c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

Nikon D50 Veya Km Dynax 5d

Slm arkadaşlar.
uzun araştırmalar sonunda ihtimalleri ikiye indirdim.(nikon D50 ve km dynax 5D)bu iki makine arasındaki önemli farklar nelerdir.ve fotoğrafla yeni yeni ilgilenmeye başlayan birine özellikler açısından hangisi daha uygundur sizce.son olarak makinelerle verilen lenslerle makro çekimleri rahatlıkla yapabilirmiyim yoksa makro için başka lens mi almak zorundayım.Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 29 Nisan 2006, 16:22 - İp: 85.***.**7.56
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

sevgili @dervisasa eğer bir acelen yoksa tavsiyem 15-20 gün bekle çünkü bilindiği üzere haziranın 1. yada 2. haftası sony makinesini piyasaya sürecek.tamam bende senin gibi düşünüyordum hemen alayım hemen fotoğraf çekmeye başlayım diyodum ama bir düşün sony nin görüntü kalitesi ve resimlerindeki canlılıkla km nin anti shake birleşince muhteşem bir makine ortaya çıkacak.tavsiyem biraz sabret biraz zor belki ama dayanmaya çalış.sonra pişman olmakta var işin ucunda..

#c_m_n' tarafyndan 24.05.2006 23:37:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2006, 23:31 - İp: 85.***.**4.42
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Haklısın kardeş bende farkındayım ki zaten beklemek zorunda kalacağım galiba. MAddi imkansızlıklar dolayı beklemek zorunlu artık. Umarım SONY lerin fiyatları uygun olurda canımızı yakmaz... Selametle...

Tarih: 25 Mayıs 2006, 10:26 - İp: 85.***.**7.255
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

VALLA BENDE ÖYLE UMUYORUM AMA AVRO ALDI BAŞINI GİDİYO BÖYLE GİDERSE PEK UYGUN FİYATA MAKİNE BULABİLECEĞİMİZİ SANMIYORUM...İNŞALLAH ŞU YABANCILAR ÜLKEMİZDEN BİR AN ÖNCE ELİNİ ÇEKER DE DÖVİZ KURUDA BUKADAR KENDİNDEN GEÇMEZ.
DİKKAT EDERSENİZ DÖVİZDEKİ AŞIRI DALGALANMA BİR TEK BİZE YARAMIO YERLİ VE YABANCI ZENGİNLER PARALARINA PARA KATIYO..

Tarih: 25 Mayıs 2006, 13:48 - İp: 85.***.**6.67
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Ne desen haklısın kardeş. Benim asıl korkum bu iki büyük firmanın birleşmesinden sonra fiyatların aşırı uçuk tutulmasıdır ki zaten Avro dediğin gibi aldı başını gidiyor. Ağabeyim telefoncu bir hafta evvel 190 ytl ye sattıkları cihazı bugün 220 den zırnık aşağı vermiyorlar veremiyorlar. Tabi bu aradaki yükselme bir ay evvelinde daha çok. Bunun yanında Fuji bundan bir ay kadar evvelinde S9500 için 1299 ytl fiyat önerirken şimdi 799 avro diyor yani 1500 ytl ye kadar çıkıyor. İşimiz zor azizim işimiz çok zor...

Tarih: 25 Mayıs 2006, 16:29 - İp: 85.***.**7.206
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Fiyat konusunda alternatifleri ile iyi bir rekabet oluşturack düzeyde olacağı söyleniyor. Beklemek en iyisi. Çünkü göreceğiz; ak'mı yoksa kara'mı koyun.

Tarih: 26 Mayıs 2006, 20:48 - İp: 88.***.**3.114
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

@tekno içime su serptin resmen.bukadar bekledikten sonra çok pahalı birşey piyasaya sürecekler diye çok korkuyorum.sonuç olarak altı üstü öğrenciyim bu parayı biriktirene kadar perişan oldum.
bu arada birşey sorcam bu dslrlerle çekilen fotolar direkt olarak foto kağıdına çıkarılmıyor mu?illa ki photoshop gibi bir programla oynamak mı gerekiyor??

Tarih: 27 Mayıs 2006, 01:06 - İp: 85.***.**9.224
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Digital fotoğrafçılığın karanlık odası photoshop ve benzeri yazılımların kullanıldığı bilgisayar ortamı derler, AMA bir farkla istersen karanlık odaya sokmadan da fotoğraf kağıdına baskı alabiliyorsun
Fotoğrafları çekersin sonra bellek kartını çıkarır ve fotoğrafçıya teslim edersin, onlar direkt kağıt üzerine baskı alırlar.
Photoshop kullanmak keyfe keder anlayacağın. Şart değil.

Tarih: 27 Mayıs 2006, 02:41 - İp: 88.***.**3.114