eco
eco (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotografçıların Sermayesi????

#eco' tarafından 08.04.2013 10:18:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Şubat 2008, 15:13 - İp: 88.***.**6.61
keremmm
keremmm (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

beklerim tabiki gel ama cdsini veremem orjinal olarak ama bi kıyak yapar mükemmel bir slayt gösterisi ayarlarım slaytı izlediğinde iyiki orjinalleri almamışım dersin..

istanbulun neresindesin hocam?

Tarih: 7 Şubat 2008, 16:21 - İp: 88.***.**5.85
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

eco bey
stüdyoya ne gerek varki

evde çekin siz düğün fotolarını
nasılsa işi biliyorsunuz.

sizin satırlarınız hatırlatırım

------ ayrıca bu kadar teknoloji gelişmişken ben evdede kendi vesikalığımı çekip photoshopla düzenleyip alasınıda basrım neden fotografçıya gideyim?

#atakan' tarafından 07.02.2008 16:27:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2008, 16:26 - İp: 81.***.**3.185
eco
eco (üye)
İstanbul / Meraklı

atakan vesikelığı bir slr makine bir flash ve biraz photoshopla evde çekebilirim dedim atakan studyolarınıza tecrübelerinize ve mesleğinize bir laf etmedim saygım sonsuzdur ayrıca fotograf makinesini ver objetifinide istemedim istediğim sadece jpg dosyasıydı. Meseleyi çarpıtıp alay vari ifadelere girmeyelim. Forum ortamında olduğumuz için serbestçe görülerimizi paylaşıyoruz sevmeyebiliriz ama saygı duymalıyız değil mi?

Gerçekten Türk fotografçılığı kötüye doğru gidiyor ve önüne gelen dükkan açmaya başladı. Bu da siz profesyonellerin düşünmesi gereken bir konudur.

keremmm pendikteyim. 20 sene önce çekildiğim bir fotografın negatifini bulamadıkları için şu an elimde yok.Eğer fotografın negatifini ya da orjinal halini bulamayacaklarsa yada yakarım vermem gibi bir keyfiyete sahiplerse neden biz müşterilere teslim edilmiyor ki? istediğim senden raw ları alıp gidip baka yerde bastırmak değil orjinal hallerine bende sahip olmak istiyorum.

fotografçılık konusunda değişik çalışmalarım var yardımı dokunusa seninlede paylaşırım. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

#eco' tarafından 07.02.2008 16:51:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2008, 16:46 - İp: 81.***.**6.3
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

ortada benden yana bir saygısızlık yok dostum

sadece sizin satırlarınızı size yeniden hatırlattım....
bu satırlarda saygısızlık gördüyseniz hatayı kendinizde aramalısınız.

neyse tartışmaya gerek yok...

mahkeme sonucunu da burda açıklarsanız toplum için faydalı bir bilgi olur...

(bu arada ilk yorumumda belirtmiştim ben stüdyo fotoğrafçısı değilim, grafik tasarımcıyım, bizde de emek ve bilgi birikimi ikinci plana atıldığı için konuya yabancı olmadığımdan görüş belirttim...)

#atakan' tarafından 07.02.2008 16:58:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2008, 16:53 - İp: 81.***.**3.185
fotoharun
fotoharun (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

merhaba slm arkadaslar ben bu steye uyeyım ama cok gırıp cıkmam ama gırdıgımdede okurum bakın bende bu ısten fotoğrafçılıktan para kazanıyorum soyle soyleyım dun musterı geldı ban fotorafları cd ıstedı verdım aammmaaaa pıksel cok dusuktu ve parasınıda aldım ne yapabılırım

saygılar

Tarih: 9 Eylül 2008, 20:30 - İp: 85.***.**7.199
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

ne sermaye kaldı nede hevesimiz bu piyasada ayakta kalmak için vereceksin kardeşim 28 yıldır bu işi yapıyorum bıktım artık

Tarih: 10 Eylül 2008, 19:34 - İp: 85.***.**2.9
ersin_47
ersin_47 (üye)
Mardin / Stüdyo Fotoğrafçısı

işte bu yaa adam evdede fotografını çekiyormuş yapıyormuş istersende evin çatısına TABELA VUR ŞİPŞAK DİJİ FOTO ÇOK İŞLER AMA

Tarih: 14 Eylül 2008, 12:00 - İp: 88.***.**1.120
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Konuyu baştan sona okudum kendi adıma konuşmak istiyorum.
herkesin kendine has görüşü vardır. Kimi verir kimi vermez.
Ben olsam vermem. Hatta

sıkıysa al !

Tarih: 23 Eylül 2008, 21:50 - İp: 88.***.**0.163
berkayy09
berkayy09 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

eco kardeş bencede haklı meslektaşlarım hiç bir kimse vermezz bunu aklına yerleştıir ben olsam bende vermezdim kusura bakma

Tarih: 25 Eylül 2008, 14:45 - İp: 88.***.**7.197
ustakim
ustakim (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

1000 dolar stüdyo üçreti ödersen alabilirsin aksi halde hiç bir mahkeme davayı kabul etmez. Fotografınız sizden habersiz çekildiyse siz haklısınız . Fotografcı aksini kanıtlarsa fazladan mahkeme giderlerini karşılarsınız. Yani işiniz zordan da öte, kolay gelsin

Tarih: 25 Eylül 2008, 20:54 - İp: 62.***.**6.144