kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

K10d Nin Renkleri

Tezim: k10d renklerinde yeşil ve sarı vardır- KOyu alanlar da yeşil renk kendini gosterirken açık alanlarda ise sarı renk açık bi şekilde kendini gotermekdedir.

Bu topic altında benzer tespitler ve kullanıcı gorusleri aynı zamanda izleyici gorusleri vardır.

İyi seyirler

#kontrast' tarafından 12.05.2007 22:28:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:38 - İp: 88.***.**4.70
melrock
melrock (üye)
İstanbul / Amatör

bildiğim kadarıyla K10 topic'indeki amati (Ahmet)'de bir tane expodisc vardı ve iç mekan, dış mekan bütün fotoğraflarında bunu kullanıyordu. ona sormakta fayda olabilir. yada belki onun çektiği portre fotoğraflarını isteyebiliriz.

Tarih: 7 Mayıs 2007, 15:53 - İp: 81.***.**7.88
endorf
endorf (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar bu expodisc hakikaten güzel ve pratik bir malzeme (ancak oldukça pahalı) şöyleki fuara gidenleriniz bilir, nasıl karışık ve düzensiz bir ışıklandırma vardı, orada denedik satıcı arkadaşla benim makinada ve özellikle ten rengi oldukça gerçekçi idi.

Tarih: 7 Mayıs 2007, 20:15 - İp: 88.***.**2.38
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

expodiscin muadili priingles cipsinin beyaz kapağı olduğunu duymuştum ona yakın değerler veriyormuş...

Tarih: 7 Mayıs 2007, 21:36 - İp: 85.***.**3.194
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Buralarda satılan Pringles kapakları artık şeffaf, eski beyaz plastik kapaklar yok. Makina üzerinde gelen kapağı kullanan oldu mu? İşe yaroyor mu?

Tarih: 8 Mayıs 2007, 00:03 - İp: 88.***.**4.200
ironsailor
ironsailor (üye)
İstanbul / Amatör

hamsiköy ben makineyi aldığımdan beri gövde kapağını beyaz ayarı için kullanıyorum oldukça iyi sonuç veriyor. bu konuyu yabancı bir sitede okumustum insanların çogu bu iş için gövde kapağını kullanıyormuş.

Tarih: 8 Mayıs 2007, 11:36 - İp: 212.***.**2.44
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Karşılaştırma fotoğrafları eğlenceli olmaya başlamıştı, ne oldu birden kesildi. Bir soruda ben sorayım. Daha önce çalışmadığınız bir konudan ama oldukça basit. Aşağıdaki resimden yedi farkı bulun demiyeceğim, çünkü bu fotoğraf.

1-Çekim değerlerini verdiğim bu iki fotoda farklılık nerden kaynaklanıyor

2-Hangi makine veya makineler kullanılmış olabilir

3-Adam kaç kilo

Tarih: 8 Mayıs 2007, 15:41 - İp: 212.***.**0.50
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

yani kontrast sen diyorsun ki k10d nin renkleri neden yeşile yakın? değil mi? Ya doğayı seven biri olduğu için olabilir mi? Ya da üreticisinin greenpeace üyesi olduğundan olabilirm mi?

Üstelik nerde okuduğumu bilmiyorum ama nikonun da renklerinin kırmızıya yakın olduğu yazılıyordu.. Kim bilir o da devrimcidir.

şaka bir yana k10d nin özellikle de ten renkleri en gerçeğe yakın makine.Tabi gördüklerim arasında.Adnan beyin incelemesinde 30 yıl öncesinin lensiyele çektiği portre fotograflarını mutlaka inceleyiniz.Ten rengine o kadar yakın renkler gördüğümü hatırlamıyorum..

Sizlere en yakın zamanda k10d nin gerçek renkleri ile ilgili S2 ile yaptığım karşılaştırmasını göstereceğim

Bakalım dao zaman bu kaddar raha t konuşabilecek misiniz

Tarih: 8 Mayıs 2007, 15:41 - İp: 212.***.**2.138
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın lazut, sizede makineniz hakkında sorucaktım, memnunmusunuz diye biraz zaman geçmesini bekliyordum. K10D hakkında görüşlerinizi bekliyorum. Objektif davranacağınızdan şüphem olmadığı için görüşleriniiz merak ediyorum. Yukarıdaki sorumada cevap bekliyorum.

Tarih: 8 Mayıs 2007, 15:46 - İp: 212.***.**0.50
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

xtolga soldakini bilmiyorum ama sagdaki kesinlikle nikon değildir. Pentax olabilir mi diycem ama.

Şugunlerde moda olan makinayı saklama huyunuzdan vazgecseniz diyorum

Lazut gözlüklerin takılıyken mi begendin renkleri

Tarih: 8 Mayıs 2007, 15:46 - İp: 88.***.**7.203
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

xtolga .. d200 kokusu aldım biyerlerden.. Lİnklerden olabiir mi.. Flaş kapalı mapalı filan diyor linklerin .

Tarih: 8 Mayıs 2007, 15:50 - İp: 88.***.**7.203