netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Kıvanç, perşembe günü Adnan Sigma 12-20 ile güzel çekimler yapmıştı ama, K10D nin üzerindeki kartı orada biri silmiş. Gitti bütün güzelim fotolar, bizde heyecanla bekliyorduk.

Bu arada Bükey fotoğrafçılığın bildirdiğine göre 16-45 in yakında f2,8 olanı geliyormuş.

Tarih: 14 Ocak 2007, 00:41 - İp: 85.***.**7.52
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

@TheGood,

Oldukça kapsamlı bir set almışsın. Güle güle kullan Fotoğraflarını bekliyoruz

Tarih: 14 Ocak 2007, 01:12 - İp: 81.***.**4.243
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

merhaba arkadaşlar,
konuyu açıldığı andan itibaren büyük bir keyifle ve heyecanla takip ediyorum. özellik açısından bu denli kapsamlı olan bir makinanın görüntü kalitesi hakkında kafalarımızda soru işaretleri oluşmuştu (phil askey'n kulakları çınlasın). hatta bu kadar övgüyle bahsettiğim için bazı arkadaşların almalarında etkim olduğu düşüncesiyle suçluluk da hissetmiştim.ancak sonuçta gösterdiğiniz fotolar cidden mükemmel.
adnan, tolga, cfiliz ve diğer emeği geçen arkadaşlar ellerinize sağlık.
tamer

Tarih: 14 Ocak 2007, 13:10 - İp: 193.***.**2.10
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

Kabul ediyorum başından beri nikon d200 hayranıydım ve sadece olursa d200 olur diyordum.Ama bu fotoğraf kalitesine ,bu ek özelliklere(titreşim önleme,kir uzaklaştırma,gövde güzelliği) ve en önemlisi de bu fiyata pentax almamak saçmalık olur heralde Ayrıca burdan dpreview'a sitemlerimi iletmek istiyorum :D(kendileri duymayacaktır olsun )Bizi K10d'den soğutmaya çok çalıştı ama genede başaramadı.Unutmadan bu inceleme yazısında emeği geçen herkese (başta as ve xtolga olmak üzere) teşekkür ediyorum.

#kelle' tarafından 14.01.2007 13:33:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ocak 2007, 13:30 - İp: 85.***.**3.26
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Bende bu foruma teşekkür ediyorum çünkü diğer forumlarda inanın Nikon ve Canon harici konuşulmuyor biri Pentax K10D diye başlık açıyor 2 kişi cvp yazıyor öyle kaybolup gidiyor. Hayret ediyorum insanların bu kadar marka tutkunu olmalarına. Böyle bir makina; böyle bir kalite ve böyle bir fiyatla sunuluyor ama kimse konuşmuyor bende gülüyorum onlara

Tarih: 14 Ocak 2007, 13:54 - İp: 88.***.**7.172
kelle
kelle (üye)
İstanbul / Amatör

asinan dediklerin gerçekten çok doğru.Pentax hakettiği ilgiye ulaşamadı bir türlü.Ama eminim yakında çok daha popüler olacaktır Türkiye'de.(Çünkü sonuna kadar hakediyor bunu)Ayrıca K10d nin üzerine nikon yada canon etiketi olsa heralde gövde fiyatı 2000$ olurdu
not:Unutmadan kit lensteki bu keskinlik gerçekten çok memnuniyet verici

Tarih: 14 Ocak 2007, 14:45 - İp: 85.***.**3.26
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

2000 doların çok üzerinde olurdu.Bakınız 30D bile Türkiyede o fiyata.Canon makina üzerine SR ve toz önleyici kosun,üstelik 5D'de bile bulunmayan suya ve toza dayanıklı gövde üretsin,fiyatı en az 3000 dolar olurdu gövdenin.
Ancak Pentax K10D gibi çok başarılı bir makina piyasaya sürerek marka fanatizmini bir yerde yok etti.Bakınız hepimiz bu makina ile ilgili foruma yüklenecek fotoğrafları sabırsızlıkla bekliyoruz.,

Kendi fikrimce Canon yada Nikon'un artısı 2 adettir.Pentax'ın az lensi var demiyorum ama profesyonel fotoğrafçılar için(parası bol olan fotoğrafçılar için) konuşacak olursam,bu 2 markanın lens çeşitliliği ve bu üst modellerinin seri çekim hızı.

Lensleri bir kenara atarasak gövdenin saniyede 3 kare çekmesi bize fala fazla yeter.Sadece spor,kuş ve vahşi hayvan fotoğrafçılığı gibi hız gerektiren konular için D200,30D yada daha da hızlısı 1D MK2 N yada D2H gerekli olabilir.

Fotoğraf kalitesi isteniyorsa K10D'de falası ile yeterli olabilir.

Biraz sabırsızca olacak ama eğer K100D ile K10D arasında bu kadar fark varsa,gelin K1D'nin nasıl olacağını tahmin edin.
Eğer o makina da uygun fiyatla piyasaya çıkarsa ve üzerinde bayağa bit olursa (bitli derken 44 bit gibi-yoksa kendilerinin kirli olmayacağından şüphem yok),piyasanın tozunu atacağını düşünmek pek hayalcilik olmasa gerek.

Acaba bu durumda Phil askey ne diyecek?Focus'u sesli yada dosya boyutu fazla gibi birşey olabilir.

Tarih: 14 Ocak 2007, 15:12 - İp: 85.***.**8.14
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1036&thread=21519483

adresinde K10D ile ilgili çekilmiş fotoğraflar var.Özelikle 3. fotoğraftaki kısık alan derinliğine(yüksek diyfram) dikkatinizi çekerim.

Ayrıca merak ettiğim bir pentax lens var.Kodu 31/f1.8 sanırım.Bu nedir?
31mm prime lens mi?

Tarih: 14 Ocak 2007, 16:00 - İp: 85.***.**8.14
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Kıvanç o bahsettiğin lens limited serisi bir lens hemen sana Bükey fotonun listesinde en pahalı lens olduğunun müjdesini vereyim Fiyatı 1034euro+kdv Başka Pentax lens fiyatı sormak isteyenler sorabilirler:D

Tarih: 14 Ocak 2007, 16:12 - İp: 88.***.**8.248
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

sevgili sinan bildiğin pentax lens fiyatlarını bir listelersen iyi olur.
tamer

Tarih: 14 Ocak 2007, 16:25 - İp: 193.***.**2.10