kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

K10d Nin Renkleri

Tezim: k10d renklerinde yeşil ve sarı vardır- KOyu alanlar da yeşil renk kendini gosterirken açık alanlarda ise sarı renk açık bi şekilde kendini gotermekdedir.

Bu topic altında benzer tespitler ve kullanıcı gorusleri aynı zamanda izleyici gorusleri vardır.

İyi seyirler

#kontrast' tarafından 12.05.2007 22:28:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:38 - İp: 88.***.**4.70
zicmu0
zicmu0 (üye)
Konya / Meraklı

Hüseyin bey k10d belki böyle bir renk veriyor olabilir ama imkanı olan birinin iki makinayıda kullanarak çekeceği fotoğrafla daha sağlıklı bir eleştiri yapılmaz mı?

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:47 - İp: 85.***.**3.202
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Tabi amacımda boyle biseye önayak olmak. Pentaxa karşı kesinlikle bir önyargım yok. Hatta yukardaki örneğin bazı ayarlarla giderebileceklerini soyleseler bu makinadan bende edinirim.

Ama kabul edilmesi gereken birşey bu. Renklerde parlak sarı ve normal yeşil tonları hakim.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:49 - İp: 88.***.**4.70
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

evet bunlari bende goruyordum monitorun renk ayarlarından sanıyordum ama diger fotograflar duzgun goruyorum demekki k10d nin renklerinde boyle bir sorun var ya da ayarlarini tam yapmak lazim

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:51 - İp: 88.***.**5.149
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Kontrast,

Ben konuya daha degisik yonden yaklasayim.

Yaklasik iki sene once D70 aldim ve 80 ile 100 bin cekim arasinda.Bu makinanin verdigi ten renginden o kadar memnunum ki Nikon 24x36 sensor cikarincaya kadar degistirmemeye karar verdim.Daha cok portre calistigim icin bende bir cok makina ile bu karsilastirmayi defalarca yaptim.Inan bana D70 den daha iyi ten rengi veren makina bir tek Canon EOS 1D.

Gerci Buffalo fred cakmaktasin makinasi diye ilan etti ama, neyse

K10D konusunda bir sey diyemem cunku kullanmiyorum,sadece kullandigim makinanin izlnimini yazdim.

Eminim kullanan arkadaslar yorum getirirler.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:54 - İp: 195.***.**2.71
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

altas objektifligine inandıgım izlenimini paylaştıgın icin teşekkür ederim.

Ama şöylede bişey var. Bir makinanın default ayarlaı bu şekilde olmamamlı. Ancka bazı ayarlar yapılarak bu hale getirilmeli.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:56 - İp: 88.***.**4.70
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sarı yeşil ağırlıklı renk konusu benim de dikkatimi çekmişti ama, WB ayarının iyi yapılamamasına yormuştum.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:57 - İp: 193.***.**2.10
murat-d80
murat-d80 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Çok kötü ya ka on d bide nikon d70s bak harika ka on d'de model kardeşimizin yüzü töbe estafurullah böyle bi tuhaf bişey olamuş

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:58 - İp: 85.***.**7.81
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

cancaner d70s konusunda hemfikiriz.

ASlında boyle bri başlık açmamdaki sebeplerden biri de bu. Yani d70s kullanan biri makinasını yukseltmek istese ve bu konuda hassas olsa ne almalı? Ama bu ikinci bir konu.

Cunku d70s de bir yere kadar MP yeterliliğinden kaynaklı olarak ihtiyaclarımı gercek manada karşılamıyor.

Kullanıcılarında yorumunu okumak isterim.

Saygıları hüseyin

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:59 - İp: 88.***.**4.70
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

murat-d80

O k10d cekimi değil. Benim d70s cekimi uzerinde yorum yapmış halim. Photoshop renk ayarı yapıldı yani. İlahi murat )

Dr tamer yorumun icin teşk. ederim. Wb işine benzemiyor bu drtamer.

Photoshop kullananlar. color balance ye gelip. higlihhts secenegini işaretleyerek sarıyı arttırısa bu şekilde tonlar olusuyor.

Renklerim nasıl bir işlemden gectigiyle ilgil oldugunu dusunuyorum. WB'yle alakalı oldugunu dusunmuyorum ama belki de oyledir? Bilemicem..

Tarih: 5 Mayıs 2007, 16:04 - İp: 88.***.**4.70
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

Kontrast

D70(s) ini yukseltecek fotografci nikon 24x36 sensoru bekleyecek yoksa yapsin bakimini efendi efendi kullansin.

6mp bence yeterli, is baskiyi yapacak kaliteli eleman ve laboda bitiyor. Gozumun onunde D70 den poster baski cikardilar,sanki 10x15 baski gi bi tertemizdi.Ama isi yapan 25 senelik baskici, makinada nereden baksan 100 bin EU.

Mete007 az bagirip cagirmadi iyi baski makinasi,iyi fotograf diye

Tarih: 5 Mayıs 2007, 16:10 - İp: 195.***.**2.71