aydia
aydia (üye)
İstanbul / Meraklı

Helikopter Düşünce...

Yalnızca duygularımı dile getirmek için yazıyorum,yani siyasi bir gayem yok...Yazık ...Helikopter düşüyor,üzerinden bir gün geçiyor ve hala yardım ulaşamıyor,ayıp, insan utanıyor,nerde mahruki ...nerde askeriye...insan düşündükçe ...

Tarih: 26 Mart 2009, 12:32 - İp: 85.***.**9.101
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bizi özellikle bu kadar üzen, yaralayan, olayın oluşu ve sonrasındaki aşırı dramatik gelişmeler..
evet, hiçbir insan bu şekilde ölmeyi haketmiyor.

"Duruşu" dedi gaijin..
Evet, duruşu sağlam bir adamdı.
mevcut hükümetin verdiği fonu kabul etmeyip, kendi imkanlarının yettiği bir helikoptere..
Tabiri caizse, 6 kişi için, o fırtınada ancak "kağıttan" bir uçak kadar güvenli olabilecek bir helikoptere..
İşte o helikoptere onu bindiren, onurlu duruşudur.

yazık oldu, hala o kadar üzgünüm ki..
İHA muhabirinin yardım nidaları beynimin içinden hiç eksilmiyor. Acı veriyor.

Küçük bir çocuk için babasız kalmak ne demek?
O çocukların babaları soğuktan değil, acizliğimizden dondular.
Çocuklar uzuuun süre bekleyecek ama babalar artık dönmeyecek o evlere..

#panctom' tarafından 27.03.2009 21:41:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mart 2009, 21:40 - İp: 88.***.**6.116
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

beni en çok da , köylülerin, keşke devlet ilk gün gelip bizden yardım isteseydi, ilk gün bulurduk demesi kahretti... devlet hem çok aciz kaldı, hem de kibirlice, biz biliriz bu işi, kimse karışmasın havalarında, 2 gün boş yere oyalandılar... en son işte köylüler, askerden izinsiz, toplanıp bir grup olarak , çıkmışlar , bulmuşlar...av giyisileri ile, ekipman vs olmadan... ilk gün çıkacaklarmış, ama hava çok bozuk olduğundan ve yetkililerin "dağın diğer tarafından sinyal aldık, enkaz orada, kimse bu havada dağa gitmesin bir de sizinle uğraşmayalım" çağrısı üzerine kararlılık gösterememişler...

evet , basın muhabiri en kötü şekilde ölen... çırpınarak öldü... diğerlerinden daha çok üzüldüm ona... o ses bandı keşke yayınlanmasa idi, çocuklarını düşünemiyorum, hayatları boyunca o ses bandı kulaklarında çınlayacak...

Tarih: 28 Mart 2009, 00:21 - İp: 78.***.**2.121
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

evet , basın muhabiri en kötü şekilde ölen... çırpınarak öldü... diğerlerinden daha çok üzüldüm ona... o ses bandı keşke yayınlanmasa idi, çocuklarını düşünemiyorum, hayatları boyunca o ses bandı kulaklarında çınlayacak...

ben dağıldım iyice yahu.. yapma fuji..

Tarih: 28 Mart 2009, 00:25 - İp: 88.***.**6.116
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ah şöyle sıkı bir disiplin rejimimiz olsa, mesala almanya gibi, japon ya gibi...

o ses bandı asla yayınlanmazdı.... ölene ve ailesine saygısızlık...

ha bir de hemşireyi yerden yere vuran kanallar gördüm, tüylerim diken diken oldu, yahu kadın ne yapsın, yaralının bilincini açık tutmak, telefonun kapanmasını önlemek için, profesyönelce sorular soruyor, hatta sorduğunu tekrar tekrar soruyor, adamı meşgul ediyordu, sakinliğini yitirip, sessiz kalsa filan, yaralı telefonu kapatabilir, ya da panikleyip aklına başka şeyler getirebilir... kadın çok güzel sorular sordu, etrafınızda neler var, diğerlerine seslen vs... ama bizim basınımız ahlaksız, illa birilerini yerin dibine sokacaklar, hem de bilgisizce ve mesnetsizce... hele ilk saatlerde muhsin yaıcıoğlu sağ, işte hasteneye kaldırılıyor haberini yapanları, allah affetmesin... insanların umudunu kırmaktan başka hiç bir işe yaramayan, yalanı neden söylerler ki?

neyse, bu gece, ince bir battaniye ile uyuyacağım, üşüyorum şiiri beni çok etkiledi... bu gece yatamam yorgan döşşekle...

