netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

telle aradıgımda ters oldugunu söylediler ama hala ters bi sekilde duruyo fiyatlar..

http://www.aydinlarfoto.com/tm/departments.asp?s=0&category_id=003001&brand_id=156&list=&orderby=&sort=

Tarih: 12 Ocak 2007, 17:46 - İp: 88.***.**6.211
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Biraz geç kaldım herhalde

Dün gece bende Bükey Fotoğrafçılığın düzenlediği K10D basın toplantısına katıldım. Bu vesileyle Adnan beylede tanışmış olduk.

Makineyi elime aldığımda dikaktimi çeken ilk şey vizör büyüklüğünün çok iyi oluşu ve net görüntü vermesi, ikinciside focus hıznın tahmimden daha iyi olması. Üstelik çekimlerin hepsini kit lşenslerle yaptık

K10D tam anlamıyla üst sınıf bir makine. Yetenekleri çok fazla. Önümüzdeki hafta makine geldiğinde bende incelemeye başlıyacağım. İlk izlenimlerim olumlu.

Konu mankeni üzerinde çekimler yaptık. Genelde çekimleri manuel modda yaptık. Aşağıda bende yaptığım çekimlerden bir tane gönderiyorum. Orjinalinden cropladım. Hiçbir Ps müdahalesi yoktur.

K10D nin JPEG kalitesi ile ilgili çok şeyler söylenmişti. Bende en çok JPEG kalitesini merak ediyordum ve çekimlerimi hep JPEG yaptım. Aşağıdaki fotoda JPEG tir.

#xtolga' tarafından 12.01.2007 19:24:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2007, 19:19 - İp: 85.***.**7.52
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

TEşekkür ederim as.Artık birer tane k10 d alırız.
Bu arada mankenin sol gözünde katarakt oluşumu sanırım başlangıç aşamasında.BÖyle güzel gözleri birşey olmasını istemeyiz.
Bu arada fotoğraflara bakarken benim eşşek oğlum gidip benim internette kızlara baktığımı annesine ihbar etti.

Tarih: 12 Ocak 2007, 20:46 - İp: 85.***.**8.163
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Aha bu kötü haber pazarbey senin hanım bu makina böyle fotoğraflar çekiyormuş deyip sana bundan aldırmaz haberin olsun.

Tarih: 12 Ocak 2007, 20:48 - İp: 85.***.**2.74
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

As gres yağını nasıl temizliyormuş sensörden. Patenti çemberlitaş hamamına ait kese atma mekanizmasımı koymuşlar makinenin içine ???

Tarih: 12 Ocak 2007, 21:00 - İp: 88.***.**8.186
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

makinanin usta ellerde gercekten basarili oldıgı ortaya cikti ve artik sadece almaya kadi is ki bende zaten kararimi k 10 d den yana kullanmistim as sayesinde kararimin dogru oldugunu gormek sevindiirici bu arada pazarbey o nasil inceleme oyle kataragi nerden farkettin

Tarih: 12 Ocak 2007, 21:04 - İp: 88.***.**2.83
as
as (Üye)

Gres yağını denemedik ama makinanın gün boyu (sabahtan akşama kadar) üzerinde lens takılı olmadan ayna sensör ortalıkta elden ele gezdirilmesi beni ikna etmeye yetti.
Çünkü benzer D/R sistemli makinaları bırak açık gezdirmeyi lens değiştirirken bile 20-30 saniye içinde sensörünün kirlenip servislik olduğunu çok gördüm.

Tarih: 12 Ocak 2007, 21:06 - İp: 85.***.**2.74
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

O da birşeymi pazarbey, ben bu fotoları çekerken eşim geldi, inandırabilirsen inandır basın toplatısı olduğuna

Tarih: 12 Ocak 2007, 21:27 - İp: 85.***.**7.52
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

Sevgili As,

Şu lens takılı olmadan bile kolayca temiz kalması olayını daha detaylı anlatabilir misin?

Benim için çok önemli bir özellik çünkü.

İlgine teşekkürler.

Tarih: 12 Ocak 2007, 21:33 - İp: 85.***.**3.213
as
as (Üye)

serbes sabah Bükeye gittiğimde demo makinasının objektif yuvası boş yani üzerinde lens takılı olmadan öylece masanın üzerinde durduğunu gördüm.Akşama kadarda o makina elden ele o şekilde gezdi.Sence bunu diğer dslr de yapabilmek mümkünmü.Ben bir lens değişim süresince tahminen 10-15 sn. de sensörün kirlenip temizliğe ihtiyac duyduğu çok makina gördüm.K10D üzerindeki bu yeni icadı özel kaplama ile bunu engellemiş.Gres yağı konusu abartımı bilmiyorum ama basın mensuplarına verilen katalogda da aynı ifade bulunuyor.İsteyen denesin.
Aynı katalog tolga da da var.Bu ifadeyi o da doğruluyabilir.

Pazarbey sen esas Tolganın halini görecektin.Mankenin fotoğraflarını çekerken hanım korkusundan elleri titriyordu.Ama şansına makinada SR özelliği vardı.Yoksa o titremeyle o fotoğrafı zor çekerdi.

#as' tarafından 12.01.2007 21:46:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2007, 21:44 - İp: 85.***.**2.74