aydia
aydia (üye)
İstanbul / Meraklı

Helikopter Düşünce...

Yalnızca duygularımı dile getirmek için yazıyorum,yani siyasi bir gayem yok...Yazık ...Helikopter düşüyor,üzerinden bir gün geçiyor ve hala yardım ulaşamıyor,ayıp, insan utanıyor,nerde mahruki ...nerde askeriye...insan düşündükçe ...

Tarih: 26 Mart 2009, 12:32 - İp: 85.***.**9.101
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Ocaktan adam toplayıp gelecem diye üçbeş tehdit aldım. Bu tür ocak adını kullanıp rant sağlayıp nemalanmaya çalışanları en yakın ocağa mı bildirmeliyiz ?
Evet aynen öyle

Tarih: 2 Nisan 2009, 23:12 - İp: 88.***.**4.247
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

‘Ergenekon’un gizli tanığıydı’

İşte kazanın suikast olma ihtimalini artıran müthiş gelişme…

BBP’li yetkililerin suikast iddialarının ardından şok bir iddia daha gündeme geldi. Helikopter kazasında ölen Muhsin Yazıcıoğlu’nun Ergenekon savcılarına bilgi ve belge sağladığı öne sürüldü. Fethullah Gülen de suikast imasında bulunmuş, “Kurcalamak gerek” demişti.

8 gün önce Kahramanmaraş’ta düşen helikopter’de hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Enkaza 3 gün boyunca ulaşılamaması ve kazadaki bazı şüpheler üzerine BBP’li yetkililer suikast iddiasını ortaya atmış, Fethullah Gülen de suikast imasında bulunmuştu. Kanal D’ye ulaşan bir bilgi ise şok etkisi yarattı. Bu bilgiye göre Muhsin Yazıcıoğlu, Ergenekon savcılarına bilgi veriyordu. İddialara göre Yazıcıoğlu bilgi vermekle kalmamış, çeşitli belgeleri de soruşturma savcılarına iletmişti. Üstelik bu bilgi belge trafiği defalarca tekrarlanmıştı. Savcılar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun sık sık ifadesine başvurmuş, bilgi ve belge almıştı. Yani Yazıcıoğlu, bir anlamda Ergenekon’un gizli tanığıydı.

Gülen ‘Kaza şüpheli’ demişti

Fethullah Gülen, ABD’den yaptığı açıklamada: “Yazıcıoğlu örnek bir Anadolu insanı. Anadolu insanı belli bir dönemde İslam’a karşı gelen şer güçlere karşı koydu. Kendisinin başına da dört-beş defa sürpriz trafik kazası gelmiş ve onları atlatmaya çalışmış. Bir yönüyle şüphelenmek lazım. Her şeyi kurcalamak lazım. Bu helikopter nasıldır? Niye böyle bir şeye itildim, neden ille bununla götürülmek istendim?”

Tarih: 2 Nisan 2009, 23:17 - İp: 85.***.**6.74
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Okyanus fena dayak yemişsin. Geçmiş olsun.
NEdense tahsilatçcılar hep ocakcı oluyor. Veya ocakçıyım diyor.Veya kullanıyor.
Bİrde bizim mübaşir anlattı. 80 öncesinde ocağa gelip giderlermiş. Kayıtlı değiller tabi. Darbe olmuş.
Bunlara ellememişler. Üst takımada ellememişler. Onlar hiç kayıtlı bile değilmiş. Fakat orta kesimden olan ve esas eyamlara katılanları bi güzel hoppa yapmışlar. BAzılarınıda solcu kardeşlere ayıp olmasın diye asmışlar.

Tarih: 2 Nisan 2009, 23:17 - İp: 85.***.**7.64
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Sağol hacıbey. Dillerin dert görmesin. Ama yanıldın yine her zamanki gibi. Dayak yemedim. Belki yiyebilirdim belki atabilirdim ama olmadı öyle birşey. Hem ben kolay dayak yemem. Çocukluğum karate salonlarını süpürmekle geçti. Evde bile kum torbası asılıydı benim.Hem biz ocakçı arkadaşlarla artık birbirimizi seviyoruz. Eskiden di dayaklı günler.
Sen kendini kolla asıl.

Tarih: 2 Nisan 2009, 23:32 - İp: 85.***.**6.74
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

demek çok ülkücü dövdün. Demek sana bişey yapamazlar diyorsun. Eh bakalım kurtarsın seni o kum torbası.

Tarih: 2 Nisan 2009, 23:36 - İp: 85.***.**7.64
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ocaklar değişmiş... ocaklarda, reisi oylama ile seçiyorlar artık... ayrıca adam da dövmüyorlar öyle toplanıp, sadece kolbastı oynuyorlarmış... ocakta toplanıp örgü örüyorlar, masal kitabı okuyorlarmış...

yahu , bu tür cemaatların, ocakların , bu ülkeye ne faydaları var... ben göremedim... itaat kültürünü söküp atmıştı halbuki Atatürk... hani o meşhur anısını bilirsiniz, üzerine kahve döken garsona kızmış, yanındakilere de , ustaca bir mecazla, " ben bu millete her şeyi öğrettim, ama uşaklığı öğretemedim" der ya... anı oldu bu sözler...

ülkede, itabarlı isimlerin hep bir lakabı var artık... reis... hoca efendi... bizim mahallede bile bir sürü var, acaba ülkemizde toplamda kaç tane reis-hoca efendi var... ya da kaç tane uşak, mürid, tebaa... benim aklım kıt, almıyor bu sayıyı...

Tarih: 3 Nisan 2009, 00:19 - İp: 78.***.**1.98
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

HAklısın fuji ol sebepten tek perti rejimi uygulandı yıllarca. İtaat kültürü asla.

Tarih: 3 Nisan 2009, 00:24 - İp: 85.***.**7.64
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

devrim yapmış bir parti bile, devrim biter bitmez, başka bir parti kurdurdu, hatta seçimde kaybetti... o zamandan beri de yönetiyor o anlayış ülkeyi...

mesala, karşı devrim olsa şimdi... şeriatçılar gelse başa , farzı misal... bir süre sonra, karşında chp ye , seçime girme hakkı tanır mı, ya da seçimi kaybeder mi göz göre göre?

bence elektirikleri keserler hemen

bu arada, rahşan ecevit in de , yazıcıoğlunun cenazesine gittiğini duydum.. ne güzel...ölmese, yazıcıoğlu, baskın oranla, hatemi ile filan görüşecekmiş, hrant olayı için, sanırım bildiklerini anlatacakmış ,filan... hrant ın karısının da haberi varmış... ilginç haberler bunlar...

Tarih: 3 Nisan 2009, 00:43 - İp: 78.***.**1.98
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

o sizi kandırdıkları senaryolar. Kimse devrim mevrim yapmaz.
ZAten chp kalmayacak yakında. Denize dökülmek üzere.
Görüleceği gibi chp deniz kıyalarına kadar atılmış durumda.
Kesin yarın kaza yaparım ben. Allah muhfaza.

Tarih: 3 Nisan 2009, 00:49 - İp: 85.***.**7.64
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ilk hedefiniz akdeniz ! i yanlış anlamışlardır

Atatürk yaşasa," ilk hedefiniz anadolu" derdi , diye yazmış bir yazar bugün

Tarih: 3 Nisan 2009, 00:58 - İp: 78.***.**1.98