Tarih: 28 Mart 2009, 00:36 - İp: 78.***.**2.121
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

kimsenin görmediği bir ayrıntı.. ama benim de düşündüğüm.. evet haklısın!

O hemşireye ömür boyu çekeceği bir azap empoze ediliyor.

Linç etmekte üstümüze yok!

O ses bandını yayınlamak..
Hem iyi oldu; Gerçekler suratlara tokat misali çarpsın diye!
Hem de çok kötü oldu;
Biz gibi vatanını, insanını sevenlere büyük acı verdi bu yalvaran ses........

..................................

Tarih: 28 Mart 2009, 00:41 - İp: 88.***.**6.116
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Anlam veremiyorum!
Aslında bu işten birden çok anlam çıkarmak mümkün
Bunların başındada İHMAL ve BECERİKSİZLİK geliyor hatta daha ilerisini düşünüyorum.

BBP gn. bşk. Muhsin Yazıcıoğlu'nu ve beraberindekileri taşıyan helikopter K.maraş'tan Yozgat'a miting için giderken K.maraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında düşüyor. Buraya kadar her şey normal bir kaza gibi görünüyor.

Lakin kaza sonrası kazazedelerden biri olan İHA muhabiri ile yarım saate yakın yapılan telefon görüşmesine ve kazazedelere ait telefonlardan 10 saate yakın sinyal alınmasına rağmen bırakın enkaza ulaşmayı helikopterin düştüğü alan tespit edilemiyor!!!!

Hadi kaza yerini tespit ettim ama hava muhalefeti arazinin sarp olması nedeniyle enkaza ulaşamıyoruz dersin inanırım ama kazazedelere ait telefonlardan 10 saate yakın sinyal alınmasına rağmen helikopterin düştüğü yeri belirliyemiyorsun. Oysa bu hükümet değilmi ileri teknik takip donanımından bahseden? Nerde bu ileri teknik takip ekipmanları?

Tarih: 28 Mart 2009, 01:44 - İp: 88.***.**7.216
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

o ekipmanlarla senin benim yatak odamızı gozluyorlar,nerde olacak...

Tarih: 28 Mart 2009, 02:29 - İp: 78.***.**3.156
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Gaijin bende öyle diyorum!...
Yer tespitinin 6 dakikadan fazla zaman almadığını bilen biri olarak iddia ediyorumki o helikopterin içerisinde Muhsin reis değilde iktidar yanlısı bir bürokrat olsaydı en fazla yarım saat içinde bulunurdu.

Ayrıca düşen helikopterin içerisinde bulunan altı kişiden beşine ulaşılabilmiştir. Muhsin reisin akıbeti bilinmemektedir.

DUALARIMIZ SENİNLE REİS

Tarih: 28 Mart 2009, 02:58 - İp: 88.***.**7.216
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Bu konu netfotoğraf arşivinde sonsuza dek dursun! durmalı..
Netfotoğraf göçene, bitene kadar..

An gelir hatırlamamız ya da hatırlatmamız gerekir.

Böyle bir ACİZLİK olamaz!!
Koskoca devlet, modern dediği ekipmanlarıyla birşey yapamıyor!
Ve genç bir köylü TEK BAŞINA yürüyerek buluyor enkazı..
Bu genç arkadaş, kendince karar veriyor, arıyor, buluyor, haber veriyor.

???

Tarih: 28 Mart 2009, 03:04 - İp: 88.***.**6.116
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Başarısızlığımızı ve beceriksizliğimizi Koskoca devlet, modern dediği ekipmanlarıyla birşey yapamıyor! gibi sözlerle başkasına ihale etmek ne kadar kolay iş!..

Panctom şayet bu kazada bir ihmal söz konusu ise bu ihmal tamamen devleti yönetme yetkisini elinde bulunduran mevcut siyasi iradeye aittir. Lütfen kavramları karıştırmayalım.

Tarih: 28 Mart 2009, 03:37 - İp: 88.***.**7.216