netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
fhakguder
fhakguder (üye)
Bursa / Amatör

Sağol Asinan, teşekkürler.

Tarih: 26 Nisan 2007, 19:49 - İp: 62.***.**4.215
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar İspanya seyehatinden dün dönen 12 yaşındaki kızımın Pentax Optio A20 ile çektiği fotoğraflardan bir kaçını sizlerinde görmesi için aşağıya yükledim.

Tarih: 26 Nisan 2007, 20:06 - İp: 88.***.**6.45
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 26 Nisan 2007, 20:12 - İp: 88.***.**2.36
as
as (Üye)

Pazarbey teşekkürler.
DSLR yi yanınızda taşıyamıyacağımız zamanlar bu makinayı cepte bulundurmak iyi oluyor.

Fotoğraflardaki stad Barcelona nın Nou Camp stadı.

Tarih: 26 Nisan 2007, 20:28 - İp: 88.***.**6.45
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

Adnan Abi'ye>>>> eğer bu fotoğraflar k10d ile çekilmiş olsaydı ne gibi farklar karşımıza çıkacaktı? yani bu fotoğrafları dslr ile çekseydik ve diyelim ki 17-70sigma yla, bize ne getirisi olacaktı?
(özellikle orta seviye tutulan bir lens yazdım.)

bu arada ailecek pentax bayii olmuşsunuz

#meliksahu' tarafından 26.04.2007 20:52:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 20:50 - İp: 88.***.**7.82
as
as (Üye)

meliksahu bende makina çok.Hemde bir vitrin dolusu.
Pentax,Canon,Praktıca,Minolta,KonicaMinolta,Pretec vb.
Ama şuan güncel olarak kullandıklarım Pentax lar.

Bu fotoğraflar jpeg çekildikleri için gayet başarılar.Bu boyda K10D den daha iyi görünürler.Çünkü kompak makinalarda fotoğraflar makina içinde işlenirler.
Fakat yüksek ıso ,çekim seçenekleri işin içine girince bu makinaların zaafları ortaya çıkmaya başlar.

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:02 - İp: 88.***.**6.45
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

teşekkürler cevap için

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:03 - İp: 88.***.**7.82
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili Onixon, terfi deyince aradım durdum makinanımı değiştirdin, lensini mi değiştirdin... meğer koltuğunu değiştirmişsin, tebrikler...

Sevgili AS, kızını mı tebrik edelim, böyle yetiştirdiğin için seni mi, yoksa makinayı mı? nepsi birden galiba...

sevgili fhakguder, gelen fotoğraflarına bakılırsa en çok sevdiğin, makinadan çıkarmadığın lensin tokina gibi görünüyor, doğru mu? Bazı fotoğraflarda pozlama uygunsuzluğu var gibi, manuel lens midir?

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:34 - İp: 88.***.**5.17
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

fatih abi güzel çekimler.10 üzerinden 7 kıskansığım için 2-3 tane kırdım
Nicolay , dedim kolay halledilir.SB güzel olmuş.
Bende makineyi yanımda taşırken iş dönüşü,bir kare çekebildim hareket halinde (camı açamadım)

güneş güneştir,hayatın feneri.

#onixon' tarafından 26.04.2007 21:36:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:34 - İp: 85.***.**2.21
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Bursa'lı arkadaşlar, cuma ve cumartesi günleri Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü noliday Inn'de konferansa katılacağız. İzmit yönünden gelince nereden gidilir yol tarifi bulamadım... Cuma akşam ve gece nerede fotoğraf çekilir, iskender nangisinde yenir? özelden bilgilendirir misiniz?

Tarih: 26 Nisan 2007, 21:52 - İp: 88.***.**5.17