netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Acemi evet olabilirdi.Hemde iyi olurdu.

Dün orada tüm gün inceleme yaparken Reprosetten inceleme için rica edip istediğim Sigma 10-20 yi de görme fırsatım oldu.
Reproset in ürün müdürü (Timur bey)sağ olsun 10-20 yi bana hemen ulaştırdı.
Bu lens ile de çektiğim yaklaşık 40-50 fotoğraf vardı ama bu fotoğraflar K10D incelemesi için gelenlerden birinin makinayı kucalarken karta format atmasından dolayı uçtu.
O fotoğrafları kaybetmeseydim onlarıda burada size göstermek isterdim.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:53 - İp: 85.***.**7.152
as
as (Üye)

melrock bu yazdığın fiyatlar K10D için bence çok uygun.
İncelemede de göreceksiniz bu makinanın sıra dışı özellikleri var.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:55 - İp: 85.***.**7.152
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

windows viewer berbat bir foto gösterici... fotoğrafları aşırı kalitesiz gösteriyor. Ben Canon'un zoom browserini yada picasayı kullanıyorum.

Pentax K10D ile tüm sezgilerimde haklı çıktım. Adnan keşke Sony A100 testi de yapılabilseydi. Çünkü Cüneyt abi Hbaykal ve benim çok severek kullandığımız bu SLR'ninde tarafsız bir teste ihtiyacı var.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:58 - İp: 85.***.**1.149
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Adnan abi bana bir objektif önerirmisin telefoto almak istiyorum, tokina 80-400un pentaxa uyumlusu varmı acaba? Senin fikrini bekliyorum. Yardımcı olursan sevinirim bu zamana kadar hep oldun zaten [>:D

Tarih: 12 Ocak 2007, 16:01 - İp: 88.***.**0.238
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

as slm,
açıkçası ben de bu makineyi almayı istediğim için 2-3 haftadır sizin yapacağınız k10 testini merakla bekliyorum. acaba kesin bir tarih verebilir misiniz makinenin ne zaman elinize geçeceği ve test sonuçlarına forumda ne zaman yer vermeye başlayacağınızla ilgili.

bir de bir öneri dile getirmek istiyorum. konuyu açan ilk mesaj konunun her sayfasında gözüküyor. bu yüzden ilk mesajınızı biraz kısa tutup (mesela resimler çıkartılabilir) 2. bir mesaja eklerseniz bundan sonra oluşacak her sayfada uzun uzun aşağılara inmemiz gerekmez. çünkü kanımca bu topic epey bir sayfaya ulaşacak gibi. daha şimdiden 2. sayfaya geçti bile ne dersiniz bu daha pratik olmaz mı?

Tarih: 12 Ocak 2007, 16:09 - İp: 62.***.**8.77
as
as (Üye)

Murat selam.
A100 ü de incelemek istedik ama Sony bu makinayı inceleme için her yere sadece 3 günlüğüne göndermiş.Bizede 1 haftalık süre verdiler.Bende 3 günde incelemeyi kim yapıyorsa makinanızı ona inceletin dedim ve kestirip attım.
Bana makinayı 1 haftalığına gönderecekler bunun 2 günü kargoda geçecek ,5 günde nasıl inceleme olur onu bilmiyorum.

melrock açılışta fotoğrafların gelmesi güzel olmuyormu.K10D almayı düşünmüyenler bile sırf bu fotoğrafları izlemek için arasıra buraya bakar.

Sinan lens konusunda hiç acele etme.Sigma (Reproset) Pentax uyumlu bütün lenslerini Türkiyeye getirtecek.Onlar hele bir gelsin senin seçeneklerin artsın ondan sonra karar verirsin.

Tarih: 12 Ocak 2007, 16:20 - İp: 85.***.**7.152
as
as (Üye)

melrock yazmayı unutmuşum.Bükey Fotoğrafçılık yeni siparişlerini bugün yarın gümrükten çekecek.Bizim incelememizde önümüzdeki hafta başlıyacak.Yani fazla bir süre kalmadı.

Tarih: 12 Ocak 2007, 16:24 - İp: 85.***.**7.152
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

vallahi kıskandım k100d yi satsam mı ne

etrafımdakiler soruyordu hangi makine güzel diye ben k10d ye kesin bir şey demiyordum ama bundan sonra almak isteyenleri k10d alması için zorluyacam kaçırmasınlar.(bu arada bende zevkini almış olurum )

Tarih: 12 Ocak 2007, 16:34 - İp: 85.***.**7.231
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

PENTAX K10 D BODY + 18-55 OBJ + 55-200 OBJ DİJİTAL
1099 euro+kdv gözüküyor.
http://www.aydinlarfoto.com/tm/product_details.asp?p_id=19395&category_id=003001002&brand_id=156

PENTAX K10 D BODY + 18-55 OBJ tek lensli fiyatı
1195 euro+kdv
http://www.aydinlarfoto.com/tm/product_details.asp?p_id=19349&category_id=003001002&brand_id=156

BU FİYATLAR YANLIS DEĞİL Mİ?

2.OBJEKTİF ALINCA DAHA UCUZA GELİYO
AYDINLAR YANLIS YAZMIS. Bİ MAİL ATAYIM SUNLARA

Tarih: 12 Ocak 2007, 16:45 - İp: 88.***.**6.211
as
as (Üye)

bisquit mail atacağına makinayı al.

yrguner K10D yi kullanırsan K100D yi bir daha kullanmak istemiyebilirsin haberin olsun.

Tarih: 12 Ocak 2007, 16:50 - İp: 85.***.**7.152