fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Yeni Üst Band...

Kurdeleyi kestik ve jüri üyelerinin oylarıyla ilk üst band seçimini yaptık.

Muhtemelen ilk olması sebebiyle katılım 20 seçici üyeye rağmen biraz düşüktü. Önümüzdeki günlerde katılımında artmasıyla sitenin rengini daha iyi yansıtacağını düşünüyorum.

Kural olarak şimdilik sadece en az 2 kişiden oy almış fotoğrafların puan ortalamaları dikkate alındı. İlk seçimde, uzunca bir süredir üst bandta yer alamayan siyah-beyaz fotoğrafların 2 fotoğrafla birden temsil edilmesi bence seçim döneminin ilginç noktalarından biri. (Cumhurbaşkanlığı seçimi yorumu gibi oldu... , neyse siyaset karıştırmayalım... )

Katılımlarından dolayı jürideki arkadaşlara teşekkür ederim.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 10:46 - İp: 88.***.**4.52
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Fikret Bey, ben yeni üst bandı pek beğendim. Özellikle çok az izlenme ve eleştiri sayısına rağmen , ikisi siyah beyaz olmak üzere 3 fotoğrafın birden hak ettiği yere gelmesi beni sevindirdi.
Ortadaki portre , bence kişilik sahibi ender fotoğraflardan. Fraklı bir havası var.

Onun yanındaki fotoğraf gerek yaşadığımız su sorununa gönderme yaparak bilinçaltımızı sorgulaması, gerek kompozisyonu ve gerekse de çekim tekniğiyle mükemmel bir fotoğraf.

Son fotoğraf , mükemmel bir kompozisyonu başarıyla bizlere yansıtıyor. Galerinin tozlu sayfalarında kaybolmaktan kurtuldular.

Bir Hüsmenağa klasiği olan ilk fotoğraf ve makro da bence hayli başarılı.

Ben komisyondaki arkadaşlarımı tebrik ederim. Uzun süredir böylesine adilane bir üst band görmemiştim.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 10:57 - İp: 81.***.**7.49
ayg
ayg (üye)
İstanbul / Meraklı

"Kural olarak şimdilik sadece en az 2 kişiden oy almış fotoğrafların puan ortalamaları dikkate alındı."

UMARIM KATILIM ARTAR...

YENİ UYGULAMANIN HEDEFİ YAKALAMASI DİLEĞİYLE...

SAYGILARIMLA...

Tarih: 15 Ağustos 2007, 11:06 - İp: 85.***.**3.213
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu yöntemin çok başarılı olacağını düşünüyorum..İlk üstantta da bu açıkca görülüyor..Jüri üyelerinin büyük bir kısmının tatilde veya ikamaet ettiği şehir dışında olması nedeniyle katılım şimdilik az olmuş olabilir.Ancak eminim ki Fikkret beyin de dediği gibi ilerde bu çok daha üst seviyelerde olacaktır..

Üst bantlardakilere bakacak olursam
Hüsmenağamın ki artık bir klasik..Derinşiği ve tonlamasıyla insanın içine çekiyor..

4 .fotoda müthiş bir kompozisyon görüyorum..Çok iyi bir kurgu.Bu bile bence yeterli bir ölçü

5. foto ve 3.foto ise o anı çok iyi yakalmaış, ustalık kokan fotolar..

Yani üst bantı ben de çok beğendim

HAyırlı olsun

Tarih: 15 Ağustos 2007, 11:21 - İp: 195.***.**7.126
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Kural olarak şimdilik sadece en az 2 kişiden oy almış fotoğrafların puan ortalamaları dikkate alındı.

Buradan hareketle, her fotoğrafa değil, belli bir seviyenin üstündeki fotoğrafa puan verilmesi,

Hiç beğenmediğimiz, aksine kötü bulduğumuz fotoğraflara da 1-2 gibi düşün puanlar vermek yerine hiç puan verilmemesi mantıklı olur sanırım. Çünkü puanlı fotoğrafların puansızlara göre avantajı oluyor, 1-2 puan olsa bile.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 11:28 - İp: 81.***.**7.49
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Ust band gercekten eski gorunumune kavustu diyebilirim hak eden fotograflar deger katmis.. Juride bulunan katilimcilar ara ara degisecekse bu eposta ile haber verilmeli bence ben bile Ayse hanimdan ogrendim juride oldugumu elimden geldigince puanlama yaptim.. ama katilim bu yuzden yetersiz kalmis olabilir saygilarimla..

Tarih: 15 Ağustos 2007, 11:35 - İp: 196.***.**5.246
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

üst bant seçimi bencede çok güzel oldu,
inanıyorumki budan sonrada yüklenen karelerin kaliteside değişcek.
bir fikrim geldi desem kızmazsınız umarım.
üst banta çıkan arkadaşlarda banta kalma süresince en az on fotoğraf yorum yazma görevi versek.nasıl olur

Tarih: 15 Ağustos 2007, 12:17 - İp: 81.***.**7.212
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Sevgili Zafer Bey,

Üst şerite çıkana değilde, gün içinde yapılan yorum sayısına sınırlama getirsek nasıl olur. Fotoğraf ekleme sınırı gibi yorum sınırıda olsa mesela günlük 10 yorum gibi çokmu itici olur.

Bir başka konuda "Bu kişi benim fotoğraflarıma bir daha yorum yapmasın" gibi bir seçenek olmalımı.

Demokrasi mi... O da ne?

Tarih: 15 Ağustos 2007, 12:32 - İp: 88.***.**4.52
fatos k
fatos k (üye)
Yurtdışı / Amatör

üst bant gercekten sahane olmus.. herkesin emegine saglik.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 12:33 - İp: 84.***.**5.187
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Fikret hocam ben bunu fikrim geldi diye başlıklı
öneri açarken yazmışsınız aklın yolu bir.

#zafertekin' tarafından 15.08.2007 13:03:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 12:50 - İp: 81.***.**7.212
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

orda bahsettiğim üç başlıgı musade ederseniz buraya taşırım.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 13:04 - İp: 81.***.**7.212