netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
realfriend
realfriend (üye)
İstanbul / Meraklı

nicolayy, çok sevindim

Fatih abi, sevabına o lensten bir kaç tane klonlasana abi bize

As 2

Serkan eline sağlık, terfiyi alınca gözlerin parladı

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:55 - İp: 85.***.**1.30
realfriend
realfriend (üye)
İstanbul / Meraklı

Erhan abi, bilgiler için teşekkürler.

hamsikoy, euro foto için özelden mesaj atmıştım ama sanırım görmedin.

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:56 - İp: 85.***.**1.30
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Teşekürler arkadaşlar sabahtan beri kızıma çektiği fotoğraflarda yaptığı hataları gösteriyorum.Umarım bir daha ki sefere kadraj hatalarıda ortadan kalkar.
Yoksa çekeceği objeleri seçme ve çekim açıları konusunda gayet iyi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:57 - İp: 88.***.**6.45
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

realfriend, şimdi gördüm... teşekkür ederim.

Tarih: 26 Nisan 2007, 22:06 - İp: 88.***.**5.17
fhakguder
fhakguder (üye)
Bursa / Amatör

Sevgili Hamsikoy, Tokina 80-400 ü kullanmayı gerçekten çok seviyorum. Lens AF. Özelliklerini BURADAN inceleyebilirsin. K10D nin SR özelliği sayesinde kullanmak çok keyifli. Exposure probleminden kastın akbabanın kafasının üstündeki beyazlık olsa gerek.Hayvanın kafasının üstündeki tüyler beyaz, güneş de vurmuş, biraz parlamış.

Hamsikoy Kampüse gitmek için Bursa girişindeki Özdilek i geçer geçmez sağa ayrılan çevre yoluna girip İZMİR oklarını takip et. Yaklaşık 15 Km sonra kampüs sapağını göreceksin. (Birde daha önce yine İzmir gösteren otoban girişi var sakın yanlışlıkla ona girme Karacabeye kadar gitmek zorunda kalabilirsin.)
Gerçek İskender kebabı için şehir merkezinde Tayyare Kültür merkezinin hemen yanındaki İskenderoğlu Cevat yazan ufak dükkanı tavsiye ederim. Şehir merkezine girme fırsatınız olmazsa Kampüse yakın Carrefour alışveriş merk. 2. katında şubeleri var.

Tarih: 26 Nisan 2007, 22:35 - İp: 62.***.**4.215
amati
amati (üye)
İstanbul / Amatör

Fatih abi eline sağlık.Odak uzaklığı artınca arka plan ne kadar güzel yok oluyor.Bu yığılma etkisi harika birşey.Bu lens lazım herkese

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:02 - İp: 88.***.**9.11
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

İki fotograf da ben yükleyeyim..Lens sigma 17-70.(Dikey yapılar hala daha yamuk yumuk çıkıyor.. )

Av, 70 mm, f/11, 1/250,ISO 100,Sat +2,sharpness +2,kontrast +2

Av,17 mm,f/8,1/350,ISO 100,Sat +2,sharpness +2,kontrast +2

#lazut' tarafından 27.04.2007 00:39:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:06 - İp: 88.***.**5.182
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili fhakguder, yol gösterdiğin için teşekkür ederim...
Tokinanın renklerini ben sevemedim... assolist dışındaki tüm kuşlarda bir eksiklik var gibi nissediyorum, poz süresi uzun, renk doygunluğu az yada başka bir şey... yoksa senden başka nerkes imajları çokça parlatıp, keskinleştirip sonra mı gönderiyor buraya? Aslında assolist ve diğer kuşlar arasındaki farkları (JPEG ise makina ayarları, DNG ise program ayarları) çıkarıp söylesen kafamdaki eksik tadı bulacağım. Bakınca şimdi buldum galiba, niçin .bmp?

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:06 - İp: 88.***.**5.17
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili fhakguder, bir de amatinin söylediği gibi arkada yığılma çok güzel, ama iki sayfa önceki iki kuşun da gözü inanılmaz netlikte iken, gözün ön ve arkasındaki tüylerde net alan 1 cm'den bile az.... exif bilgilerini de paylaşır mısın? Buradaki upuzun gagalının ise gagası net, ama gaga rengi soluk...
Belki de benim gözüm renkleri biraz daha demli seviyor...
Yada makina ve lensten herşeyi olduğundan daha fazla göstermesini mi bekliyorum?

#hamsikoy' tarafından 26.04.2007 23:35:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:10 - İp: 88.***.**5.17
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

şu yeni star sersi 16-50 lenslerin piyasaya çıkışını takip etmeye çalışıyorum. adorama.com sitesinde 1-2 aydır 750$ fiyat ile listede olmasına rağmen stoklara giriş Mayıs 2007 diye gösteriliyordu. ama bugün baktığımda bu ibarenin Ağustos 2007 olarak değiştirildiğini gördüm. Acaba lenslerin piyasaya sürülmesinde yine bir erteleme mi söz konusu. bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

Tarih: 26 Nisan 2007, 23:23 - İp: 85.***.**2.181