netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Adnan abi ellerine sağlık artık içimiz tamamen rahat etmiş durumda. Gönül rahatlığı ile k10dye objektif yatırımı yapmaya başlayabilirim.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:15 - İp: 88.***.**0.238
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Adnan abi hayırlı olsun.En sonunda beklediğim an geldi.
Bu günleride gördüm ya gözüm arkada gitmez.
Zaten şu anda makina alacak olsam ilk tercihim K10D olurdu.Yanında battery grip ile beraber harika bir tutuşu var.Youtube'da aratacak olursanız video çekimleri harika.

Adnan abi bol bol fotoğraf yüklemeni diliyorum.En zor şartlarda makinayı zorlarsan iyi olur.

Birde merak ettiğim soru şu;

Acaba K10D'ye kardeşi K100D'deki gibi iso 3200 desteği koymamalarının sebebi,K10D'nin daha fazla sarsıntı önleme özelliği olabilir mi??

İlk yorumu ben yaptığım için mutluyum.
İncelemenin detaylandırılmasını merakla bekliyor ve diğer kullanıcı arkadaşlarında bu incelemeye destek vermesini rica ediyorum.

Saygılar.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:17 - İp: 81.***.**6.99
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bu fotoğrafın bir kopyasını da Phil Askey'e göndermek lazım.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:26 - İp: 85.***.**8.222
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

Adnan bey ellerinize sağlık, K10D incelemenize güzel bir giriş ile başlamışınız size kolaylıklar dilerim. İnanıyorumki makineyi inceledikçe çok daha güzel özelliklerini olduğunu göreceksiniz ben her geçen gün yeni bir özelliğini keşfediyorum ve hayran kalıyorum. Yukardaki fotoğraflarda oldukça net ve keskin ama bana çok şaşırtıcı gelmedi çünkü bu makinanın bu neticeleri verdiğini kendi gözlerimle görüyorum.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:28 - İp: 81.***.**2.239
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar henüz K10D yi satın almadım.Yukarıya sadece tanıtım gecesinde olanları aktardım.
K10D inceleme için çok yakın bir tarihte elimde olacak.
Satın alma konusu ise incelemeden sonra belli olacak.
Ama yukarıdaki ilk izlenimlerim doğrultusunda alacağım makina da muhtemelen K10D olacaktır.
Çünkü dün bütün gün Bükey fotoğrafçılıkta bulunduğum için K10D nin fotoğraflarını Hassalblad ile çok ça karşılaştırma fırsatım oldu.
K10D nin fotoğraflarını karşılaştırdığım makinayı tekrar yazıyorum hassalbald.
Sonuç gerçekten şaşırtıcı idi.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:30 - İp: 85.***.**7.152
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Body ve 2 lensin şu andaki fiyatı nedir acaba?

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:33 - İp: 85.***.**3.98
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Liste Fiyatı : 1119 EURO + KDV

Kredi Kartı ile Taksitli Ödeme : 2081,9 YTL + KDV

Havale ile Ürün Fiyatı (% 6 indirimli) : 1956,99 YTL + KDV

Kredi Kartı ile Tek Ödeme (% 6 indirimli) : 1956,99 YTL + KDV

arasfoto.com'un fiyatları

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:39 - İp: 88.***.**6.211
acemi38
acemi38 (üye)
İstanbul / Amatör

Adnan bey dün orda olduğunuzu bilseydim size sigma 17-70'i verirdim deneme çekimlerini onunla yapardınız kit lens ile arasında baya fark var. sizin stüdyo ortamında çektiğiniz fotoları 17-70 ile düşünüyorumda [>:D

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:40 - İp: 81.***.**2.239
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sinan için rahat olsun bu makina gerçekten mükemmel.

Kıvanç K10D nin ilk demo ürünleri 50-3200 ıso aralığında idi.Hatta bu makina hala Bükey fotoğrafçılıkta ve ben onuda inceledim.Kişisel tahminim Pentax ileride firmware update ile ıso oranlarını değiştirebilir.Hatta şu an 22bit'lik renk algılmanın 12 bit'lik çıkışını 16 Bit e de çıkartabilir.
Çünkü makinanın yapısı buna müsait.

Cüneyt selam hocam.K10D nin fotoğraflarını Windows viwer da tam boy olarak açtığımızda fotoğraf soft gibi görünebiliyor.
Ama detay görmek için zoomlandığında gerçek keskinlik ortaya çıkıyor.Bunun 39mp lik Hassalblad ın fotoğraflarında da olduğunu orada yakınen gördüm.K10D nin fotoğrafları ancak fotoğraf izleme programlarında açıldığında kalitesi farkediliyor.Bunun sebebide muhtemelen Windows viewer bu iş için yeterli gelmiyor.Yukarıdaki fotoğraf Pentax ın en ucuz lensi ile yani kit lensi ile çekildi.Phill elindeki lensleri bana göndersin o fotoğrafları bide ben çekeyim.

Acemi evet sen alışkınsın bu fotoğraflara.

#as' tarafından 12.01.2007 15:46:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:45 - İp: 85.***.**7.152
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

Aydınlar fotoda

PENTAX K10 D BODY + 18-55 OBJ + 55-200 OBJ DİJİTAL
1099 euro+kdv gözüküyor.
http://www.aydinlarfoto.com/tm/product_details.asp?p_id=19395&category_id=003001002&brand_id=156

PENTAX K10 D BODY + 18-55 OBJ tek lensli fiyatı
1195 euro+kdv
http://www.aydinlarfoto.com/tm/product_details.asp?p_id=19349&category_id=003001002&brand_id=156

sadece PENTAX K10 D BODY fiyatı ise
799 euro+kdv gözüküyor.
http://www.aydinlarfoto.com/tm/product_details.asp?p_id=19394&category_id=003001002&brand_id=156

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:52 - İp: 62.***.**8.77