kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

K10d Nin Renkleri

Tezim: k10d renklerinde yeşil ve sarı vardır- KOyu alanlar da yeşil renk kendini gosterirken açık alanlarda ise sarı renk açık bi şekilde kendini gotermekdedir.

Bu topic altında benzer tespitler ve kullanıcı gorusleri aynı zamanda izleyici gorusleri vardır.

İyi seyirler

#kontrast' tarafından 12.05.2007 22:28:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:38 - İp: 88.***.**4.70
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

dunya uzerinde cekim yapmadan once ayar yapılması gereken tek dslr d200 dür..oyuzden eger ayar yapmazsan o mukemmel kaliteye ulasamazsın..
d200 kullanmadan once nikon seni once fabrikalarında 3 saatlik bir seminere tabi tutar,ardındanda 3 aylık teknik,2 aylık pratik egitime tabi tutar..
5 ayın sonunda yapılan sınavdan 95 ve uzeri alırsan bir d200 sahibi olabilirsin..
öyle herkesin harcı makina degil bu,herkes kullanmaya calısınca nasıl sonuclar cıktıgıda ortada link verdirmeyin adama..

tobe tobe,pentaxcılar nerdesiniz acıklayın su işin aslını..
d80e donerim bak ona gore

Tarih: 6 Mayıs 2007, 17:10 - İp: 88.***.**2.15
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

okyanus baslıgın acıklamasını iyi okumamsın sanırım. Ben k10d fotografını d70s ile çektim Yani ornek olması acısından ps duzenlemesi ve hayali bir fotograf..

BU yuzden benim yanlış bir ayarda cekmem sozkonusu değil. Bende senin gibi dusunuyorum . ZAyıf olmasına ragmen alınabilir bir makina ama bu problemden dolayı almicam sanırım. CUnku pentax kullanıcılarından buraya yazan bri iki arkadaşda bu sorunun oldugunu soylediler.

Ayarlarla ilgil oldugunu dusunmuyorum. Buffalonunda dediği gibi makinayı karakterize eden renkler bu şekilde sanırım.

R1 henuz satmadım. Ama gecen gun cok sinirlendim. Amcaoglunun dugununu çekeyim dedim doal ortamında. Dansa kalkıyorlar makina netleme yapmaya çalışana kadar dans bitiyor. Yani 6-7 saniyede AF yapıyor. AMa 6-7 kare icinden ancak 1-2 si net digerlerinde yanılıyor. Loş ortamlarda performans cok kötü gercekten.

Bunun dısında r1 den benim anladıgım su oldu. Fotografcı ne olursa olsun yoruma pek açık bir makina değil. Fotografcının istediği değilde genel olarak kendi istediği fotografı veriyor. Kendi verdigi fotograflar kötü değil. Ama yaratıcı faaliyetlere izin vermiyor. KArışma sen diyor ben net ve berrak çekmeye odaklı bri makinayım diyor. Baska seyler istiyorsan git başkasını al diyor bana.

Yan henuz satmış değilim. İşin acıgı bahar ayında da r1 le çok tatlı çekimler olur. Bilemiyorum. Kafa karışık.

Tarih: 6 Mayıs 2007, 17:45 - İp: 88.***.**3.7
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kontrast K10D fotoğrafını D70 ile çektiğini biliyorum, hatta istersen D70 ile MarkIII fotoğraf çekebileceğini dahi biliyorum. Ustalığın su götürmez ona itirazım yok.Saygı duyarım.Hatta bence hangi makineyi alacağına karar verince o makinenin fotoğraflarını D70 ile çekersen daha ucuz ve optimum bir çözüm olur.

Ben onu senin kullandığın K10D anlamında söylemiştim.Ama manuel WB ayarı ile giderilememesi bana ilginç geliyor. Pentax hakkında hep övgü duymuştum, ama böyle bir eksikliği de ilk kez senden duyuyorum. Phil Askey olsan da hakkındır yani ona da saygı duyuyorum.

K10D düşünüyordum ama lens kısıtlamasından dolayı pek de düşünmüyordum bir yandan. Hele ülkemizde çok fazla lens bulmak mümkün değil.Ben şimdilik nikon da kalmaya kararlı gibiyim. Bekliyorum full frame falan makine çıkarırsa o zaman değiştirmeyi düşünebilirim.

R1 in yavaşlığı konusunda sana da katılıyorum. Fuarda senin R1 i biraz kurcalamıştım, ben hayatımda hiç kompakt dijital makine kullanmamıştım, slr makineye göre yavaşlığı benimde dikkatimi çekmişti, bir de netleme kararsızlığı var gibi gelmişti. Neyse fazla yorum yapmıyım satmayı düşünüyorsun zaten.

Tarih: 6 Mayıs 2007, 19:22 - İp: 85.***.**6.169
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

sorun değil r1 hakkında ne dersen de önemli değil. İyi yanları var kotu yanları var.

Phil Askey olsan da hakkındır yani ona da saygı duyuyorum.

teveccuhunuz.. Ben sessiz çoğunlugun sesiyim

Tarih: 6 Mayıs 2007, 21:36 - İp: 88.***.**8.209
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Sizce aşağıdaki fotoğrafların hangisinde ten renkleri daha gerçeğe yakın?

Tarih: 6 Mayıs 2007, 23:59 - İp: 86.***.**5.236
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 7 Mayıs 2007, 00:00 - İp: 86.***.**5.236
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Gözlüklü olan Bildimmi

Tarih: 7 Mayıs 2007, 00:10 - İp: 85.***.**0.8
asinan
asinan (üye)