pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Köpeklere Dikkat

Başlıktan zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Çocukları parçalayan köpeklerden bahsediyorum. Sokakta ona buna saldıran sokak köpekleri kadar ev köpekleride artık sorun olmaya başladı. Özellikle pitbulların bu kaçıncı faciası. BUnların beslenmesi yasaklanmalı. Tamamı hemen öldürülmeli.
Ayrıca evde mümkün olduunca ihtiyaç yoksa köpek beslemeyin. Altıntaşta da bir köpek çocuğun birinin yüzünü parçaladı. Çocuk şu anda yoğun bakımda. İnşallah kurtulur.
KÖpeğin zevk için beslenmesi bakılması hele hele eve sokulması kesinlikle doğal bir olay değildir. Fıtrata terstir. Eğer ihtiyaç varsa beslenmeli. NEtice itibariyle yırtıcı hayvandır.
Aman dikkat edelim.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 19:58 - İp: 88.***.**4.39
mandyy
mandyy (üye)
İstanbul / Meraklı

kendsinden büyük hayvanları yanlarında taşımak güçsüz insanların ego tatmin biçimleridir.pitbull cinsi köpeklerin yetiştirilmesi ysak ülkemizde ama hangi yasak doğru düzgün işliyorki.cuvalların içine kedileri doldurup içine bu yırtıcı köpekleri koyarak hayvanları deli edercesine saldırganlaştırıyorlar.birebir tanık olduğum bi PİTBULL yetiştirme tarzıydı.insanlık dışı bi yaklaşım.hayvan ve insan hakları adına.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 20:24 - İp: 85.***.**0.133
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Yahu aynen pazarbey ne köpegi şehirde hayvan dedigin köyde her an patlamaya hazır silah gibi silah gibide degil ne zaman patlıyacagı belli olsunn geçen dagli abiyle bi fotograf çekmeye gittik yanındada 40 yaşlarında bş arkadaşı kocaman adam küçükken bi köpek saldırmış ondan halan korkuyor kocaman adam çocuk gibi köpekten kaçtı yanımızda üzüldüm hiç hoş bi olay degil aslında....

Tarih: 14 Mayıs 2008, 20:27 - İp: 85.***.**9.38
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Pitbulları asla tasvip etmiyorum! KÖKÜ KURUTULMALI..

Köpeklerin çocuklara zarar vermesini asla tasvip etmiyorum!
O köpeğin sahibi varsa, öncelikle o şiddetle cezalandırılmalı..
Zarar veren köpek yok edilmeli..

Ama..
Evlerde köpek beslenmemesi olayına ASLA katılmıyorum.

Yılda kaç kez duyuyoruz, köpeğin insan öldürdüğünü?
Belki 1-2 kez..

Peki yılda kaç kez duyuyoruz;

-İnsanların cana kıydığını?
-Pislik heriflerin çocuk kaçırdığını, tecavüz ettiğini?
-kapkaçların bir çanta uğruna acımadan cana kıydığını?
-Bir maç uğruna giden canları?
-Yan baktın diye giden canları?

Şimdi söyle bakalım pazarcım..

Hangimiz canavarız???

Tarih: 14 Mayıs 2008, 21:04 - İp: 88.***.**6.253
onixon
onixon (üye)

yanımda köpeksavar var :D çok güzel işliyor :D

dazzer-2 köpeğin beynine :D direk sinyal :D sağır olmadıkça etkiliyor.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 21:20 - İp: 85.***.**7.254
agro
agro (Üye)

pazarbey haklı olduğun ynalar kadar kesinlikle saçmaladığın yerlerde var
evde hayvan beslenmesi çok saçma ve doğal değill ama sırf bir kaç kendini bilmez yüzünden bir tütrün yok adelmesi bundan daha saçma.. sırff bir kaçı saldırgan ve yırtıcı olarak yetiştirilip ona buna saldırdı diye
koca bir türü yook edeceksek ilk önce insan ırkının dünyadan silinmesi gerek zira dünyaya doğal yaşama en çok zarar veren insan ırkı

Tarih: 14 Mayıs 2008, 21:23 - İp: 88.***.**0.151
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Köpekleri öldürerek ancak katil oluruz.Hem madem ki katil olacağız o zaman keneleri öldürelim.Kene ısırmasından ölenlerin sayısı çok daha fazla..

Pazarbey'in niyeti iyi.Kendisini köpek saldırısına uğramış çocukların aileleri yerine koyarak yazdığını ve duygusal olduğunu düşünüyorum.

Hayvan besleme ve yetiştiriciliği konusunda toplum olarak çok cahil olduğumuz kanısındayım.Her önüne gelen'in köpek sahibi olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bunun belli koşulları olmalı ve yasalarla da desteklenmelidir.Mesela sokakta zencirsiz köpek gezdirilmemeli ama durum pek de öyle değil.Kuduz aşısız köpek sayısı %99'larda mesela.Yanlış hatırlamıyorsam bu aşıyı yaptırmak yasal bir zorunluluk.

Dediğim gibi toplum olarak bilinçlenmeliyiz ve bu da yasalarla desteklenmeli..Her önüne gelen hayvan sahibi olamamalı..

Tarih: 14 Mayıs 2008, 21:53 - İp: 88.***.**9.86
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Tarih: 14 Mayıs 2008, 22:41 - İp: 78.***.**1.245
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BUnlar romantik şeyler. LAkin gerçek hayat hiçte sizin sandığınız gibi değil. SOkak köpeklerinin pipisini kopardığı çocuk yerine, ailesi yerine koyuyrum elbet kendimi.
Ve kesinlikle tüm sokak köpeklerinin romantik ifadesi ile uyutulması gerektiğini düşünüyorum.

Tarih: 14 Mayıs 2008, 23:10 - İp: 88.***.**3.226
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

uyutmak yerine onlara sahip çıkılsa..
önce kısırlaştırılsa, çoğalımı önlemek için..
sonra uygun büyük barınaklarda yaşam hakkı tanınsa..

tabi tabi.. çok zor bunlar.. sacma sapan konuşuyoz işte

..................

bence, okul önlerinde esrar satan pislikler..
genç kızları fuhuş tuzağına düşürenler..
her yıl yüzlerce ana babayı evlat acısına boğanlar..

asıl onları uyutmak lazım pazarcım..

Köpeklerin vukuatı yılda 1-2 tane.. Ve onların da sebebi yine insandır bir açıdan.. onları da vahşileştiren biziz!

Tarih: 15 Mayıs 2008, 01:36 - İp: 88.***.**0.170
shenay
shenay (üye)
Erzurum / Amatör

Pazarbey, çocuklara bakıcılık eden, körlere yardımcı olan, çobanlık yapan, bekçilik yapan, sahibini gözeten, koruyan,Vs... başka hayvan biliyormusunuz...

sokakta başıboş dolaşan sokak çocukları da var... tinerle teselli bulup, aynı sokak köpekleri gibi itilip kakılan ve tepkisel olarak çevreye zarar veren, onlarıda mı öldürelim... yoksa ıslah amaçlı kuruluşların açılması için destek mi verelim.?... ancak sokak köpekleri ....neden?

#shenay' tarafından 15.05.2008 02:00:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2008, 01:52 - İp: 88.***.**5.216