaman o garibime de git bir koruyucu aşı yaptır, o da hastalanmasın sen de rahat et!

#panctom' tarafından 16.05.2008 05:09:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 05:06 - İp: 88.***.**0.170
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 08:03 - İp: 78.***.**9.160
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

eğer köpek giren eve azrail girmiyorsa eve köpek alırım sonsuza kadar yaşarım
ben köpek hakkında şu anlamda hadisi şerif hatırlıyorum
köpeğin yediği kaptan yemeyin o kabı kullanmanız gerekirse onu bir kaç kez yıkayın.
ama bazı kuralları islam kaynaklarında çok net göremiyoruz ve bu durumda savunanlar - karşı gelenler tartışıyor.
ben böyle çok net kaynağı olmayan şeyler hakkında israiliyattan şüpheleniyorum
israiliyarın köpeğe bakışını incelemek lazım
bize küçükken şeytanla ilişkillendirilirdi köpek. zavallı hayvan

ama mikrop taşır hastalık bulaştırır vesaire onlar ayrı konu tabiki.

küçükken benimde köpeğim vardı acaip akıllıydı. bazan eve girmek için ısrar eder kapıyı tırmalardı. ayaklarını yıkar öle alırdık. köpek buna alışmıştı gireceği zaman kapıda bekler ayaklarını yıkatırdı

Tarih: 16 Mayıs 2008, 09:59 - İp: 88.***.**1.106
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 10:47 - İp: 78.***.**9.160
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

yaratılan herşeyi severim yaradandan ötürü...

demekle konuyu dini boyuta ben taşıdım sanırım..
tüh....

kelpin (köpeğin) tahir (temiz) olduğu yönünde farklı bakış açıları vardır.
Köpekseverlerin pek çoğunun bildiği ve savunduğu şey, köpek salyasının, daha doğrusu sağlıklı bir köpek ağızının sağlıklı bir insan ağzından temiz olduğudur. Zira köpek tükrüğü insan tükrüğüne göre daha fazla çözücü ve antiseptik (yoksa antibakteriyel miydi) bir yapıda olduğudur.
Bunun yanında islamiyette bir mezhebe göre köpeğe dokununca gusül abdesti bozulmaktadır. (sanırım şafi mezhebiydi)

Dini tartışmayalım.. Kavram olarak inancın mantığı olmaz. Şu sebep/ler den dolayı şu dine inanıyor ve şu mezhebe tabiyim denemez. Bende eray gibi islamiyetin mantık dini olmadığını düşünüyorum (biliyorum). İnanan kişi için; vahiylere "NEDEN" sorusu sorulmaz. İnanmayan kişi sorar neden sorusunu. sebep sonuç aranmaz. Arayan kişi islamiyetin yerine doğayı, Allahın yerinede rastlantı yada evrimi koymaya çalışır. Bunun yanında islamiyet bir akıl dinidir. Arada bir nüans farkı var ama forum ortamında anlatmak güç.
En baştan örneklemeye çalışayımda bakalım ifade edebilecekmiyim
"OKU"..
bu emre karşı okumayıp neden sorusu sorulursa ve buna cevap aranırsa zaten islamiyete uzak kalınmış, devamına girilememiş olur. Ama bu emrin insanoğlunun aklına ne kadar hitap ettiği düşünülürse dinimizin akıl dini olduğu anlaşılır.

neyse şimdi olayı birde siyasi boyuttan ele alıp o alanda tartışırsak tam süper olacak.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:01 - İp: 88.***.**2.208
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

böyle konular bu günkü dünyada İslam'ı herşeyiyle kabul etmeyen insanlarca yadırgandığından "şüpheli" denilmiştir. aslında şüpheli felan da değildir. dediğim gibi istediğiniz hadis kitabına bakın, en az sağlamlığına inanıp kabul ettiğiniz diğer hadisler kadar sağlamdır bunların da kaynağı.
köpek besleyip beslememek konusunu siz bilirsiniz herkese saygı duyarız, bir yasağa uymadınız diye cehenneme de gitmezsiniz, ki zaten ne kadarını yaşıyoruz İslam'ın. ama siz yapmıyorsunuz diye böyle birşey yok diyemezsiniz. bu kendi nefsinize/mantığınıza göre şekillendirmek olur. ya da kendini kandırmak olur. hiçbir ibadet işime gelmiyor, nefsim hiçbirine okey vermiyor. dinde bunlar yok diye savunsam nasıl olur?

neyse ben bu konuya bundan başka birşey yazmayı da düşünmüyorum. çünkü tartışılan konu inanç olduğundan, şahsi tercihler olduğundan kimsenin birbiriyle anlaşamaması gayet doğal. aslında konuyu hiç buraya getirmemek lazım. durum böyle hassasken eski konulardan bildiğimiz provakatör ruhlu üyelerin de ekmeğine yağ sürmek istemiyorum. siz de fikrinizi belirtin kimseye hakaret etmeden. okuyor olacağım, ama cevap yazmayacağım. şimdiye kadar forum ortamında bu türden meseleler ne zaman açılsa konu inanılmaz derecede uzuyor ve nerelere nerelere gidiyor bilirsiniz o yüzden ben klavye başında parmaklarımı yormayı düşünmüyorum, yazdım işte düşüncem bu şekilde, daha yazmaya ne gerek var yaa

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:15 - İp: 81.***.**7.8
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:17 - İp: 78.***.**9.160
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:27 - İp: 78.***.**9.160
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

islam akıl dinidir.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:34 - İp: 88.***.**2.208
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

Tarih: 16 Mayıs 2008, 11:38 - İp: 78.***.**9.160