netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Pentax K10d Ürün İncelemesi

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 12 Ocak 2007, 15:11 - İp: 85.***.**7.152
tauran
tauran (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar kusura bakmayın dün nete giremedim makinaya gömüldüm kullanma kılavuzunu bitirmeden dokunmaya kıyamadım : ))).İlk izlenim olarak şunları söyleyebilirim
kullanımı kolay izlenimi veriyor herşey olması gerektiği yerde.Tuşlar görünüdüğü kadar çok değil.
iş dolayısı ile bir süre daha evde kurcalıyacam ama haftasonu bir kaç resim çekme fırsatım olur.onları sizinle paylaşmak beni çok mutlu eder.
hepinizin iyi niyet dilekleri için teşekkür ediyorum.

Tarih: 26 Nisan 2007, 10:14 - İp: 212.***.**2.106
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

Dün öğleden sonra nete girecek zamanım olmadı. Yeni yüklenen fotoğrafları bu sabah görebildim.Hepside gerçekten çok güzel. Amati özellikle tebrik ediyorum.

yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz.

Manuel white balance ayarları icin yabancı bir forumda makinenin beyaz gövde kapağını kullandıklarını okumuştum. Çekeceğim ortamda beyaz bir nesne yoksa bende onu kullanıyorum oldukça iyi sonuç veriyor.

hepinize bol ışıklı günler,

Doğadan kalpler, 50-200,115mm,f8,1/160,ıso100,+4

Tarih: 26 Nisan 2007, 11:39 - İp: 212.***.**2.44
erex
erex (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar,
uzun pozlama ve esprili fotoğraflarınız çok güzel. ellerinize sağlık.

Onixon, terfi ne çok sevindim. Tebrik ederim. önceden Sys.Dev. idin, şimdi Sys.Adm. mi oldun Nice terfilere.

Yeni v1.20 firmware, "PENTAX REMOTE Assistant" programını kullanabilmemize imkan veriyor. USB kablo ile bilgisayara bağlanan bir makinanın bazı temel fonksiyonlarını ve çekimi bilgisayar üzerinden yapmak mümkün. Bu daha önceki bazı *istD gibi Pentax modellerinde var olan bir uygulama. İlgilenenler yeni v1.20 firmware ve K10D için Remote Assistant 3.0 programınıyükleyebilirler.

Ayrıca yeni star serisi lensler için SDM (Supersonic Drive Motor) control için menüye ayar ekliyor.
Bunların dışında bir yenilik getirmiyor.

Sensor temizliği için faydalı olabilecek bir kaç link:

http://www.visibledust.com/index.php

http://www.cleaningdigitalcameras.com/

http://www.luminous-landscape.com/reviews/visible-dust.shtml

#erex' tarafından 26.04.2007 16:02:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 13:04 - İp: 212.***.**4.118
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlr bugün optikelektroniğe gittim ve leke sorunumu hallettiler çok ilgililer. [>:D :D

Tarih: 26 Nisan 2007, 17:48 - İp: 85.***.**0.109
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

tabi eminönüne gitmişken bir kaç foto lmadan olmazdı.sadece sb yapıldı

#nicolayy' tarafından 26.04.2007 23:34:37 tarihinde düzenlendi.

#nicolayy' tarafından 26.04.2007 23:35:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 17:54 - İp: 85.***.**0.109
fhakguder
fhakguder (üye)
Bursa / Amatör

Bursa Hayvanat Bahçesi

#fhakguder' tarafından 26.04.2007 18:09:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2007, 18:00 - İp: 62.***.**4.215
fhakguder
fhakguder (üye)
Bursa / Amatör

Assolist

Tarih: 26 Nisan 2007, 18:39 - İp: 62.***.**4.215
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

fhakguder,
Bu güzel fotoğraflar hangi merceğin marifeti?

Tarih: 26 Nisan 2007, 19:14 - İp: 88.***.**2.177
fhakguder
fhakguder (üye)
Bursa / Amatör

Merson, Tokina 80-400 ile çektim.

Tarih: 26 Nisan 2007, 19:29 - İp: 62.***.**4.215
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Nicolayy fotoğrafın çok güzel eline sağlık,
Fatih abi seninde assolist fotoğrafın çok hoşuma gitti eline sağlık.

Tarih: 26 Nisan 2007, 19:42 - İp: 88.***.**5.4