c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

Nikon D50 Veya Km Dynax 5d

Slm arkadaşlar.
uzun araştırmalar sonunda ihtimalleri ikiye indirdim.(nikon D50 ve km dynax 5D)bu iki makine arasındaki önemli farklar nelerdir.ve fotoğrafla yeni yeni ilgilenmeye başlayan birine özellikler açısından hangisi daha uygundur sizce.son olarak makinelerle verilen lenslerle makro çekimleri rahatlıkla yapabilirmiyim yoksa makro için başka lens mi almak zorundayım.Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 29 Nisan 2006, 16:22 - İp: 85.***.**7.56
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

ben bastan beri soyluyorum; konica 5d cok iyi bir makine diye.. ki hatta konica 7d'den daha da iyi.. 7d hakkinda bazi olumsuz degerlendirmelerle karsilastim, ama, 5d hakkinda en ufak bir olumsuzluga rastalamadim.. zaten fiyatinin halen daha bir 350d ile ayni seviyede oldugundan, iyi ve tutulmus bir model oldugunu gorebiliriz sanirim..
tabii ki built-in AS cok iyi bir arti..bunu zaten kimse inkar da etmiyor saniyorum..

fakat su andaki sony markasi altinda satilmaya baslanacak.. evet, yine konica mount kullanilacak; konica'ya servis verecek sony.. bunlari biliyoruz..
ama ille de konica diye bastirmaya gerek yok.. sayili gun var sony dslr'inin cikmasina.. eminim sony dslr'in fiyati kesinlikle fazla olmayacak, olamaz zaten.. digerleri 3 liraya satarken, sony kalkip da 5 liraya satamaz, satmayacak..
benzer ozelliklerde olacaksa makineler, zaten kimsenin kaybedecegi birsey olmayacak..

o yuzden cmn'nin su anda konica 5d bulamadim diye uzulmesine de gerek yok.. cok daha iyi bulamamasi.. 10-15 gun sonra sony dslr alir kendine.. zaten benzer ozelliklerde olacak..
kaldi ki 6 megapixel yerine de 10 megapixelli bir kamera olabilir yeni konica 5d karsiti..
...............

#dadanagast' tarafyndan 06.05.2006 16:15:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Mayıs 2006, 16:12 - İp: 62.***.**2.10
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

@dada; benim edindiğim haberler tamamen yepyeni Sony'ler yanında, eski Konica-Minolta D-SLR'ların Sony olarak sunulacak olması. Mesela; yepyeni ve üst modeller olabileceği gibi, Konica-Minolta 5D belki Sony Alpha 5D olarak karşımıza çıkacak, değişen logo olacak sadece. Yani herşeyin komple değişeceğini de düşünmememiz gerekiyor. Bu durumda da; ha KM Dynax/Maxxum 5D olmuş, ha Sony Alpha 5D olmuş, birşey değişmeyecek, alet aynı alet. Yani Maxxum ve Dynax gidiyor, yerine "Alpha" geliyor. Olay bundan ibaret...

Eğer alacağınız makina üzerinde Konica-Minolta Dynax 5D değilde Sony Alpha 5D yazmasını istiyorsanız, elbette bekleyebilirsiniz.

Sony Başkanı Yukata Nakagawa'nın Alpha ve KM Hakkındaki Mesajı

Haber-1
Haber-2

Sevgiler, saygılar...

Tarih: 6 Mayıs 2006, 17:10 - İp: 81.***.**5.174
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

Ya bencede sony güzel makineler üretecek yani güzel özellikler olacak (Anti-Shake, 10 Mp...) ama onların da makinenin yanında vereceği kit lenslerin ne durumda olacağı belli değil.ayrıca sony R1 in fiyatı ortada bazı dslr lerin bile üstünde.bu doğrultuda adamlar çıkıpta dslr leri 1800 ytl nin üstünde satarlarsa ben kendi adıma konuşayım alamam.sonuç olarak yeniden ben ve nikon d50 başbaşa kalırız.şunu söylemek istiyorum ki artık içimdeki fotoğraf çekme isteğimin önüne geçemez hale geldim.bugün az kalsın nikonu alıp geliyordum.ama sony aklıma gelince kendime hakim oluyorum.Çünkü sonra sony leri görüp pişman olmak istemiyorum.Sanırım şuan yapacağım tek şey dua etmek.İnşallah sony km 5d nin fiyatının üstünde çıkarmaz dslr sini

Tarih: 6 Mayıs 2006, 17:37 - İp: 85.***.**3.4
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

bir de 5. sayfada sormuştum ama bir cvp alamadım.sony'nin alfa serisini nezaman piyasaya süreceği bellimi.bir de sizce dünya ile aynı anda Türkiye'dede piyasaya sürülürmü??

Tarih: 6 Mayıs 2006, 17:43 - İp: 85.***.**3.4
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Alpha serisini bu yaz piyasaya çıkaracağını duyurdu. Verdiğim linklerde ingilizce olarak Sony başkanı ağzından bu belirtiliyor zaten.
@c_m_n; yaza bir Sony Alpha 5D alırsın artık.

Tarih: 6 Mayıs 2006, 21:35 - İp: 81.***.**5.174
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

umarım biran önce piyasaya çıkar.yoksa herhangi başka bir makine almamak için kendimi bir yerlere bağlamam lazım

Tarih: 7 Mayıs 2006, 00:13 - İp: 85.***.**4.225
viiiizzzz
viiiizzzz (üye)
İstanbul / Meraklı

@c_m_n mail adresine istediğin fotoğraflardan bir kaçtane gönderdim.

D50 Kit lensini fazla kullanmadım ama kullandığım süre içerisinde gayet başarılıydı, fiyatına göre...

Sigma 24-70 F2.8 aldığım için sadece 24mm'nin yetersiz olduğu yerlerde kullanıyorum.

Bence makina üzerinde fazla düşünme en kısa sürede bir makina alıp fotoğraf çekmeye başla.

Sonuçta bir fotoğrafı D50 yada 5D ile çekmiş olman pek birşey ifade etmez, önemli olan nasıl çektiğindir ve ne kadar başarılı olduğundur.

Dijital fotoğraf makinaları hızla eskiyen bir teknolojiye sahipler, bu durumda bence en önemli faktör Objektifler, fotoğraf makinası alırken objektif seçeneği ve bulunabilirliği etkili bir faktör olabilir.

Kolay gelsin...

#viiiizzzz' tarafyndan 07.05.2006 00:58:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Mayıs 2006, 00:38 - İp: 85.***.**9.172
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

teşekkürler @viiiizzzz resimler güzelmiş.milletin dediği gibi kit lens çöplük falan değil bence.özellikle benim gibi foto.ya yeni başlayan biri için yeterli bile.ama sanırım ben yinede sonradan pişman olmamak için sony i beklicem.yine de sağol..

Tarih: 7 Mayıs 2006, 00:58 - İp: 85.***.**4.225
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

viiiizzzz, aslında bizim başından beri söylemeye çalıştığımız söylemiş, dediği gibi DSLR seçiminde önemli olan objektif,

Benim için d50, d70, 350d hiç farketmiyor hangisini en ucuza alabilirsem onu alırım. Yatırımımı objektife yaparım

Tarih: 7 Mayıs 2006, 16:02 - İp: 212.***.**0.50
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

Rica etsem Sony alpha ile ilgili bilgi edindikçe bu başlıkta paylaşabilirmisiniz.biliyorsunuz şimdilik siper aldım onu bekliyorum...

Tarih: 8 Mayıs 2006, 18:00 - İp: 85.***.**5.239