netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
wolwarine
wolwarine (üye)
Çanakkale / Amatör

KESİNLİKLE BENDE ALMAK İÇİN BEKLEYENLER SIRASINDAYIM. NIKON D80 DÜŞÜNÜYORDUM FAKAT K10D BİR GÖMLEK ÜSTÜN GÖZÜKÜYOR. YAZILIMI VE LENSLERİ ÇOK ÖNEMLİ TABİKİ. BİRDE CCD SENSÖR İLE CMOS ARASINDA KARARSIZ KALDIM AMA PENTAX DÖNÜŞTÜRÜCÜYÜ EKLEYEREK FARK YARATTI. DPREVIEW NASIL ÖYLE BİR YAZI YAZDI VE RESİM KALİTESİNE D80 E 9,5 VERİRKEN K10D'YE 7,2 VERDİ HAYRET EDİYORUM. TESTİNİZİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.

HOŞGELDİN K10 D

Tarih: 12 Ocak 2007, 16:53 - İp: 213.***.**7.4
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

aS FOCUS HIZI NASIL NİKON VE CANON KADAR HIZLIMI.

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:00 - İp: 85.***.**8.163
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

abi satın aalabilirimn aslında valla kredi kartı bilgilerini girmeye kaldı...o sayfadayım şimdi. Şu anda telefon açıp uyarıyorum hatta telefon kulagımla omzum arasında + sana yazıyorum Telefondaki bayan bana gördüğüm fiyatları tekrar söyledi.Evet dedim bi anormallik yok mu dedim.. sonra bu işten anlayan arkadasa veriyim dedi Ondan sonra adamın biri çıktı "beyfendi düşük olan fiyat sizin için geçerli olan fiyat" dedi.. Nası yani dedim Ben daha karar vermedim hangisini alacagıma dedimöylece verirlerse alıyım abi...

Şimdi pat diye almıs olsaydım. Ve o ucuz olan fiyat üzerinden para çekilseydi nolcaktı

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:05 - İp: 88.***.**6.211
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Aras fotoda daha uygun PENTAX K10 D BODY + 18-55 OBJ + 55-200 bu kit.

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:08 - İp: 88.***.**6.211
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Pazarbey gecede xtolga arkadaşımızda vardı.Yanında incelemesini yaptığı K100D yide getirmişti.
Tolga karanlık ortamda mum ışığında K10D ile belki 10 belki 15 fotoğraf çekti ve makina her seferinde fokusu bir seferde sağlayabildi.K10D nin fokus hızı ile K100D arasında bayağı bir fark var.Üstelik makinanın üzerinde dediğim gibi HSM olmayan pentax ın F/4 kit lensi vardı.

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:09 - İp: 88.***.**0.101
as
as (Üye)

bisquit bir K10D sahibi olacaktın.

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:11 - İp: 88.***.**0.101
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

bisquit,
ben yılbaşı haftası gitmiştim aydınlar'a. o zaman fiyatları sorarken de body+18-55 için 1195euro+kdv demişlerdi. ancak satıcı listeye baktığında bir kampanyaya girdiklerini söyledi. yani body+18-55+50-200 1099euro+kdv diye. sanırım o kampanya ve fiyatlar da hala daha devam ediyor.

aslında şaşırıp inanmamak yerine veriyorlarsa almak lazım. fiyat düşükse bu onların bileceği iş değil mi

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:11 - İp: 62.***.**8.77
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

topic aldı başını gidiyor. daha açılalı 2 saat oldu ama şimdiden 3. sayfaya ulaştı. üstelik de inceleme henüz başlamadan. bir de şu testi yayınlansa...
meğerse herkes büyük bir açlıkla bekliyormuş k10'u

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:15 - İp: 62.***.**8.77
as
as (Üye)

Pazarbey fokus hızının HSM lenslerle Canon veya Nikonlarla aynı seviyede olacağını düşünüyorum.Gerçi Pentax ın teknik uzmanları onlardan daha hızlı olacağını söyleselerde ben aynı hız demenin daha gerçekçi olduğunu düşünüyorum.

Fakat pazarbey burada önemli bir nokta var.K10D mum ışığında bile hedeflenen noktayı doğru focusluyor yani bu hıza rağmen hata da yapmıyor.Yeterki sen AF noktasını göster.K100d deki focus sistemi daha da geliştirilmiş.

#as' tarafından 12.01.2007 17:19:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:18 - İp: 88.***.**0.101
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

melrock telefnda sordum tersi dedi valla..hala değişmemişse kendileri bilir

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:29 - İp: 88.***.**6.211