netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
mecnun999
mecnun999 (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar ürünlerin tamamı set olarak satılmıştır. Taura arkadaşa hayırlı olsun. İlgi gösteren herkese teşekkür ederim.

Tarih: 25 Nisan 2007, 17:53 - İp: 81.***.**2.30
komutan
komutan (üye)
İstanbul / Amatör

asinan (adaşıma) ve amati teşekkür ederim, !HOŞBULDUM!
amati resimlerin gerçekten çok güzel.. ilgi ile izliyorum

Tarih: 25 Nisan 2007, 18:03 - İp: 85.***.**5.89
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

harika bir set sahibi oldu turan arkadaşımız. biz de buradan ağzımızın suyu aka aka bakmış olduk..50mm af için deli oluyorum gerçekten.. neyse aman maşallah diyeyim.

Tarih: 25 Nisan 2007, 18:03 - İp: 81.***.**1.192
amati
amati (üye)
İstanbul / Amatör

komutan teşekkür edrim.Sen de hiç fena başlamadın.Çok güzel karelerin kokusu geldi burnuma Tekrar hoşgeldin.

Tarih: 25 Nisan 2007, 18:06 - İp: 88.***.**9.11
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili mecnun999, nerşey bir tarafa seni kaybettiğimize üzüldüm, yolu fotoğraftan geçenler de bir yerde buluşuyordur neralde...
yeni gelen arkadaşların da güle güle kullanmalarını dilerim.

Tarih: 25 Nisan 2007, 18:07 - İp: 88.***.**4.56
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili amati, Türkiyenin öbür ucunda da olsan beni dağıttın yine bu fotoğraflarla... İskelenin altına bakan eserine: temiz, berrak deniz görmeye alışık değil İstanbul'da, tabii ki bulandıracak suyu dedim... Sen neysen gözümüzün önünde virtiöz oldun çıktın, ama en çok komutana içerledim, dakka bir gol bir, nedir işin sırrı yoksa Samsung'un eli değişince birşeyler değişmiş mi?
Sevgili komutan, nedir farkları makinanın? eksileri artıları? Scnenider lenslerin, pentax yada sigma muadilleri ile keskinlik açısından farkları?

Tarih: 25 Nisan 2007, 18:21 - İp: 88.***.**4.56
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

komutan makinan hayırlı olsun güle güle kullan.

taura seninde makinan hayırlı olsun güle güle kullan.
taura satıcının söylediği sigma 17-70 in pentax 16-45 den daha iyi olduğu sözlerinede itibar etme.17-70 in tek artısı makro özelliği yoksa keskinlik olarak 16-45 in yanına yaklaşamıyor.

hamsikoy satıcıların söylediği lafları boşver her iki makina ve objektifler pentax tarafından üretiliyor.
GX10 nun K10D den tek eksiği RAW çekim format seçeneklerinde PEF formatının olmaması.Dış görünüm olarak da bazı tuşlarda ebat olarak değişikliklerin olması.
Onu haricinde makinalar bire bir aynı.Kit lens lerde.

Ahmed makrolar çok güzel olmuş eline sağlık.

Tarih: 25 Nisan 2007, 19:01 - İp: 88.***.**4.231
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

As,
Aras fotodaki tanıtımda PEF var görünüyor.

Tarih: 25 Nisan 2007, 19:10 - İp: 88.***.**5.146
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Merson bende sana mesaj atacaktım ama artık buraya yazayım.
K10D yi İzmirde ışık fotoğrafçılıkta görebilirsin.Yeri sanırım Kemeraltının girişinde bir yerlerde.
Bükey oraya bugün makina göndermiş.Ben daha önce senin sorun üzerine konuyu onlara iletmiştim bugün yanıt geldi.

Merson PEF in olduğunu sanmıyorum.Makinayı fuarda incelemiştim ama raw format kısmına bakmamıştım.
Ben yok diye biliyorum çünkü pef pentaxın ayrı bir formatı idi.
Ama en doğrusunu GX 10 sahibi komutan makinasından bakıp söyliyebilir.
Belki o formatıda GX 10 a koymuş olabilirler.

Tarih: 25 Nisan 2007, 19:21 - İp: 88.***.**4.231
erex
erex (üye)
İstanbul / Amatör

Komutani Tauran, makinalarınız hayrlı olsun. Hoşgeldiniz.

Amati, Belek fotoğraflarının herbiri diğerinden güzel. Emeğine ve gözüne sağlık.

Tarih: 25 Nisan 2007, 19:41 - İp: 88.***.**6.55