c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

Nikon D50 Veya Km Dynax 5d

Slm arkadaşlar.
uzun araştırmalar sonunda ihtimalleri ikiye indirdim.(nikon D50 ve km dynax 5D)bu iki makine arasındaki önemli farklar nelerdir.ve fotoğrafla yeni yeni ilgilenmeye başlayan birine özellikler açısından hangisi daha uygundur sizce.son olarak makinelerle verilen lenslerle makro çekimleri rahatlıkla yapabilirmiyim yoksa makro için başka lens mi almak zorundayım.Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 29 Nisan 2006, 16:22 - İp: 85.***.**7.56
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili fotoğraf dostları,
Bu konu daha önce de konuşulup, tartışılmıştı..............
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=6930 ve http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=7064
Yukarıdaki 2 link neticesi KM 5D almaya karar vermiştim. Almanya'dan dönecek bir arkadaşıma sipariş verdim. Sanırım Mayıs sonu Türkiye'de olacak. Muhakkak Nikon , Canon da iyi marka ve makinaları çok güzel...Ben Km yi sevdim.Bana daha sıcak geldi. Önemli olan insanın sevdiği makinayı alması.Fazla düşünmeden sevdiğiniz,içinizin ısındığı makinayı alın,Çekime başlayın. Teknoloji çok değişirse , yenisini nasıl olsa alırsınız.......

Tarih: 8 Mayıs 2006, 20:04 - İp: 81.***.**2.84
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşım sen o makinaları boşver
Nikon D2X ve
Nikon 28-70mm f/2.8 ED-IF AF-S Zoom-Nikkor lensi onun haricinde sana bu topicte önerilecek tüm makina ve lensler hikaye.
R1,D70S,EOS350D,KM5D,EOS20D,EOS30D,D50,KM7D,D200,Olympus ların tümü,Pentax ların tümü,hangi lensi takarsan tak benim sana yazdığım konfigürasyondan daha iyi sonuç alamazsın.Bu konfigürasyon test edilmiştir.
Yazdığım konfigürasyonu geçebilecek tek makina L serisi bir lensle Canon EOS-1Ds Mark II dir.
Daha iyi bir önerisi olan varsa buyursun önersin.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 00:27 - İp: 85.***.**3.28
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Pehhh... Sony R1 varken Nikon D2X'in lafı mı olur.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 01:41 - İp: 85.***.**8.44
as
as (Üye)

Tekno yanlış düşünüyorsun .Oraya yazdıklarım da makinemi.
Onlar teneke gibi bir şey fotoğraf çekmek için yukarıda yazdığım set ten başkası hikaye.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 01:49 - İp: 85.***.**3.28
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

İyi diyosun @as ta.ben kite 1700den fazla veremem diyorum.(çünkü objektifede para harcıyacağım) sen bana 7000 ytl lik makine söylüyorsun. ama öğrencilik hayatından kurtulup çalışmaya başlayınca sana söz bu tip bir senkron için senden yardım isteyeceğim

Tarih: 10 Mayıs 2006, 17:41 - İp: 85.***.**5.214
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

c_m_n
as şimdiye kadar bütce dahilinde öneriler yapıyordu ama bir şekilde sıkıldı (üzdüler arkadaşımızı istemedende olsa) ve şimdi para'nın satın alabileceği en iyi makineleri önermeye başladı.

Gel sana 1250 YTL'ye DoğuBank'tan R1 alalım. bende sana 45 YTY 2 yıl garantili stormak 1gb CF kart temin edeyim. mutlu mesut fotoğraf çek

ama SLR alacağım diyorsan eğer ben Steves digicam's'in seçimlerine çok güveniyorum.

Amateur Digital SLR (under $1,000)

Konica Minolta Maxxum 5D

Nikon D70s

Canon Digital Rebel XT/350D

Pentax *ist DS2

Olympus E-500 Evolt

Nikon D50

#muratsen' tarafyndan 10.05.2006 18:23:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 18:16 - İp: 85.***.**0.98
as
as (Üye)

c_m_n kusura bakma o yazı senin için değildi.

Dün akşam 1.5 yıldır para biriktirip (1milyar-2 milyar arası) bir arkadaşımıza buradaki bazı insanlar önce 350D alsın kitlensi beğenmezse sonrada bir tane L serisi lens alsın diye akıl veriyorlardı ,bende arkadaşın bütçesini neden göz önüne almayıp böyle tavsiyelerde bulunuyorsunuz diye serzenişte bulunmuş madem kişilerin alım gücüne bakılmayıp herkes kendi elindeki makinasını al diye tavsiyede bulunacaksa bende bundan sonra böyle bir set önereceğim diye DSLR almak istiyenlerin topiclerine bu yazıyı yazmıştım.

Sen elbetteki kendi bütcene ve ihtiyaclarına göre alacağın makinayı seçmelisin,benim yazdığım öneri bu olayı hicvet mekti ama hiciv den başka böyle önerileri ciddi olarak yapanlar olabilir sen onlara kulak asma arkadaşım.Çünkü böyle öneriler bu sitede sıkça karşımıza çıkmakta.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 18:23 - İp: 85.***.**3.28
c_m_n
c_m_n (üye)
Bursa / Meraklı

tamam usta bana değilse sorun yok.zaten başka bi başlıktada görmüştüm senin bu yazının aynısını ama yinede garipsedim
bu arada işi olmayıpta gelebilecek durumda olan varsa bu hafta sonu Uludağ Üniversitesi nin bahar şenlikleri var.tüm fotoğraf dostlarını bekleriz.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 21:11 - İp: 85.***.**0.237
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

haklisin tekno, buyuk ihtimalle sadece logo degisikligi olacak.. tabii en iyisi bekleyip gormek..
cunku sadece logo degisikligi yaparlarsa, makine 6 megapixel olacak demektir.. ama benim kanaatimce, 10 megapixellik R1'dan sonra yine megapixeli yuksek bir makine satmaya calisacaklardir..
neyse.. senin verdigin yazilari bir okuyayim..

Tarih: 10 Mayıs 2006, 22:07 - İp: 62.***.**2.10
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

@dadanagast; mutlaka yeni ve daha üst modeller olacaktır, ancak eskilerin bir anda ortalıklardan kalkmayacağı da kesin. Zaten Sony "ürün çeşitlendirmesini" çok seven bir firmadır. D-SLR pazarına "Alpha"'ları 2-3 modelden ibaret olacak şekilde tanıtmayacaktır, büyük ihtimal ile aralarında 5D ve 7D'yi göreceğimizi düşünüyorum, tabiki bunların abileri de olacak şüphesiz.

Zaten entry level D-SLR için 5D gibi bir makinayı rakip modellere karşı alternatif koymaktan çekinmeyeceklerdir, 5D üzerinde yeni birşey geliştirmelerine de zaten gerek yok, 5D şu an mevcut teknolojisi ve fiyatı ile bile rakiplerine kök söktürecek bir makina.

Internet üzerinde google ile "Sony Alpha 5D" diye bir arama yaparsanız, belli başlı önemli forumlarda bu yönde dedikoduların başladığını göreceksiniz.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz, bekleyip göreceğiz.

#tekno' tarafyndan 10.05.2006 23:05:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2006, 23:04 - İp: 81.***.**4.140