fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Sony A-100 Full Review (ilk Defa)

SONY A-100 için ilk kapsamlı değerlendirme (Fullreview) Cameralabs'da yapılmış. (yakında Dpreview, Imaging resource ve Steve's Digicam da da testler yaınlanmaya başlar sanırım)

Piyasadaki en iyi Giriş seviyesindeki DSLR olduğu belirtilmiş. Şu ana kadar en iyi olan 350D'nin sadece yüksek ISO'da daha iyi olduğu, onun dışında her alanda A-100'ün daha iyi olduğu yazıyor.

Test sonuçlarında 85 almış,
350D...80,
D50 ...78,
D200...91 almış

daha fazlası için adres aşağıda...

http://www.cameralabs.com/reviews/SonyA100/index.shtml

Tarih: 18 Temmuz 2006, 00:37 - İp: 85.***.**9.210
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

As ta gelmişken ona soralım. r1 dede böyle bir durum söz konusumu acaba .Sanmıyorum hiç.
Ayrıca niye tepki gösterilsin ki.Ortada olan bir gerçek var. Bunun tartışılması gerekir diye düşünüyorum. Neticede hepimiz amatörüz ve hiçbir maddi beklentimiz yok.

Tarih: 5 Ağustos 2006, 18:00 - İp: 85.***.**5.216
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

webden bakarak degerlendirmekcok sakat bir sey .. boyutu kuculup de bozulmus olamaz mı? tamam bu adamalar yuksek teknoloji uretiyolar ama ... hani su yıllare yıllar evvel ilk 100 % turk yapımı arabamızı bitirip , resmi gcitte calismadigi icin geciremedigimi ve iptal ettigimiz arabanın aslında bozuk diilde benzinsiz olması gibi... bende baktım resimlere pazarbeye katılıyorum resimler cok kotu ama bence cozunurlukte cok kotu... diye dusunuyorum nacizane...siz ne dersiniz?

Tarih: 5 Ağustos 2006, 18:01 - İp: 88.***.**2.117
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

the photographs below were taken at default settings, with the ISO fixed at 100. The image quality and resolution were at their highest levels

yukarıda bu fotografı çeken (amerikalı ve ya japon herkimse) şabanın sozleri var. arkadas 100 iso degerinde 10 megapiksel ve best modunda cekmis. kendisi şaban oldugu icin ısık ayarı felan yok otomatik ayarda..bence cekenin saban olması bu resimler hakkında objektif yorum yapma ihtimalimizi % 50 azaltiyor...

Tarih: 5 Ağustos 2006, 18:05 - İp: 88.***.**2.117
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Pazarbey R1 de böyle bir sorun yok çünkü lens kalitesi çok farklı.A100 için de R1 deki lens in aynısı üretildi.SAL 16-80 mm F3.5-4.5 Carl Zeiss ama bu lens 699 usd.Yani A100 ün R1 kalitesinde fotoğraf üretebilmesi için en azından böyle bir lens kullanılma zorunluluğu var.

Tarih: 5 Ağustos 2006, 18:05 - İp: 85.***.**6.149
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ketkisi ben tam boy oylanlmara bakarım hep.Dediğin gibi küçük fotoğraflar hiçbir fikir vermiyor.
Çözünürlük 10 mp.baktım. 4.5 mb . Kötü derken fotoğraf kalitesini kastediyorsun sanırım. Öylemi.

Tarih: 5 Ağustos 2006, 18:06 - İp: 85.***.**5.216