c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

Nikon D50 Veya Km Dynax 5d

Slm arkadaşlar.
uzun araştırmalar sonunda ihtimalleri ikiye indirdim.(nikon D50 ve km dynax 5D)bu iki makine arasındaki önemli farklar nelerdir.ve fotoğrafla yeni yeni ilgilenmeye başlayan birine özellikler açısından hangisi daha uygundur sizce.son olarak makinelerle verilen lenslerle makro çekimleri rahatlıkla yapabilirmiyim yoksa makro için başka lens mi almak zorundayım.Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 29 Nisan 2006, 16:22 - İp: 85.***.**7.56
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

Km Dynax 5D yi kullanan biri varsa ve çektiği fotoları paylaşırsa çok sevinirim...

Tarih: 29 Nisan 2006, 17:21 - İp: 85.***.**7.56
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

http://www.fotokritik.com/fotograflar.php?ktg=&fotomak_model_id=2162&fotomak_marka_id=&objektif_model_id=&objektif_marka_id=&sure=-1&kriter=fotoPuaniDesc&ara=

Tarih: 29 Nisan 2006, 17:29 - İp: 85.***.**7.68
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

Teşekkürler...

Tarih: 29 Nisan 2006, 17:55 - İp: 85.***.**7.56
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

d50 nin fotoraflarında 5d ye göre çok daha fazla keskinlik göze çarpıyyor.Steves digicam sayfasında karşılaştırdığım fotoğrflarında nikonun çok daha iyi olduğunu gördüm. Ancak 5d ninkilerde çok iyi.Özellikle 3200 ıso bile rahatlıkla kullanılabilecek nitelikte. Birde as sistemi olunca bence 5d daha avantajlı.Ama nikonun netliği çok bariz biçimde ortada.
Stevesin sayfasında 1600 ısoda çekilen oyuncak fotoğrafına bakarsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Özellikle yandaki barometreye bakarsanız d50 nin fotoğrafında sayıların rahatlıkla okunurken 5d ninkidelerin ise bulanık olduğunu göreceksiniz.
Bu objektiftende kaynaklanıyor olabilir. BEnim gönlüm genede 5d den yana ama.Titreşim engelleme sisteminin önemi çok açık bence.

Tarih: 29 Nisan 2006, 20:08 - İp: 81.***.**0.250
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

sevgili @pazarbey bu karşılaştırmanın linkini verir misin?

Tarih: 29 Nisan 2006, 20:14 - İp: 85.***.**4.146
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html
Burdan her iki makinanın fotoğraflarına bakabilirsiniz.Bana göre karşılaştırma için en iyisi burası.

Tarih: 29 Nisan 2006, 23:49 - İp: 81.***.**0.250
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

d50 mi yoksa KM 5D mi. Aslında hangisini alırsanız alın kalitesinden pişman olmayacaksınız. DSLR ye geçişte marka seçimi çok önemli ve zordur. Aslında bir yerde yürüyeceğimiz yolu belirlemeye çalışıyoruz.

Bir marka seçtiğimzde o markanın objektiflerine yatırım yapıcaz, daha sonra işi ilerlettiğimzde yeni bir makine alıcağımız zaman yine objektifleri değerlendirebilmek için o markanın body sini alıcaz.

D50 düşünen biri için Nikon D2x in performansı önemlidir. Ya da eos 350D düşünende 1DS Mark un sunduğu performansla ilgtilenmesi normaldir. Yatırım yaptığımız markanın geleceği bizim için önemlidir.

KM 5D fiyatı ve sunduğu özellikler açısından cezbedici durmasına rağmen. pek gelecek vaad etmiyor. Hali hazırda SONY e satılmış bir firma. Objektif yelpazesi de Nikon kadar geniş değil.

Bu açıdan değerlendirdiğimizde Nikon D50 almak bana daha mantıklı gözüküyor.

Tarih: 30 Nisan 2006, 12:56 - İp: 85.***.**0.133
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

yaaa aklım iyice karıştı.Tam 5d ye karar verir gibi olmuştum ki sağolsun @xtolga kafamı yine karıştırdı.ben şimdi napıcaaaaaaam.

Tarih: 30 Nisan 2006, 19:30 - İp: 85.***.**4.253
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

karışacak birşey yok sanki kaç tane objektif kullanacaksın ki. en fazla 3 tane. çok olsa ne az olsa ne.

Tarih: 30 Nisan 2006, 19:35 - İp: 81.***.**0.250
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

ya bu sony nin km yi alması daha iyi değil mi?adamlar bi marka aldıktan sonra geleceğini düşünmezler mi?gerçekten km nin geleceği okadar karanlık mı?

Tarih: 30 Nisan 2006, 19:53 - İp: 85.***.**4.253