aydia
aydia (üye)
İstanbul / Meraklı

Helikopter Düşünce...

Yalnızca duygularımı dile getirmek için yazıyorum,yani siyasi bir gayem yok...Yazık ...Helikopter düşüyor,üzerinden bir gün geçiyor ve hala yardım ulaşamıyor,ayıp, insan utanıyor,nerde mahruki ...nerde askeriye...insan düşündükçe ...

Tarih: 26 Mart 2009, 12:32 - İp: 85.***.**9.101
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 3 Nisan 2009, 01:02 - İp: 85.***.**7.64
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Arkadaşlar affınıza sığınarak ve becerebildiğim kadarıyla kısa bir değerlendirme yapmak istiyorum..
12 Eylül darbesi Amerikanın hazırlaması ve onayı ile olmuştur.
Ülke gençleri sağcı solcu diye birbirine kırdırılmıştır.
Özellikle Ülkücü gençlik kullanılarak Çorum, Sivas, Malatya gibi yerlerde toplu kıyımlar yapılmıştır.
(Buradan solculara pay çıkardığımı sanmayın. Solcu gençlikte kullanılmıştır. Ancak onların yaptığı ülkücülerin yaptığının yanında solda sıfır kalır)
Her iki grupta sonuna kadar iyi niyetlidir.
Yani Sağcılar ABD’den solcular Rusyadan para pul almamışlardır.
Dönemin ülkücü liderlerinden Hasan Çağlayanın dediği gibi vatan için kaygıları vardı..
12 Eylül sağa da karşıyız sola da diyerek geldiği içindir ki yüz binlerce solcuyu alıp işkencelerden geçirip asarken, kurşuna dizerken; örneğin Ülkü ocakları genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlunu Ankara il başkanı Hasan Çağlayanı dışarıda tutamazdı..
Bu durumu en iyi Türkeş sıkıyönetim mahkemesinde şu sözleriyle özetlemiştir.
‘’Düşüncemiz iktidarda ama ne işse biz hapisteyiz’’

Tarih: 3 Nisan 2009, 10:45 - İp: 78.***.**8.181
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ahmet çiçek abi bizim baro başkanı tam o sıralar okumuş. Bi avukat abemizde anlattılar o günleri. 2 yıl okula ara vermek zorunda kalmışlar. Okula gidinceye kadar 2 , 3 dayak yerdik diyolar. Bi sağdan bi soldan.

Tarih: 3 Nisan 2009, 11:13 - İp: 88.***.**5.195
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Kısa bir not:
Yukardaki linkteki Hasan Çağlayanla
Mamak cezaevinde 87 şubatında
A Blok ta aynı koğuşta kaldım

Tarih: 3 Nisan 2009, 11:33 - İp: 78.***.**8.181
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bunları yaşayıp, görüpte hala sol ve aşırı sağ insanların ergenekonu nasıl savunabildiklerini anlayabilmiş değilim. Aynı kopmlonun farklı parçaları gibi.
Allahtan insanımız artık çok uyanık.

Tarih: 3 Nisan 2009, 11:54 - İp: 88.***.**5.195
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

insanları neden birbirine düşman yaptılar ?
yüz sene önce adı bile olmayan bu sağcılık solculuk kavramlarına ne zaman ve kimler tarafından sahip edildik ?

Tarih: 3 Nisan 2009, 12:06 - İp: 85.***.**8.206
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bilmiyom valla makara bilmiyom.

Tarih: 3 Nisan 2009, 12:12 - İp: 88.***.**5.195
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

"İlluminati" adında bir kitap okumuştum, yazarı Texe Marss isimli ABD li bir uluslarası ilişkiler uzmanıydı. Bu tip oluşumların, bir topluluğu yönetmek için Hegel Diyaklektini kullandıklarını anlatıyordu. Yani iki görüş de (tez ve antitez) kullanılır ve birbirine kışkırtılır. Düzensizlik yaratılır. Sonra bir sentez yaratılır ve düzen sağlanır. Bu düzene kimse itiraz etmez ve bu "Büyük Abiler" in her istediği yapılır. Sentez genel kabul gördüğünden itiraz edilmez.

Hegel Diyalekti
Tez - Antitez - Sentez

Tarih: 3 Nisan 2009, 12:26 - İp: 78.***.**5.148
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hımmmm

Tarih: 3 Nisan 2009, 12:32 - İp: 88.***.**5.195