netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

nerdebelli oluyor , ilk takarken tozlu ortamsa girmiştir içeri bendekiler f11 de zor belli oluyo 1-2 tozcuk çok hızlı lens değişirim.gündüz gökyüzünü çek f:22 ile bide f:8 le sarsıntı engelleme kapalı iken

hamsiköy , raw çekecen yada bir yerden bedava promosyon gri kart bulmak lazım :D

#onixon' tarafından 25.04.2007 23:16:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Nisan 2007, 23:14 - İp: 85.***.**2.21
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Arkadaşlar fuarda Yalçınlar Pentax uyumlu Tamron getirmişmiydi hiç bileniniz varmı? Yoksa sadece Canon ve Nikon uyumlumu getirecekler?

Tarih: 25 Nisan 2007, 23:20 - İp: 88.***.**9.29
mecnun999
mecnun999 (üye)
İstanbul / Amatör

Asinan bildigim kadarı ile Tamron Türkıye temsilciliğini Karfo karacasulu aldı. Sanırım lenslerin eli kulağındadır. Bugun TAmron 17-50mm f2.8 aldım.

Tarih: 25 Nisan 2007, 23:33 - İp: 81.***.**6.136
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Hayırlı olsun mecnun abi. O lens çok iyi ama pentaxa uyumlusu yok Bende 28-75 almayı düşünüyorum, fotoğraf kalitesi gördüğüm kadarıyla çok iyi.

Tarih: 25 Nisan 2007, 23:41 - İp: 88.***.**9.29
endorf
endorf (üye)
Ankara / Amatör

mecnun999; hayırlısı olsun makinanı satmışsın? D200 aldığında izlenimlerini aktarırsın bizlere değil mi 2 makinayı da kullanmış/kullanacak kişi olarak?

Tarih: 25 Nisan 2007, 23:46 - İp: 88.***.**8.93
mecnun999
mecnun999 (üye)
İstanbul / Amatör

TEşekkür ederim Sinan. Dediğin gibi maalesef bu lensin Pentax uyumlusu yok.
Endorf, D200 ü Pazartesi günü alıcam kısmetse. Fakat K10d ile karşılaştırıp burada beyan etmek benim açımdan hoş bir durum yaratmayacaktır. Örneğin D200ün üstün olduğu bir yönünü söylediğimde "Zaten Pentax a kıl kapmıştı, karalamak için söylüyor" diye düşünülebilir. Oyna Nikon'da babamım şirketi değil. D200 hakkında forumda oldukça fazla bilgi var. En iyisimi sen oraya bak

Ama avantajlarından ilkini söyleyebilirim ve buna kimse itiraz edmez. Bugün sirkecide birkac dükkan dolaştım ve Nikon için ne ararsan hepsinde var. Gerek Nikon olarak gerekse Nikon uyumlu olarak.

Biz amatör kullanıcılar için, şuan piyasada olup da teknik açıdan yetersiz gelecek DSLR makina göremiyorum. Dolayısı ile ekipman olayına fazla kafayı takmamak gerek diyecem ama insan yinede kullanıcısı olduğu markanın piyasada ürün çeşitliliği sergilemesini bekliyor.

Tarih: 26 Nisan 2007, 00:17 - İp: 81.***.**6.136
ruzgar2
ruzgar2 (üye)
Amasya / Amatör

hamsiköy neler yapmışsın öyle... boşver lacivertleri giderme işini çok fantastik bir fotoğraf olmuş çok beğendim..vallaha harika...10 numara...

Tarih: 26 Nisan 2007, 00:22 - İp: 85.***.**4.20
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

merhaba arkadaşlar. istanbul'da olan üyelerden bir ricam var. bana 72mm-52mm filtre çevirici gerekiyor. yurtdışından set olarak 20$a geliyor bir seri çevirici. türkiye'de fiyatlar ne kadar? bilen kullanan ya da satılan yeri gören olursa bana iletebilir mi lütfen?

Tarih: 26 Nisan 2007, 07:35 - İp: 85.***.**5.223
fhakguder
fhakguder (üye)
Bursa / Amatör

Yeni firmware 1.2 yayınlandı

BURADA

Tarih: 26 Nisan 2007, 09:54 - İp: 62.***.**2.218
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

nicolayy, AYNI SORUNU BENDE GX-10 İLE YAŞADIM, bu iş için bende aldığım yere gittim, oradaki arkadaş hava temizleme pompası ile temizleyince bir sorun kalmadı, karşıdaki eczaneden purpa diye de 5 ytl bir pompa al dedi... ve sorun çözüldü... ancak bu temizleme işlemi ile ilgili mutlaka servisten birisinden bu olayı gör ve öyle yap... 2. sefer de sen çok kolay yapacaksın...

Tarih: 26 Nisan 2007, 09:59 - İp: 85.***.**5.89